آلمان مرزهایش را با فرانسه، اتریش و سوئیس می بندد

به گزارش مجله عکسها، آلمان به علت بحران شیوع کرونا مرزهایش با فرانسه، اتریش و سوئد از صبح دوشنبه 26 اسفند خواهد بست.

آلمان مرزهایش را با فرانسه، اتریش و سوئیس می بندد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش مجله عکسها به نقل از خبرگزاری فرانسه روزنامه عامه پسند بیلد آلمان گزارش نموده است که بستن مرزها از ساعت 8 صبح روز دوشنبه شروع شد. به ادعای این روزنامه حمل ونقل کالاها و مسافران عبوری از ممنوعیت مستثنی هستند.

به نوشته این روزنامه آنگلا مرکل، صدراعظم و هورست سیفوفر، وزیر کشور آلمان روز یکشنبه با نخست وزیران ایالت هایی در این کشور که تحت تاثیر قرار می گیرند، دیدار نموده اند تا موافقت آنها را جلب نمایند.

بر اساس این گزارش هدف این از تصمیم نه فقط کند کردن انتشار ویروس کرونا بلکه همچنین مانع شدن از رفت وآمد مرزی مردم وحشت زده است که به خرید اقلام ضروری روی آورده اند.

قرار است وزیر کشور آلمان در ساعات بعدی یک کنفرانس خبری در این باره برگزار کند.

مقامات فرانسه نیز می گویند این تصمیم با هماهنگی با آنها اتخاذ شده است. البته وزارت کشور فرانسه تاکید نمود مرز به طور کامل بسته نمی گردد، بلکه رفت وآمدهای مرزی به حداقل ضروری کاهش می یابد و افراد و تجار همچنان امکان عبور از مرز را خواند داشت.

با اینکه اقدامات آلمان فقط سه کشور را در برمی گیرد، اما سایر کشورهای همسایه آلمان مانند لهستان، جمهوری چک و دانمارک خودشان مرزهایشان را بسته اند یا محدودیت های شدید مرزی برقرار نموده اند.

آلمان تا به حال درباره بستن مرزهایش مقاومت نموده بود تا معاهده شنگن را که آزادی رفت وآمد میان کشورهای اروپایی را تضمین می نماید، به خطر نیندازد. آلمان از قبل نیز به خاطر بحران مهاجران و تهدیدهای تروریستی در این مورد تحت فشار بود.

اما در حالیکه اروپا به کانون اصلی شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است، شرایط در حال تغییر است.

آلمان یکی از کشورهای اروپایی است شمار زیادی از موارد بیماری را گزارش نموده و شمار عفونت ها تا روز شنبه در این کشور به 3795 مورد رسیده است. بر اساس آخرین آمار رسمی کشوری هشت مرگ ناشی از کووید-19 اتفاق افتاده است، گرچه دو مورد مرگ بیشتر روز یکشنبه از ایالت باواریا گزارش شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 925

به "آلمان مرزهایش را با فرانسه، اتریش و سوئیس می بندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان مرزهایش را با فرانسه، اتریش و سوئیس می بندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید