آموزش روش صحیح دوختن دکمه لباس

به گزارش مجله عکسها، دکمه لباس ها معمولا بعد از مدتی شل و آویزان می شوند که باید با دوختن و محکم کردن دکمه ها از افتادن و گم شدن آن ها جلوگیری کنید.

آموزش روش صحیح دوختن دکمه لباس

مراحل دوختن دکمه لباس

به گزارش خبرنگاران به نقل از شیعه نیوز ،بسیاری از لباس هایی که می خریم با یکی ، دو بار پوشیدن دکمه هایشان شل و آویزان می شوند و ممکن است بیفتند یا گم شوند . بهتر است شما قبل از افتادن دکمه آن را دوباره بر سر جای خود بدوزید و محکم کنید .

آموزش نحوه دوختن دکمه لباس

مواد لازم:

  • نخ
  • دکمه
  • قیچی

قدم اول:

ابتدا نخ و دکمه مناسب انتخاب کنید. بعضی از لباس دکمه اضافه دارند می توانید از این دکمه ها استفاده کنید . ابتدا سوزن را نخ کنید و به اندازه مناسب نخ را با قیچی ببرید و انتهای نخ را گره بزنید . دکمه رو در جایگاه خودش روی لباس قرار دهید و دقت کنید که حتما با سوراخ دکمه هم طراز باشد.

اگر دکمه شما افتاده میتوانید روی هما ن جا، دکمه جدید را بدوزید . سپس از طرف داخل لباس سوزن را درون سوراخ دکمه فرو کرده و در آورید تا ته نخ که گره خورده، از روی لباس پیدا نباشد . حتما هر دوختی که میزنید، خوب محکم کنید.

آموزش مرحله به مرحله دوختن دکمه لباس

قدم دوم:

از همان روی لباس و بالا سوزن را داخل سوراخ دیگر دکمه می کنیم و این کار را 6 بار دیگر تکرار می کنیم . سپس در دکمه های چهار سوراخه جفت سوراخ های بعدی دکمه را نیز به همین روش می دوزیم تا یک شکل مانند علامت مساوی = تشکیل دهد. توجه کنید شکل دوختن یک دکمه به دوخت دکمه های دیگر نیز ارتباط دارد مثلا اگر دکمه های دیگر لباس به شکل X دوخته شده باشند شما باید همین الگورا برای دکمه کنده شده رعایت کنید .

آموزش دوختن دکمه لباس

قدم سوم:

سوزن را از زیر دوخت ها رد کرده و در پشت پارچه، گره محکم بزنید. یا اینکه نخ را بکشید تا گره به شکل یک حلقه کوچک در آید. سپس سوزن را از حلقه رد کنید و گره را محکم کنید . برای اطمینان از شل نشدن گره دوباره این کار را انجام دهید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1470

به "آموزش روش صحیح دوختن دکمه لباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش روش صحیح دوختن دکمه لباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید