کشف سکه 1600ساله تصویرگر امپراتور روم

به گزارش مجله عکسها، باستان شناسانی که در جزایر مانش در نزدیکی سواحل فرانسه مشغول کاوش بودند، دو سکه رومی را کشف کردند که بر روی آن چهره یک سزار و بر روی دیگری چهره یک امپراتور رومی که در حمله گوت ها کشته شد، به تصویر کشیده شده است.

کشف سکه 1600ساله تصویرگر امپراتور روم

لایوساینس نوشت، کشف این سکه ها با در نظر گرفتن یافته های قبلی از بقایای سازه های رومی از جمله بقایای یک دژ نشان می دهد که رومی ها در جزیره کوچک آلدرنی واقع در شمال جزایر مانش مستقر شده بودند.

باستان شناسان معتقدند که رومی ها در این نقطه مستقر بودند تا با آب های بین این مکان و فرانسه نظارت داشته باشند. بعلاوه گمان می رود، کشتی هایی که با محموله مواد غذایی و روغن از مدیترانه حرکت می کردند از آلدرنی عبور می کردند، بنابراین رومی ها دژی در این مکان بنا کردند تا بر این مسیر تجاری نظارت داشته باشند و از حمله دزدان دریایی و سایر وقوع سایر خطرات جلوگیری نمایند.

باستان شناسان از سال 2008 میلادی در آلدرنی کاوش را شروع نموده اند، اما هنوز نقاط بیشتری برای کاوش به جای مانده است. در سال 2017، گروهی از کارگران گورهای عصر آهن و بخش هایی از یک ساختمان رومی را کشف کردند که نشان می دهد بشر از هزاران سال قبل در این جزیره ساکن بوده است.

کاوش در آن ساختمان رومی نشان داد که برای این ساختمان سه اتاق، یک حیاط، یک مسیر سنگفرش شده و یک مکان برای انباشتن زباله ها ساخته شده بود. یکی از سکه هایی که اخیرا کشف شده است در محل مخصوص زباله ها پیدا شد که در حقیقت یک سکه نقره است که به سال 255 میلادی باز می شود و بر روی آن چهره والریان دوم ، نوه والریان، امپراتور روم که پسرش را در حکمرانی شریک کرد و نوه اش را سزار نامید، نقش بسته است.

باستان شناسان در نقطه دیگری از ساختمان رومی، سکه برنز تصویرگر والنس، امپراتور روم را پیدا کردند که قدمت آن به 364 میلادی تا 367 میلادی بازمی شود. والنس در نتیجه حمله گوت ها کشته شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 4 تیر 1403 بروزرسانی: 4 تیر 1403 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2415

به "کشف سکه 1600ساله تصویرگر امپراتور روم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سکه 1600ساله تصویرگر امپراتور روم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید