تکنیک چرت زدن توماس ادیسون موثر در تحریک خلاقیت!

به گزارش مجله عکسها، یک مطالعه نشان داد که بیدار شدن از حالت مه آلود درست قبل از اینکه به خواب عمیق بروید، می تواند به شما در حل بعضی از سخت ترین مسائل یاری کند.

تکنیک چرت زدن توماس ادیسون موثر در تحریک خلاقیت!

به گزارش خبرنگاران؛ توماس ادیسون در 19 ژوئیه 1921 زیر درختی در استان مریلند چرت می زد. در پس زمینه، رئیس جمهور ایالات متحده، وارن جی. هاردینگ، روزنامه ای را روی جایگاه کمپینگ در کنار صنعتگر هاروی فایرستون می خواند.

توماس ادیسون با رفتار ضد خواب خود مشهور بود. در مصاحبه ای با ساینتیفیک امریکن در سال 1889، مخترع سخت کوشی که لامپ را به ما هدیه دادگفت که در شبانه روز بیش از چهار ساعت نمی خوابد و علت آن این بود که خواب را هدر زمان می دید.

اما شواهد نشان می دهد که ادیسون احتمالاً خواب آلودگی را به عنوان راهی برای تحریک خلاقیت خود در نظر گرفته بود، گفته می گردد که این مخترع با یک توپ در هر دست خود می خوابید، با این فرض که وقتی به خواب می رود توپ ها روی زمین می افتند و او را بیدار می نمایند؛ بنابراین می توانیم افکاری را که در لحظه ورود به خواب عمیق داشتیم، به یاد بیاوریم، که اغلب آن ها را فراموش می کنیم.

اکنون محققان خواب معتقدند که تکنیک ادیسون چیز های زیادی را فاش نموده است. مطالعه تازهی که اخیراً در Science Advances منتشر شده است نشان می دهد که ما با گذر از حالت نیمه بیداری که قبل از خوابیدن رخ می دهد، دوره کوتاهی از خلاقیت و بینش را تجربه می کنیم، مرحله به اصطلاح خواب N1 یا مرحله 1 که در طی آن چشم با سرعت به هم نمی خورد. نتایج این مطالعه نشان می دهد که این حالت تاری بین خواب و بیداری که به عنوان توهمات هیپنوتیزمی شناخته می گردد، ممکن است به ما یاری کند ایده های خلاقانه خود را راحت تر احضار کنیم.

دلفین اودت و همکارانش در مؤسسه مطالعات مغز پاریس آزمایشی را با الهام از ادیسون انجام دادند که در آن به 103 شرکت نماینده در آزمایش مسائل ریاضی را ارائه کردند که به یک قانون پنهان بستگی دارد که به حل سریع آن ها یاری می نماید. پس از این 16 نفری که توانستند به سرعت مسئله را حل نمایند، کنار گذاشته شدند و به باقی شرکت نمایندگان اجازه داده شد تا استراحتی 20 دقیقه ای داشته باشند وطی آن از آن ها خواسته شد تا در حالت درازکشی در حالی که یک شی را در دست راست خود نگه داشته اند، استراحت نمایند.

در طول استراحت، به شرکت نمایندگان در مطالعه پلی سومنوگرافی داده شد، تکنیکی که برای ردیابی فعالیت مغز، چشم و عضله به منظور ارزیابی شرایط هوشیاری افراد استفاده می گردد؛ که مرحله بعدی و کمی عمیق تر خواب است.

پس از انتها وقفه، مسائل ریاضی دوباره به شرکت نمایندگان در مطالعه ارائه و معین شد کسانی که به مرحله N1 خواب رسیده بودند، در مقایسه با کسانی که در تمام مدت بیدار مانده بودند، حدود سه برابر بیشتر قادر به یافتن راه چاره بودند.

در خصوص تکنیک ادیسون، یعنی نگه داشتن توپ ها، این مطالعه تازه نشان داد که به مقدار کافی قانع نماینده نبود، بنابراین شرکت نمایندگان در این مطالعه به جای توپ ها، فنجان های شیشه ای کوچک را گرفتند. این مطالعه نشان داد که 63 شرکت نماینده زمانی که به خواب رفتند، فنجان را رها کردند. از این تعداد 26 نفر حین مرحله N1 فنجان را رها کردند و 26 نفر پس از گذراندن مرحله N1 این کار را انجام دادند، با این حال نتایج نشان می دهد که ما یک دوره خلاقانه کوتاه را درست قبل از خواب تجربه می کنیم.

اودت می گوید که تجربه شخصی خودش از خواب، مانند تجربه ادیسون، پشت این مطالعه بوده است: من توهمات هیپنوتیزمی زیادی داشته ام و همواره مجذوب این لحظات رویایی بوده ام... این برای من تعجب آور بود. او می گوید که در دو دهه گذشته هیچ مطالعه ای در خصوص این مراحل خواب انجام نشده است.

منبع: وبسایت للعلم

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2053

به "تکنیک چرت زدن توماس ادیسون موثر در تحریک خلاقیت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنیک چرت زدن توماس ادیسون موثر در تحریک خلاقیت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید