افزایش 40 درصدی پذیرفته شدگان دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

به گزارش مجله عکسها، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان از افزایش 40 درصدی پذیرفته شدگان این دانشگاه در هر 4 دانشکده این دانشگاه اطلاع داد.

افزایش 40 درصدی پذیرفته شدگان دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

رضا نقدی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در مصاحبه با خبرنگار استان های خبرنگاران، از افزایش 40 درصدی پذیرفته شدگان این دانشگاه در هر 4 دانشکده این دانشگاه اطلاع داد و گفت: 20 رشته نو منطبق بر احتیاج صنعت و بازار به سبد رشته های موجود این دانشگاه در سال گذشته و سال تحصیلی نو اضافه شده است.

نقدی دلیل افزایش پذیرش این دانشگاه و استقبال دانشجویان را تربیت تکنسین ها و مهندسان ماهر، شایسته و کارآفرین و هم تعامل با مراکز صنعتی و بخش های دولتی و خصوصی و هم ایجاد فرهنگ مهارت آموزی در خانواده و جامعه دانست و گفت: زمینه های لازم برای کسب مهارت، ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان در این دانشگاه فراهم شده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان مطرح کردافزود:ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه فنی حرفه ای استان سمنان در سامانه بوستان بصورت الکترونیکی انجام گرفت و در مرحله بعد دانشجویان پذیرفته شده به صورت تقسیم بندی شده و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به دانشکده های محل قبولی مراجعه حضوری داشتند و مدارک خود را تحویل دادند.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای دانشجویان غیر بومی استان گفتند: با هماهنگی های صورت پذیرفته، مدارک این عزیزان به وسیله پست به دانشکده های محل قبولی ارسال می گردد.

نقدی دلیل اصلی استقبال پرشور و جهش ورودی های این دانشگاه را آمار 65 درصدی اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه فنی حرفه ای دانست و دلیل اندازه اشتغال بالای این مجموعه دانشگاهی را فراگیری دروس مهارتی در هنرستان و کارودانش ها که ورودی اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای هستند، برگزاری 70 درصد دروس دانشجویان در کارگاه و آزمایشگاه های دانشگاه، برخورداری از اساتید خبره و مهارتی در سطح این دانشگاه و سطح توقع پایین فارغ التحصیلان این دانشگاه دانست که در قالب تکنسین و کارشناس وارد بازار کار می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1937

به "افزایش 40 درصدی پذیرفته شدگان دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 40 درصدی پذیرفته شدگان دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید