جزییات دکل 72 فتح ساخت جهاد دانشگاهی

به گزارش مجله عکسها، خبرنگاران/خوزستان بیژن زنگنه امروز، 29 بهمن ماه در روز دوم سفر خود به خوزستان دکل 72 فتح ساخت جهاد دانشگاهی را رونمایی کرد. وزیر نفت همچنین از خط فراوری مته حفاری ساخت جهاد دانشگاهی خوزستان بازدید کرد.

جزییات دکل 72 فتح ساخت جهاد دانشگاهی

این دکل در سایت بازسازی شماره یک شرکت ملی حفاری ایران مستقر شده است.

به گزارش خبرنگاران، حداکثر عمق قابل حفاری توسط این دکل 20 هزار فوت، ارتفاع دکل از سطح حدود 150 فوت و حداکثر بار استاتیکی قابل تحمل توسط دکل یک میلیون پوند است.

این دکل مجهز به یک تاپ درایور به قدرت 500 تن، میز دوار با سایز 137.5 اینچ و سه دستگاه پمپ گل از نوع رفت و برگشتی هر کدام به قدرت 1600 اسب بخار است.

دکل 72 فتح دومین دکل ساخت جهاد دانشگاهی است که در قالب قرارداد ساخت 3 دکل میان شرکت ملی حفاری ایران و جهاد دانشگاهی ساخته و تحویل داده شده است.

در حال حاضر دانش فنی طراحی و ساخت دکل های حفاری سنگین تا 3000 اسب بخار با جدیدترین طراحی سازه دکل حفاری که مطابق با استاندارد API است، توسط جهاددانشگاهی به داخل کشور منتقل و بومی سازی شده است؛ همچنین زیرساخت لازم به منظور ساخت و بازسازی دکل های حفاری خشکی با ظرفیت ساخت دو دکل و بازسازی 2 دکل در سال در استان البرز فراهم شده است که می تواند در خدمت صنعت حفاری کشور قرار بگیرد.

برای ساخت هر دکل برای 300 نفر به صورت مستقیم و 100 نفر غیر مستقیم اشتغال ایجاد می گردد و میزان صرفه جویی ارزی، 50 درصد قیمت خرید خارجی در زمان عقد قرارداد است.

اولین دکل حفاری در منطقه عملیاتی اهواز (میدان منصوری) و انجام تست های عملیاتی به منظور آغاز عملیات حفاری در سال 1391 زیر نظر متخصصان یک شرکت خارجی، ساخت، نصب و راه اندازی شد و دومین دکل حفاری در کریت کمپ اهواز، تست های لازم را انجام داده و تحویل شرکت ملی حفاری ایران شده است تا بعد از این مراسم، عملیات حفاری به صورت کامل از جمله طراحی، ساخت، مونتاژ و راه اندازی توسط جهادگران جهاددانشگاهی انجام گردد.

پیش بینی می گردد سومین دکل حفاری ساخت جهاد دانشگاهی (دکل 73 فتح) نیز در سال 1399 تحویل داده گردد.

به گزارش خبرنگاران، در مراسم رونمایی از دکل 72 فتح حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی و جمعی دیگر از مدیران کشوری و استانی حضور داشتند.

وزیر نفت: ساخت دکل در ایران آرزوی صنعت نفت بود

وزیر نفت گفت: ساخت دکل در ایران یکی از آرزوهای صنعت نفت بود که امروز محقق شده است.

به گزارش خبرنگاران، بیژن زنگنه در آیین افتتاح و راه اندازی دکل حفاری 72 فتح ساخت جهاد دانشگاهی که امروز 29 بهمن ماه در اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های کشور برای سال های طولانی به تجهیزات حفاری و جنبی آن احتیاجمند هستیم و ساخت دکل در ایران یکی از آرزوهای صنعت نفت بود که امروز محقق شده است.

وی اضافه کرد: یک دکل یک کارخانه سیار است که می توان آن را از جایی به جای دیگر انتقال داد. هزینه ساخت بسیاری از کارخانه ها کمتر از هزینه ساخت یک دکل است و ساخت یک دکل نفتی دارای اهمیت بسیاری است.

وزیر نفت توضیح داد: از جهاد دانشگاهی که سرسختانه عمل کرد تا شاهد ساخت دکل حفاری در درون کشور باشیم تشکر می کنم. همه باید سرسختانه عمل نمایند تا بتوانیم پیروز عمل کنیم و در این زمینه جهاد دانشگاهی سرسختانه عمل کرد تا توانست در زمینه ساخت دکل ها پیروز گردد.

زنگنه بیان نمود: تقاضا دارم که جهاد دانشگاهی این کار را ادامه دهد و عمق ساخت را بیشتر نمایند تا علاوه بر بحث ساخت دکل، بحث تعمیر و سایر موضوعات را به عنوان مسایل آینده دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه یک دکل تجهیزات مختلفی دارد که می توان آن ها را ساخت، گفت: وظیفه ما است که برای کارخانه های داخلی کار ایجاد کنیم.

زنگنه اضافه کرد: اهواز بعد از اصفهان و اراک از نظر تجهیزات صنعتی یکی از قطب های مهم کشور است و باید برای این کارخانه ها کار ایجاد و از آن ها حمایت کرد.

وی با اشاره به اینکه حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در برنامه وزارت نفت است، بیان نمود: جهاد دانشگاهی خوزستان در بحث ساخت بعضی از قطعات از جمله مته های حفاری اقدامات خوبی انجام داده است.

زنگنه اضافه کرد: ساخت دکل فقط برای ایران نیست. وقتی بتوانیم دکل با استانداردهای بین المللی بسازیم در ادامه خواهیم توانست دکل و خدمات مرتبط با آن را صادر کنیم و باید از این فرصت ها بهره ببریم.

وی گفت: اکنون در تحریم ها هستیم اما این مسایل با تدبیر نظام و مقاومت مردم می گذرد و در این زمینه باید از فرصت ها استفاده کرد.

رییس جهاد دانشگاهی: دکل سوم را تا شهریورماه سال 99 تحویل می دهیم

رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به ساخت و تحویل 2 دکل به شرکت ملی حفاری ایران گفت: امیدواریم دکل سوم را تا شهریور ماه سال آینده تحویل دهیم.

به گزارش خبرنگاران، دکتر حمیدرضا طیبی امروز، 29 بهمن در آیین افتتاح و راه اندازی دکل 72 فتح ساخت جهاد دانشگاهی در اهواز اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی جهاد، فراوری فناوری برای صنایع کشور است و در این زمینه از ابتدای کار، صنعت نفت ایران را به عنوان زمینه فعالیت خود انتخاب و در این بخش ورود کردیم.

وی اضافه کرد: جهاددانشگاهی در بخش های مختلف توان بسیار خوبی دارد و در این راستا اقدامات بسیار خوب و گام های اساسی برداشته است.

رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به بحث ساخت دکل های حفاری توسط این سازمان بیان نمود: در ابتدا قرار شد ساخت 5 دکل را انجام دهیم و در نهایت این قرارداد منتج به ساخت 3 دکل شد.

طیبی بیان نمود: با توجه به شرایطی که وجود دارد مجبور هستیم با انتقال فناوری نسبت به ساخت دکل ها اقدام کنیم و اکنون انتقال دانش در بحث ساخت دکل به طور کامل صورت گرفته است.

وی ادامه داد: اکنون صاحب دانش طراحی دکل هستیم و در این زمینه 45 درصد از دکل ها ساخت داخل است.

طیبی با اشاره به ساخت و تحویل 2 دکل به شرکت ملی حفاری ایران گفت: امیدواریم دکل سوم را تا شهریور ماه سال آینده تحویل دهیم.

طیبی گفت: در این زمینه امیدواریم شرکت ملی حفاری ایران نیز به تعهدات خود در بحث پرداخت مطالبات عمل و این مطالبات را پرداخت کند.

رییس جهاد دانشگاهی با تشکر از حمایت همه مدیران نفتی در بخش های مختلف گفت: توان بسیار خوبی در حوزه صنعت نفت ایران در جهاد دانشگاهی وجود دارد و امیدواریم این توان را گسترش دهیم.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران: آمادگی کامل برای کار در 28 مخزن نفتی را داریم

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه ما گرسنه کار هستیم، گفت: در بخش 28 مخزن آمادگی کامل داریم تا در دریا و خشکی به کار بپردازیم.

به گزارش خبرنگاران، سید عبدالله موسوی امروز، 29 بهمن در آیین افتتاح و راه اندازی دکل حفاری 72 فتح ساخت جهاد دانشگاهی در اهواز اظهار کرد: در سال 87 میان شرکت ملی نفت و جهاد دانشگاهی قرارداد ساخت 5 دکل حفاری منعقد شد اما در سال 94 این قرارداد به ساخت 3 دکل تغییر پیدا کرد.

وی اضافه کرد: در این زمینه شرکت ملی حفاری در سال 94 آغاز به کار کرد و در سال 97 یکی از دکل ها از سوی جهاد دانشگاهی به ما تحویل داده شد و اکنون در حال بهره برداری است.

موسوی با بیان اینکه امروز دکل دوم ساخت جهاددانشگاهی رونمایی شد، گفت: امیدواریم دکل سوم ساخت جهاد دانشگاهی در اواسط سال آینده رونمایی گردد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران توضیح داد: تعامل و هم افزایی بسیار خوبی میان شرکت ملی حفاری و سازندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان شکل گرفته است.

وی ادامه داد: با حدود 120 شرکت دانش بنیان قرارداد و تفاهم نامه داریم و در این زمینه حدود 22 هزار قطعه را ساخت داخل نموده ایم و به دنبال تعامل بیشتر با این بخش ها هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه صنعت نفت کشور قطب مالی نظام است و در این زمینه همواره باید در تلاش و تلاش باشد، گفت: مدیریت صنعت نفت به طور کامل در اختیار داخل است و بسیاری از قطعات و ماشین آلات، ساخت داخل شده است. پیشرفت در این زمینه منجر به اقتدار و توسعه خواهد شد.

وی اضافه کرد: باید بتوانیم صنعت داخل را رشد دهیم زیرا در این شرایط تحریم این کارها به صرفه است و تحریم ها اسباب زحمت و رحمت است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در بخش 28 مخزن آمادگی کامل داریم تا در دریا و در خشکی به کار بپردازیم. ما گرسنه کار هستیم و در این زمینه شرکت حفاری به سمت خودگردانی گام برداشته است.

بازدید زنگنه از خط فراوری مته حفاری جهاددانشگاهی خوزستان

وزیر نفت از خط فراوری مته حفاری ساخت جهاد دانشگاهی خوزستان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگاران، در این بازدید آخرین فرایند اقدامات انجام گرفته در بحث ساخت داخل مته حفاری و جزئیات ساخت این مته تشریح شد.

در خط فراوری مته حفاری جهاد دانشگاهی خوزستان واحدهای طراحی، جوشکاری، رنگ آمیزی، اسنبل، کنترل کیفی و اپراتورهای ساخت فعال هستند.

این خط فراوری از ابتدای سال 97 آغاز به کار نموده و به فراوری مته حفاری مورد احتیاج دکل های حفاری می پردازد.

مته فراوری شده در این مرکز دومین مته ای است که وارد چاه می گردد و عملیات حفاری مقدماتی را در درون چاه ادامه می دهد.

این مته که احتیاج اولیه همه دکل های حفاری است، توسط سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان بومی سازی شده و با حضور معاون اول رییس جمهور رونمایی شده است.

امضای قرارداد طراحی و ساخت واحد فرآورش پیش ساخته نفت در اهواز

با حضور وزیر نفت و رییس جهاددانشگاهی، قرارداد (B.O.O) واحد فرآورش پیش ساخته (Skid Mounted) بین جهاددانشگاهی و شرکت مهندسی و توسعه نفت به امضا رسید.

به گزارش خبرنگاران، این قرارداد امروز (سه شنبه، 29 بهمن ماه) با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت، حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و جمعی از مدیران وزارت نفت و جهاددانشگاهی امضا شد.

انجام خدمات طراحی و مهندسی، تامین کالا و تجهیزات، ساخت و نصب، راه اندازی، بهره برداری، تعمیرات و نگهداری و برچیدن واحد پیش ساخته (Skid Mounted) فرآورش نفت به میزان متوسط 50 هزار بشکه نفت (STB) در روز در میدان نفتی آزادگان جنوبی به همت دانش متخصصان جهاددانشگاهی، موضوع این قرارداد است.

با توجه به رویکرد جدید وزارت نفت مبنی بر ساخت و نصب واحدهای بهره برداری به صورت پیش ساخته و دست یابی به نفت با مشخصات فروش استاندارد بین المللی، پروژه حاضر بین جهاددانشگاهی و شرکت مهندسی و توسعه نفت منعقد شد.

درباره تاسیسات فرآورش پیش ساخته (Skid - Mounted)

فراوری سریع محصول از نفت خام با تجهیزات نفتی به صورت یک پکیج کامل با عنوان تاسیسات فرآورش پیش ساخته (Skid - Mounted)، طراحی و اجرا می شوند.

با استفاده از این مجموعه تجهیزات، نه تنها قابلیت انتقال و احداث سریع امکان پذیر خواهد بود، بلکه امکان طراحی انعطاف پذیر و ماژولار سیستم بر اساس مشخصات نفت استخراج شده از چاه میسر می گردد.

تاسیسات فرآوری پیش ساخته، مجموعه ای از تجهیزات فرآیندی، انتقال سیال، جابه جایی حرارتی و... است.

به گزارش خبرنگاران، احداث واحد فرآورش پیش ساخته و سریع الاحداث، تنها یک مورد در میدان آزادگان جنوبی توسط یک شرکت ایتالیایی انجام گرفته است و در این قرارداد ضمن بومی سازی دانش فنی، طراحی و ساخت این تجهیز راهبردی برای اولین بار در کشور و با استفاده از توان داخلی اجرا خواهد شد.

وزیر نفت: کار ساخت مته با تلاش جهاددانشگاهی در حال نتیجه دادن است

وزیر نفت با اشاره به ساخت مته های حفاری در جهاددانشگاهی خوزستان گفت: کار ساخت مته از اقدامات بسیار خوبی در صنعت نفت کشور است که با تلاش جهاد دانشگاهی در حال نتیجه دادن است.

به گزارش خبرنگاران، بیژن زنگنه امروز، 29 بهمن در مراسم قرارداد B.O.O واحد فرآورش پیش ساخته در میدان نفتی مشترک آزادگان جنوبی که میان جهاد دانشگاهی و شرکت متن در اهواز به امضا رسید، اظهار کرد: امروز یک روز به یادماندنی برای صنعت نفت ایران است زیرا کارهای بسیاری خوبی در خوزستان شده است که آثار تاثیرگذاری روی صنعت نفت کشور خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کار ساخت مته از اقدامات بسیار خوبی است که با تلاش جهاد دانشگاهی در حال نتیجه دادن است، اضافه کرد: مته یک کالای مصرفی است و در سال به تعداد زیادی مته احتیاج داریم و در این راستا حتی اگر تحریم نباشیم نیز باید اقداماتی انجام گردد تا مته های مورد احتیاج را از داخل کشور تامین کنیم.

در بسیاری از بخش ها به فناوری احتیاجمند هستیم

به گزارش خبرنگاران، وزیر نفت توضیح داد: ما موظف هستیم تا برای مردم سرزمین مان کار ایجاد کنیم. در این زمینه باید برای نیروی رو به رشد تحصیل نموده کشور کار درست کنیم تا شاهد توسعه ایران باشیم.

زنگنه با بیان اینکه شرایط تحریمی یک شرایط غیرعادی است و ما در برابر تحریم ها مقاومت خواهیم کرد، بیان نمود: آنچه که به دنبال آن هستیم توسعه و سربلندی ایران است. اینکه ایران کشور اول منطقه باشد شعار نیست بلکه یک خواست و انتظار ملی است.

وی ادامه داد: قدرت یک ملت در مدیریت است و باید این مدیریت روی مباحث مالی، علمی و فناوری اثر مثبت داشته باشد و بتواند زمینه ساز توسعه باشد.

زنگنه با اشاره به اینکه خدمات و فراوریات صنعت نفت باید به داخل پیوند داشته باشند، ادامه داد: در بسیاری از بخش ها به فناوری احتیاجمند هستیم و این شامل بخش های نرم افزاری نیز است. پیوند خوبی میان صنعت و دانشگاه رخ داده است اما ایده آل نیست.

دانشگاه و صنعت نفت باهم رفیق شده اند

وزیر نفت گفت: دانشگاه و صنعت نفت با یکدیگر رفیق شده اند و این مساله یک دستاورد خوب است. در این زمینه برای مثال باید گفت که جهاد دانشگاهی بالاخره در صنعت نفت پذیرفته شده است و اکنون است که می توانیم کارهای بزرگی را با یکدیگر انجام دهیم.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه کرد: اصل موجودیت مغزی و معنوی در جمهوری اسلامی، نیروهای نخبه کشور هستند و باید به این نیروها توجه جدی کرد. نقش کارآفرین بالاتر از مدیر است و باید قدر کارآفرینان کشور را دانست و به آن ها بها داد.

با محیط زیست جنگ نداریم

زنگنه بیان نمود: با محیط زیست جنگ نداریم و به دنبال آلوده کردن محیط زیست نیستیم و هیچگاه اجازه نخواهم داد تا به محیط زیست آسیب وارد گردد.

وزیر نفت بیان نمود: اساسا واحدهای آینده بهره برداری و نمک زدایی ها باید از روش پیش ساخته اجرایی شوند تا با هزینه و زمان کمتر شاهد اجرای طرح های فرآورش پیش ساخته باشیم.

صنعت نفت می تواند پرچمدار توسعه صنعتی کشور گردد

وی گفت: صنعت نفت می تواند با تعریف تقاضای پروژه ها، پرچمدار توسعه صنعتی کشور گردد. سالانه ده ها هزار میلیارد تومان تقاضا در بخش های مختلف داریم و این مساله می تواند صنعت کشور را متحول کند.

طیبی بیان نمود: صادرات خدمات به بازارهای منطقه، هدفگذاری جهاددانشگاهی

رییس جهاد دانشگاهی گفت: علاقه مند هستیم تا پس از ایران به بازارهای منطقه نیز ورود و نسبت به صادرات خدمات به خارج از کشور اقدام کنیم.

دکتر حمیدرضا طیبی امروز، 29 بهمن ماه در مراسم قرارداد B.O.O واحد فرآورش پیش ساخته نفت در میدان نفتی مشترک آزادگان جنوبی که میان جهاددانشگاهی و شرکت متن در اهواز به امضا رسید، اظهار کرد: یکی از زمینه های انجام کار در جهاددانشگاهی که به آن ورود نموده، بحث نمک زدایی و واحدهای فرآورش است.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه کرد: سیستم های نمک زدایی از نظر تکنولوژیکی با کار در جهاد دانشگاهی همخوانی دارد و از این رو وارد این نوع کارها شدیم.

رییس جهاد دانشگاهی توضیح داد: با سختگیری هایی که انجام شد امروز شاهد عقد قرارداد ساخت واحد فرآورش پیش ساخته هستیم که دانش بومی آن در اختیار جهاد دانشگاهی است.

مبدل فرکانسی 15 مگاواتی و موتور درون چاهی در حال ساخت است

وی با اشاره به اقدامات در حال اجرا در جهاددانشگاهی بیان نمود: مبدل فرکانسی 15 مگاواتی در جهاد دانشگاهی در حال ساخت است و موتور درون چاهی با دانش ایرانی نیز در جهاد دنبال شده و در حال ساخت آن هستیم.

طیبی با بیان اینکه هدف ما در جهاد دانشگاهی آن است تا دانش فنی به دست آوریم، گفت: در زمینه ساخت هیدروموتورها نیز در حال کار هستیم تا بتوانیم این هیدروموتورها را در جهاد دانشگاهی فراوری کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین به بحث فناوری تبدیل پساب ها ورود نموده ایم و در این زمینه به دنبال اجرای طرح هایی هستیم.

فراوری بازوهای بارگیری نفت توسط جهاددانشگاهی

رییس جهاددانشگاهی بیان نمود: بازوهای بارگیری نفت توسط جهاددانشگاهی فراوری شده اند و در این زمینه انتظار داریم تا این فناوری ها به کار گرفته گردد و مورد استفاده قرار بگیرند.

وی گفت: جهاد دانشگاهی علاقه مند است تا پس از ایران به بازارهای منطقه نیز ورود و نسبت به صادرات خدمات به خارج از کشور اقدام کند.

استاندار خوزستان: امیدواریم در آینده صادرنماینده توان و دانش فنی نفت باشیم

استاندار خوزستان گفت: امیدواریم بتوانیم به یک قابلیت و پایداری در صنعت نفت برسیم تا توان و دانش فنی خود را به کشورهای منطقه صادر کنیم.

غلامرضا شریعتی در مراسم قرارداد B.O.O واحد فرآورش پیش ساخته در میدان نفتی مشترک آزادگان جنوبی که میان جهاد دانشگاهی و شرکت متن در اهواز به امضا رسید، اظهار کرد: در این دو روز سفر وزیر نفت به خوزستان، ایشان شاهد اقدامات صورت گرفته در این استان برای توسعه صنعت نفت و استقلال در این حوزه بود.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه کرد: در حال حاضر یکسری از مته های حفاری در جهاددانشگاهی خوزستان ساخته می گردد. همچنین دکل حفاری که توسط جهاد دانشگاهی ساخته شده است، امروز با حضور وزیر نفت رونمایی شد.

استاندار خوزستان توضیح داد: این راستا ساخت داخل، یک راستا ارزشمند است که در حال طی کردن آن هستیم و خوزستان نیز در این زمینه پیشرو است.

شریعتی ادامه داد: امیدواریم تلاش گردد در راستای حمایت از صنایع پایین دستی و برای پشتیبانی از طرح های در حال اجرای صنعت نفت، از خوزستان استفاده گردد تا شاهد توسعه استان باشیم.

وی ادامه داد: صنعت نفت در دوره وزارت آقای زنگنه در توسعه خوزستان و انجام مسوولیت های اجتماعی پیشرو بوده و همچنین از قابلیت ها و توانمندی های استان بهره گرفته است.

استاندار خوزستان گفت: امیدواریم با بها دادن به جوانان و تزریق روحیه امید و نشاط به آن ها به عدم وابستگی و به دست آوردن دانش فنی در حوزه های مختلف یاری کنیم تا شاهد ایجاد ارزش اضافه نموده بیشتری برای حوزه نفت در کشور و استان خوزستان باشیم.

شریعتی گفت: امیدواریم بتوانیم به یک قابلیت و پایداری در صنعت نفت برسیم تا توان و دانش فنی خود را به کشورهای منطقه صادر کنیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت: بکارگیری واحد فرآورش پیش ساخته در میادین مشترک لازم است

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با بیان اینکه باید از ظرفیت ها و توانمندی شرکت های داخلی استفاده گردد، گفت: بکارگیری سیستم های فرآورش پیش ساخته که سریع الاحداث است در میادین مشترک بسیار لازم و لازم است.

به گزارش خبرنگاران، تورج دهقانی امروز، 29 بهمن ماه در مراسم قرارداد B.O.O واحد فرآورش پیش ساخته در میدان نفتی مشترک آزادگان جنوبی که میان جهاددانشگاهی و شرکت متن در اهواز به امضا رسید، اظهار کرد: در یک طرح توسعه میدان 60 تا 70 درصد کار شامل تکمیل و حفاری چاه ها است و کمتر از 10 درصد از طرح مربوط به واحد فرآورش، بهره برداری و نمک زدایی است.

وی اضافه کرد: تجربه نشان داده است وقتی وارد اجرای طرح می شویم در بخش حفاری با سرعت و دقت کار پیش می رود اما در بحث احداث واحدهای فرآورش زمان بسیار زیادی صرف می گردد و شاهد فرایند کند کار می شویم.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت توضیح داد: بخش نمک زدایی به دلیل پیچیدگی های فرآیندی معمولا زمانبر است و در این زمینه به منظور کاهش زمان اجرای این واحدها، ساخت واحدهای فرآورش پیش ساخته حائز اهمیت است.

دهقانی ادامه داد: این مساله در میادین مشترک اهمیت بسیاری پیدا می نماید. همچنین در میادین غرب کارون به دلیل ساختار مخزن این مساله دارای اهمیت است و باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت بیان نمود: به کارگیری سیستم های فرآورش پیش ساخته که سریع الاحداث است، در میادین مهم و مشترک بسیار لازم و لازم است.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت ها و توانمندی شرکت های داخلی استفاده گردد، گفت: در این زمینه با توافقات انجام گرفته اولین واحد 50 هزار بشکه ای ساخت داخل توسط جهاد دانشگاهی در غرب کارون ساخته خواهد گردد تا آثار آن را بر اقتصاد طرح های توسعه میادین ببینیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 877

به "جزییات دکل 72 فتح ساخت جهاد دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات دکل 72 فتح ساخت جهاد دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید