جزئیات بیشتر از حذف یارانه 200 هزار نفر

به گزارش مجله عکسها، اقتصاد نیوز: سخنگوی ستاد یارانه تبصره 14 از حذف آزمایشی یارانه 200 هزار نفر از افرادی که توان مالی بالایی دارند خبر داد.

جزئیات بیشتر از حذف یارانه 200 هزار نفر

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ حسین میرزایی، سخنگوی ستاد یارانه تبصره 14 در برنامه تیتر امشب گفت: به دو دلیل تاکنون برای حذف یارانه پردرآمد ها اقدام نشده که یکی آن است که داده های مناسب در کشور وجود نداشته و دلیل دیگر هم اجتناب از حساسیت های اجتماعی که ملاحظه ذائقه مردم را می کرده اند، اما وقتی اقدامی به نفع کشور باشد باید شجاعانه عمل کرد.

وی با بیان اینکه الان اطلاعات کافی برای شناسایی پردرآمدها وجود دارد، گفت: همچنین در حال حاضر حساسیت اجتماعی کافی در بین مسئولان و مردم و رسانه ها برای لزوم اجرای قانون حذف یارانه نقدی پردرآمدها ایجاد شده است.

رحیم زارع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با مرور سرگذشت یارانه و بی اعتنایی دولت ها به فراهم کردن دولت الکترونیک گفت: باید در سنجش و اجرای آزمون وسع بیشتر دقت شود و نباید دنبال حذف یارانه افراد با درآمد پایین باشیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی ترس مسئولان از حذف یارانه نقدی ثروتمندان را زشت ارزیابی کرد و گفت: میزان یارانه نقدی فقرا و مشمولان کمیته امداد باید افزایش یابد تا عدالت یارانه ای محقق شود.

سخنگوی ستاد یارانه تبصره 14 در ادامه امکان بروز اشتباه را رد نکرد و درباره دلایل آن گفت: بعضی بروز مشکل به واسطه حساب بانکی افراد است و گاهی تغییر یا فوت سرپرست خانوار و بعضی وقت ها هم تاخیر در پرداخت یارانه از ناحیه بانک هاست.

وی با بیان اینکه برای کاندیداهای حذف یارانه نقدی پیامک ارسال شده است، گفت: معترضان حذف یارانه نقدی هم باید با شماره 0216369 تماس بگیرند.

میرزایی همچنین درباره برآورد های میزان حذف یارانه ها گفت: برآورد دقیقی ندارد و چیزی حدود 10 تا 15 هزار میلیارد تومان می شود.

زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نباید توزیع عمومی و همگانی یارانه ادامه پیدا کند و مجلس باید با وضع قوانین مناسب دسترسی با اطلاعات بانکی و اقتصادیاتی مردم را فراهم کند که اقدامی به نفع کشور است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 471

به "جزئیات بیشتر از حذف یارانه 200 هزار نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بیشتر از حذف یارانه 200 هزار نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید