4 ورزش برای آرتروز زانو که درد را کاهش می دهند

به گزارش مجله عکسها، محققان می گویند حتی دوره های کوتاه ورزش سبک می تواند به میلیون ها فرد مبتلا به آرتروز زانو یاری کند تا درد را کاهش داده و دامنه حرکتی شان را بهبود بخشد.

4 ورزش برای آرتروز زانو که درد را کاهش می دهند

به گزارش خبرنگاران به نقل از هلث دی نیوز، استئوآرتریت زانو، نوع ساییدگی و پارگی این بیماری، زمانی رخ می دهد که غضروف بین استخوان ها شما شکسته شده و باعث درد، سفتی و تورم می گردد.

محققان در یک مطالعه تازه، ورزش با مقدار بالا و مقدار کم را در 189 فرد مبتلا به استئوآرتریت زانو مقایسه کردند. همه به مدت 12 هفته سه بار در هفته ورزش کردند. ورزش ها شامل دوچرخه سواری داخل سالن و تمرین های مختلف پایین تنه مانند اسکات بدون بار و کشش زانو بود.

افراد گروه با مقدار بالا ورزش، 11 تمرین را در جلسات 60 تا 90 دقیقه ای انجام دادند. افراد گروه تمرین با مقدار کم، پنج تمرین را طی جلسات 20 تا 30 دقیقه ای انجام دادند.

نتیجه این بود که همه افراد بعد از سه، شش و 12 ماه ورزش، بهبودهایی را در مقیاس استاندارد برای میزان گیری درد و عملکرد آرتروز زانو نشان دادند. افراد گروه با مقدار بالا در شش ماهگی بهبود بیشتری در عملکرد زانو در طول ورزش و سرگرمی نشان دادند که نشان می دهد یک برنامه با مقدار بالا ممکن است بهتر باشد.

ویلهلموس یوهانس آندریاس گروتن، فیزیوتراپیست مؤسسه کارولینسکا در استکهلم سوئد، می گوید: ورزش بخشی ضروری از درمان آرتروز زانو است. یکی از دلایل آرتروز زانو، ضعیف شدن عضلات اطراف زانو است و ورزش این عضلات حمایت کننده را تقویت می نماید.

وی در ادامه می افزاید: بسیاری از مردم نگران هستند که ورزش آرتروز زانو را بدتر کند، اما این درست نیست.

گروتن گفت: برای افراد مبتلا به آرتروز زانو، فعالیت برای حفظ قدرت و دامنه حرکتی مهم است. ورزش باید آسان باشد. پیاده روی راه خوبی برای آغاز است.

گزینه های دیگر عبارتند از شنا، دوچرخه سواری ثابت و ورزش با وزنه های سبک.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1401 بروزرسانی: 21 بهمن 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2309

به "4 ورزش برای آرتروز زانو که درد را کاهش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 ورزش برای آرتروز زانو که درد را کاهش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید