حمایت اقتصادی از 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و رساله دکتری

به گزارش مجله عکسها، تفاهم نامه همکاری معاونت تحقیقات وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران به منظور شناسایی، برقراری ارتباط و حمایت از پژوهشگران و فناوران و استفاده از مشارکت و همکاری های علمی آنان در زمینه فراهم آوردن موجبات تأمین بهداشت و درمان مردم به امضا رسید.

حمایت اقتصادی از 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و رساله دکتری

به گزارش خبرنگاران، این تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و 200 طرح رساله دکتری در راستای اولویت های تحقیقاتی و مقررات و سیاست های حمایتی وزارت بهداشت و صندوق حمایت از فناوران امروز با حضور دکتر فرید نجفی، سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دکتر ایمان افتخاری، رییس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور در محل این صندوق برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار کرد: در این تفاهم نامه به بحث حمایت فارغ از تعداد پژوهش ها که قابل گسترش بوده، توجه شده است؛ درواقع مدلی از همکاری را شکل می دهد که در قالب آن صندوق و وزارت بهداشت از پروژه پژوهشگرانی که به سود کشور بوده و ارزش علمی مناسبی دارند، حمایت خواهند کرد.

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید نمود: باید پروژه هایی که ارزش افزوده ای برایمان ایجاد می نمایند و مسئله ای از مسائل کشور می کاهند را دوجانبه حمایت کنیم.

همچنین در ادامه مراسم دکتر ایمان افتخاری، رییس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور با اشاره به حمایت از پژوهشگران حوزه پزشکی و دارویی کشور در تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، عنوان نمود: این تفاهم نامه منابع صندوق حمایت از پژوهشگران و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت را برای حمایت از پژوهشگران در کنار یکدیگر قرار می دهد.

وی ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه پژوهشگران در سطح پسا دکتری و پژوهشگران دانشجویی، طرح های خود را ارسال می نمایند و بهترین طرح پس از داوری مشترک توسط دو مجموعه مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

رییس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور با بیان اینکه در قالب این برنامه 200 پژوهشگر دوره پسادکتری و 200 طرح پژوهشی را زیر چتر حمایتی قرار می دهیم، ابراز امیدواری کرد: اشتراک گذاری منابع حمایتی، حمایت بهتر و بیشتر از محققان را به دنبال داشته باشد.

همکاری در زمینه اجرای 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و 200 طرح رساله دکتری در راستای اولویت های تحقیقاتی طرفین و مقررات و سیاست ها حمایتی صندوق، فراهم کردن بستر به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به طرح های اجرا شده و در حال اجرا سامانه صندوق و سامانه نیماد، استفاده از بستر نرم افزار علم سنجی معاونت توسط صندوق، تشویق به افزایش استفاده از حمایتهای صندوق در زمینه گرنت پژوهشی توسط معاونت های علوم پزشکی طرف تفاهم نامه با صندوق از سوی معاونت و تشویق مراکز علمی علوم پزشکی به انعقاد تفاهم نامه حمایت مشترک در مورد طرح های تحقیقاتی با صندوق از جمله موضوعات تفاهم نامه امروز هستند.

طبق اعلام وبدا و براساس این گزارش؛ اعتبار اقتصادی بند 1-1 موضوع این تفاهم بصورت مشترک توسط طرفین (صندوق حمایت از پژهشگران و معاونت تحقیقات) به نسبت 50 درصد صندوق و 50 درصد معاونت تأمین و هزینه خواهد شد و مدت و اعتبار آن پنج سال از تاریخ امضاء خواهد بود که در صورت احتیاج و توافق کتبی طرفین، تا پنج سال دیگر تمدید آن امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1516

به "حمایت اقتصادی از 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و رساله دکتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت اقتصادی از 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و رساله دکتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید