اجاره های میلیاردی در مناطق اعیانی نشین پایتخت

به گزارش مجله عکسها، خبرنگاران : در آستانه فصل جابه جایی مستاجران، در مناطقی از تهران، مبلغ قراردادهای اجاره نجومی شده است.

اجاره های میلیاردی در مناطق اعیانی نشین پایتخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، در حالی که عمده مردم نگران سر رسید قراردادها و مشخص درصد نرخ اجاره بها در سال جدید با احتساب بیش از 36 درصدی هستند، در مناطقی از همین کشور قراردادهای اجاره با ارقام نجومی و میلیاردی تمدید یا منعقد می گردد.

چند عامل مهم در روش محاسبه اجاره بها نقش دارند. بهای ملک، نرخ تورم، نرخ سود بانکی، از جمله مهم ترین و اثرگذارترین مولفه ها در واحدهای مسکونی هستند که هر یک ازاین عوامل در سال گذشته و چند سال اخیر با رشد قابل توجهی همراه بودند. به طوری که در بیش از 7 سال گذشته 700 درصد رشد داشته و در سال گذشته بیش از 36 درصد اعلام شد. هر چه بالاتر باشد، سقف مبلغ رهن افزایش و اجاره کاهش می یابد. همچنین در هم بازار دچار تلاطم های بود و در مقطعی از سال گذشته حتی به 30 هزار تومان هم رسید.

اما در این میان موضوع مهم عمیق تر شدن شکاف طبقاتی بین دهک های مختلف است، طبق آخرین گزارش مرکزآمار، فاصله تورمی بین دهک ها در اسفند ماه سال گذشته 8,8 درصد رسید. نتیجه این شکاف تورمی بین دهک ها این است که در حالی که بسیاری از خانوار مستاجر نگران سررسید قراردادهای اجاره و اعلام افزایش چند درصدی اجاره بها دراین شرایط رکودی اقتصاد و کاهش بی سابقه توان پرداخت ها هستند و بسیاری از مستاجران ناچار به کاهش متراژ خانه علی رغم عدم تناسب آن با جمعیت خانوار شدند یا به مناطق پایین تر کوچ نموده اند، عده ای در بعضی از مناطق تهران قراردادهای میلیاردی برای اجاره تمدید یا منعقد می نمایند.

در جدول زیر قیمت اجاره بعضی از این خانه ها در مناطق اعیانی نشین پایتخت آمده است:

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1693

به "اجاره های میلیاردی در مناطق اعیانی نشین پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاره های میلیاردی در مناطق اعیانی نشین پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید