بازگشایی مرزهای هوایی ترکیه از نیمه خرداد

به گزارش مجله عکسها، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از بازگشایی مرزهای کشور ترکیه با کشورهایی که ویروس کرونا را کنترل نموده اند اطلاع داد و گفت: احتمالا از نیمه خردادماه این اتفاق می افتد و ایران هم مانند کشورهای دیگر می تواند با شرایط خاصی که این کشور اعلام نموده پروازهای خود را به ترکیه برنامه ریزی کند.

بازگشایی مرزهای هوایی ترکیه از نیمه خرداد

به گزارش ایسنا، طی ماه های گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف سفرهای هوایی، زمینی و دریایی بسیاری لغو شد و کشورهای مختلف مرزهای خود را به روی یکدیگر بستند تا بتوانند این ویروس را کنترل نمایند اما به تدریج و در روزها و هفته های گذشته مذاکرات بسیاری بین کشورها برای از سر گیری سفرهای هوایی، زمینی و دریایی شروع شد و دولت ها به تدریج محدودیت های خود را در این زمینه کاهش می دهند.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره تقویم بازگشت به شرایط عادی در ترکیه در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: از 27 ماه می (7 خردادماه) افراد زیر 20 سال و بالای 65 سال هم می توانند به این کشور مسافرت نمایند و مراکز و محل های تفریحی، استراحتگاه ها، پارکت ها، استخرها و مراکز ورزشی از یکم ژوئن (12 خردادماه) باز می گردد.

وی اضافه نمود: البته براساس اطلاعات به دست آمده تمامی ممنوعیت های خروج از منزل و قرنطینه از یکم ژوئن(12 خردادماه) برداشته می گردد و مکان ها و محل های عمومی برای مردم از 26 خردادماه باز خواهند شد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه سالن های سینما، تئاتر و عروسی از یکم جولای (11 تیرماه) در این کشور باز خواهند شد، خاطرنشان کرد: مرزهای ترکیه با کشورهایی که کروناویروس را کنترل نموده اند از 15 ژوئن (26 خردادماه) باز می شوند و همین قوانین و مقررات نیز برای ایران وجود دارد.

سامانی گفت: کشورهای دیگر در حال مذاکره و تضمین مقررات و پروتکل های بهداشتی اختصاصی برای خود هستند که به نظر می رسد به تدریج و از نیمه خردادماه بعضی دیگر از کشورها نیز مانند ترکیه نسبت به کاهش محدودیت سفر و بازگشایی مرزهایشان اقدام نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1100

به "بازگشایی مرزهای هوایی ترکیه از نیمه خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مرزهای هوایی ترکیه از نیمه خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید