آمریکایی ها در فهرست سیاه سفر به اروپا قرار دارند

به گزارش مجله عکسها، نیوز خاطرنشان کرد شهروندان آمریکایی به دلیل ادامه شیوع بالای ویروس کرونا در این کشور، در مرحله بازگشایی مرزهای اتحادیه اروپا مجاز به سفر به کشورهای عضو این اتحادیه نخواهند بود.

آمریکایی ها در فهرست سیاه سفر به اروپا قرار دارند

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، فاکس نیوز بیان کرد که مطابق اطلاعات کسب شده توسط این شبکه خبری، شهفرایندان آمریکایی به دلیل ادامه شیوع بالا ویروس کرونا در این کشور، در مرحله نخست بازگشایی مرزهای اتحادیه اروپا مجاز به سفر به کشورهای عضو این اتحادیه نخواهند بود.

بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا در حال تهیه فهرستی هستند که بر پایه نحوه مدیریت شیوع ویروس کرونا در کشورها به شهفرایندان آن اجازه خواهد داد تا از ابتدای ژوئیه آزادانه به کشورهای عضو این اتحادیه سفر نمایند.

در همین حال، یک دیپلمات اروپایی به شبکه خبری فاکس نیوز گفته که این فهرست بر اساس آنالیز سه شاخص، تعداد و نرخ ابتلای روزانه به بیماری کووید-19در کشورها، شانس انتقال ویروس از فرد بیماری که وارد اتحادیه اروپا شده و امکان سفر کم خطر شهفرایندان اتحادیه اروپا به آن کشور نهایی خواهد شد.

او افزوده است، بر پایه این شاخص ها صدور اجازه ورود به شهفرایندان آمریکا بسیار سخت خواهد بود ولی این به معنای ممنوعیت ورود طولانی مدت آن ها نیست و به زودی و در مرحله بعد حتماً اجازه سفر آن ها صادر خواهد شد.

این مقام اتحادیه اروپا تأکید نموده که ممنوعیت احتمالی سفر شهفرایندان آمریکایی به اتحادیه اروپا واکنشی سیاسی به دستور ماه مارس دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای ممانعت از سفر اتباع اروپایی به ایالات متحده نیست.

سالانه میلیون ها آمریکایی در فصل تابستان به اروپا سفر می نمایند و هنوز برآورد دقیقی از تأثیر مالی تصمیم احتمالی اتحادیه اروپا در قرار دادن نام آمریکا در فهرست سیاه سفر وجود ندارد.

مطابق تازه ترین آمار دانشگاه جان هاپکینز از فرایند شیوع ویروس کرونا در دنیا نشان می دهد که در مقابل ثبت ابتلای روزانه 27 هزارنفری در آمریکا به بیماری کووید-19، شیوع این ویروس در اتحادیه اروپا که جمعیت آن 35 درصد بالاتر از آمریکاست، روزانه حدود 4 هزار مورد است.

فهرست نهایی کشورهای دارای شرایط سفید هفته آینده از سوی اتحادیه اروپا اعلام خواهد شد و این فهرست هر دو هفته یک بار و بر پایه شواهد جدید شیوع ویروس کرونا به روز خواهد شد. مقام های اتحادیه اروپا به کشورهای عضو هشدار داده اند که در صورت عدم توجه به این فهرست، مرزهای داخلی اتحادیه به روی کشور خاطی بسته خواهد شد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1187

به "آمریکایی ها در فهرست سیاه سفر به اروپا قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها در فهرست سیاه سفر به اروپا قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید