تنظیم بودجه سال 99 بر اساس احتیاج محلات و نظرات نخبگان

به گزارش مجله عکسها، رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورای شهر تهران گفت: محله محوری و توسعه محوری بر اساس نظرات نخبگان محلات برای تنظیم بودجه سال 99 جز مهم ترین برنامه ها است.

تنظیم بودجه سال 99 بر اساس احتیاج محلات و نظرات نخبگان

به گزارش گروه اجتماعی مجله عکسها، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان دومین اجلاس شهرداران نواحی شهرداری تهران گفت: این اجلاس جز مهم ترین گردهمایی های شهر تهران است که می تواند برای شهر یاری رسان باشد.

وی ادامه داد: شهر تهران با داشتن ده درصد جمعیت کشور، 20 درصد فراوری ناخالص ملی را دارد و 50 درصد سپرده های مالی را داشته همچنین 50 درصد مالیات کل کشور از تهران اخذ می گردد و بدین ترتیب ظرفیت های زیادی برای توسعه دارد. فعالیت شهرداران مناطق و نواحی در این عرصه می تواند حائز اهمیت باشد.

وی اضافه نمود: این اجلاس فرصت مناسبی برای انتقال تجارب بین بخشی و بین نواحی است، برای اینکه بتوان از منظر هم اندیشی و تشکیل جلسات و کمیسیون های مختلف راه چاره های مشترک را برای برطرف مسائل جست و جو کرد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شرایط خاصی که کشور در آن واقع شده است، بیان کرد: کشور تحت تحریم های سخت است و درآمد های ملی کاهش پیدا نموده و به تبع آن از درآمد های شهر تهران کاسته شده بنابراین راهی نداریم و باید با هم اندیشی یکدیگر راه چارهی برای مهم ترین چالش امروز تهران جست و جو کنیم.

فراهانی با اشاره به راه چاره های موجود برای برون رفت از چالش های پایتخت بیان کرد: یکی از راه چاره های موجود، جذب سرمایه گذاری و جذب مشارکت مردم در حوزه مالی است. به میزانی که اعتماد در میان سرمایه گذاران ایجاد کنیم و فرصت های سرمایه گذاری را در محله خودمان به سرمایه گذاران بشناسیم و اعتماد ایجاد کنیم، می توانیم به جذب سرمایه نائل شویم و سرمایه گذار با مشارکت در پروژه ها می تواند محلات را توسعه دهد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اضافه نمود: کاهش هزینه ها از دیگر محور هاست. امروز شهر تهران بر اساس آمارها، گران اداره می گردد. به میزانی که بتوانیم هزینه ها را کاهش بدهیم، به همان میزان پیروز خواهیم بود. جلب مشارکت نخبگان و شورایاران و نهاد های محلی برای توسعه محله از دیگر موارد است.

فراهانی در ادامه این سخنرانی اذعان کرد: محله محوری و توسعه محوری بر اساس نظرات نخبگان محلات برای تنظیم بودجه سال 99 جز مهم ترین برنامه های شورای اسلامی شهر تهران در سند توسعه برنامه سوم است. پیش بینی شده سند توسعه محلات با مشارکت شورایاران و نخبگان محله تنظیم گردد.

عضو شورای شهر تهران خاطر نشان شد: باید مهم ترین مشکل محله با مشارکت نخبگان و نهاد های مردمی احصا و ده اولویت اصلی توسعه محله لیست گردد تا بتوانیم با حل مشکل خرد محلات، رضایت شهروندان را ایجاد کنیم.

او با بیان اینکه شهر تهران متعلق به مردم است، یادآور شد: مردم مالک شهر هستند و با پرداخت عوارض خود شهر را اداره می نمایند از این رو رضایت مردم، محوری ترین مسئله در فعالیت های همه ما است.

فراهانی به شهرداران نواحی تاکید نمود: خواهش من این است که ببینید چگونه ده مشکل اصلی محلات را حل کنید تا در مناطق لیست گردد و در نهایت در بودجه سال 99، تخصیص بودجه به اصلی ترین مسائل محلات اختصاص پیدا کند. همچنین باید ارتباط تنگاتنگ شهرداران نواحی با نخبگان محلات برقرار گردد از این رو ضروری است جلساتی در سطح محله داشته باشید تا مهم ترین مسائل برای تنظیم بودجه احصا گردد.

عضو شورای شهر تهران در خاتمه از شهرداران نواحی خواست تا از تجربیات پیشینیان خود برای توسعه محلات استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 487

به "تنظیم بودجه سال 99 بر اساس احتیاج محلات و نظرات نخبگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنظیم بودجه سال 99 بر اساس احتیاج محلات و نظرات نخبگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید