کالدرون: در دیدار با شهر خودرو بیشتر از یوونتوس و اتلتیکو دوندگی داشته ایم، به علیپور اطمینان داریم، با سیدجلال مسئله ای ندارم

به گزارش مجله عکسها، گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در گلزنی مشکل داریم اما به علیپور اطمینان داریم و می دانیم مشکل حل خواهد گردد.

کالدرون: در دیدار با شهر خودرو بیشتر از یوونتوس و اتلتیکو دوندگی داشته ایم، به علیپور اطمینان داریم، با سیدجلال مسئله ای ندارم

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله عکسها، گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در جمع مجله عکسها در تمرین صبح امروز سرخ پوشان گفت: امروز بدون بازیکنان ملی پوش تمرین را آغاز می کنیم و بعد از آخرین تمرین هیچ مصدمی نداریم و همه در اختیار تیم هستند. در حال حاضر این تصمیم را نداریم که جونیور را از تیم خارج کنیم. او یک بازیکن جوان است که در حال وفق دادن خودش با تیم است و امیدوارم یک گل بزند و بعد از آن تماشاگران را خرسند کند و به سطحی که مد نظر ماست برسد.

وی درباره انتقاد هایی که به جونیور و خط حمله تیم فوتبال پرسپولیس می گردد, توضیح داد: در حال حاضر اولویت ما این است که علپیور مهمترین مهاجم ماست و باید پایش به گلزنی باز گردد. در آخرین بازی علیپور خوب بازی کرد اما متاسفانه نتوانست گل بزند. درباره جونیور نیز در جریان نقدها هستم, چون هنوز توقع ما از او برآورده نشده است اما در بازی آخر جونیور بازی ننموده و نمی دانم چرا روی او زوم نموده اند که در بازی آخر هم بازی ننموده است. تیم خوب کار می نماید اما تاکنون فقط 3 گل زده ایم و نمی توانیم تمام تقصیر ها را گردن جونیور بندازیم که کلاً 3 بازی نموده است. او در 2 بازی نخست و بازی آخر غایب بوده است. اما از طرفی این بازیکن گزینه نهم ما بوده است. او یک بازیکن جوان است و می خواهیم در خدمت تیم باشد و به تیم یاری کند. در فوتبال امروز یک مهاجم خوب و گلزن خیلی ارزان نیست, مگر اینکه این بازیکن جوان باشد, مثل عبدی که در دربی، اولین بازی خودش را انجام داد و گل زد.

وی با اشاره به برگزاری دیدار پرسپولیس- پیکان بدون حضور تماشاگر, عنوان نمود: متوجه نمی شوم که چرا باید بدون این بازی بدون تماشاگران برگزار گردد؟ به نظر من محرومیت و جریمه هایی که شدیم هیچ توجیه ای ندارد و متوجه نمی شوم چرا شجاع (خلیل زاده) بازی آخر بازی نکرد؟ فرشاد (احمدزاده) یک هُل کوچک داد و 3 بازی محروم شد اما بازیکن استقلال که همین حرکت را نجام داد هیچ محرومیتی نداشت. چیزی که من می دانم این است که اگر مسائلی در بازی وجود دارد, محرومیت ها باید برای میزبان باشد.

وی با شاره به بخگرددگی محرومیت تیم تراکتور, یادآور شد: طرفداران تراکتور فحاشی کردند و نارنجک و سنگ پرتاب کردند اما دیدید جریمه آنها بخشیده شد اما نمی دانم چرا بازی ما بدون تماشگر انجام گردد؟ معیار ها در تصمیم گیری ها متفاوت است و امیدوارم در آینده برای فوتبال ایران معیار ها برای همه برابر باشد. متوجه نمی شوم چرا برای یک تیم یک طور تصمیم گرفته می گردد و برای تیم بعدی طوری دیگر! باید معیار ها قابل قبول باشد. من دوست دارم عدالت برای همه یکسان باشد, بیرانوند را برای حرکتی که انجام داد محروم کردند و انتظار داشتم همان محرومیت برای تراکتور هم وجود داشته باشد. ما در این مدت علی (بیرانوند), شجاع و فرشاد را از دست دادیم اما می بینید محرومیت تراکتور برداشته می گردد. شاید شما بدانید برای چه است اما من نمی دانم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اینکه از سوی کمیته انضباطی به توبیخ کتبی محکوم شده بود, عنوان نمود: من عادت دارم که همواره آزادانه اظهار نظر کنم و چیزی که همواره فکر کردم را گفته ام. همواره به همه تیم ها احترام گذاشته ام اما همواره نظرم را گفته ام. امیدوارم این حق را که همه جای جهان داشته ام, اینجا هم داشته باشم و بتوانم آزادانه حرف بزنم. همه شما هم اعتقاد دارید که باید عدالت برای همه یکسان باشد.

کالدرون در واکنش به این سؤال که چقدر خودش را برای مشکل گلزنی مقصر می داند, ابراز داشت: همواره مربی اولین مسئول اتفاقات تیم است, من مربی هستم که از خودم هم انتقاد می کنم و آمار بازی ها را نگاه می کنم. این تعیین است تیم هایی که گلزنی نمی نمایند و آمار بالایی ندارند, نشان می دهد در حمله مشکل دارند. در رئال مادرید جای رونالدو خالی است و این مسائل در همه تیم های جهان انجام می گردد و ما هم استثنا نیستیم. ما از روند تیم راضی هستیم مخصوصاً در دو بازی آخر که خیلی خوب بازی کردیم.

وی در پاسخ به این سؤال که پرسپولیس در آمار تلویزیون عملکرد ضعیف تری نسبت به شهر خودرو داشته است و شما چطور الان تیم تان را در آمار برتر می دانید,گفت: شما آمار را اشتباه دیدید و این آمار به نظر من درست نیست. من آمار این بازی را دارم ما 9 ضربه به دروازه داشتیم و آنها 7 ضربه. به ما گفتند از لحاظ فیزیکی آماده نیستیم و در دقیقه آخر گل خوردیم اما ما بیشتر از تیم های لیگ قهرمانان اروپا دویده ایم. یوونتوس و اتلتیکو مادرید 114 کیلومتر دویده اند و آژاکس هم که از همه بیشتر دویده 118 کیلومتر دوندگی داشته است اما ما تقریباً 120 کیلومتر و 600 متر دوندگی داشته ایم. مثل همان اتفاقی که در بازی با سپاهان افتاد و ما موقعیت تک به تک را گل نزدیم و حریف زد. وقتی بازی را می بازیم شما صحبت هایی می کنید که حق با شماست اما ما خوب بازی می کنیم و در گلزنی مشکل داریم اما به علیپور اطمینان داریم و می دانیم مشکل حل خواهد گردد.

وی درباره صحبت هایی که بعد از بازی با شهرخودرو مبنی بر اینکه یک بازیکن 37 ساله (سید جلال حسینی) که دو هفته تمرین نداشته جایی در ترکیب ندارد داشته است, گفت: اینجا وقتی یک تیم شکست می خورد بعضی مجله عکسها خبر ها را عوض می نمایند. من گفتم هیچ بازیکنی که در تیم من 2 هفته تمرین نداشته باشد نمی تواند در تیم من باشد, وقتی یک بازیکن سن بالاتری هم داشته باشد, این احتمال کمتر هم می گردد. من با سید مسئله ای ندارم و او یک کاپیتان نمونه است و رابطه خوبی با هم داریم. من 3 دفاع وسط در حد تیم ملی دارم و همواره یکی بیرون می ماند. در ابتدای فصل سؤال کردید چرا کنعانی بازی نمی نماید و الان درباره بازی نکردن سید سؤال می کنید. همواره در این باشگاه بازیکنان خوبی وجود دارند که بازی نمی نمایند ولی وقتی می بریم در این باره سؤال نمی گردد و و زمانی که می بازیم این را سؤال ها می کنید. من به کار شما (مجله عکسها) احترام می گذارم اما من هم کار می کنم که پیروز شوم و اگر شکست می خوریم مقصر من هستم.

وی درباره نقدهای که به حضور حسین ماهینی در لحظات آخر بازی می گردد, اشاره نمود: به نظر من او خوب و آماده است. ماهینی بازیکن با تجربه و بین المللی است. در دقایق آخر بازی یا بازیکن جوان مانند مهدی عبدی را می آوریم و یا یک بازیکن با تجربه مثل ماهینی جذب خواهد شد. چون در دقیقه آخر گل خوردیم گفته می گردد تیم مشکل بدنی دارد و یا اینکه چرا ماهینی به بازی اضافه شده است. من می دانم که این صحبت ها می گردد اما مشکل اصلی ما همان مشکل گل زدن است. یک تیم بزرگ مثل پرسپولیس نمی تواند در 6 بازی 3 گل زده باشد البته ما با تیم های بزرگ بازی نموده ایم و امیدوارم آمار گلزنی حل گردد که به نظر من مشکل اصلی تیم ما همین است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 523

به "کالدرون: در دیدار با شهر خودرو بیشتر از یوونتوس و اتلتیکو دوندگی داشته ایم، به علیپور اطمینان داریم، با سیدجلال مسئله ای ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالدرون: در دیدار با شهر خودرو بیشتر از یوونتوس و اتلتیکو دوندگی داشته ایم، به علیپور اطمینان داریم، با سیدجلال مسئله ای ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید