چرا یک مرد70 ساله با زنی جوان ازدواج می نماید؟

به گزارش مجله عکسها، مجله سیب سبز: سیلویو برلوسکنی، نخست وزیر پیشین ایتالیا، هنوز به طور رسمی با دومین همسر خود، ورونیکا لاریو ارتباط دارد، اما مدتی قبل خبر نامزدی خود را با فرانچسکا پاسکاله مجری 27 ساله تلویزیون تایید کرد. این سیاستمدار 76 ساله، تنها مردی نیست که با وارد شدن به سالخوردگی، عشق دختری جوان را در دلش راه داده است. شاید راست می گویند که 40 سالگی اول چلچلی است و کمتر مردی است که بعد از میانسالی مجرد باشد و گرفتار عشق پیری نگردد. اما این حس خوشایند و غیرمنطقی از کجا می آید و چه می گردد که یک زن جوان و همه چیز تمام، مردی خسته و میانسال را به زندگی اش می پذیرد؟ اگر می خواهید از جادوی این عشق عجیب باخبر شوید، در ادامه این مطلب با ما باشید. دکتر صدیقه ترقی جاه، مشاور خانواده و استادیار دانشگاه، این راز را برایتان فاش می نماید.

چرا یک مرد70 ساله با زنی جوان ازدواج می نماید؟
برلوسکنی تنها نیست؛ شان پن و اسکارلت جوهانسون هم یک زوج سینمایی بودند که با اختلاف سنی زیادی ازدواج کردند. پن از همسرش 24 سال بزرگ تر بود. وودی آلن هم با دخترخوانده همسر سابقش که 34 سال از وودی کوچک تر بود ازدواج کرد. مایکل داگلاس هم متولد 1944 است و همسرش کاترین زتاجونز، 25 سال از او کوچک تر است.

چرا مرد های پیر عاشق دختر های جوان می شوند؟

پرونده گذشته اش سبک است

زنی که در دهه سوم زندگی اش است، احتمالا تجربه یک ازدواج شکست خورده و رها شدن با یک فرزند را ندارد. چنین زنی آنقدر در شکست های عاطفی غرق نشده که طراوتش را از دست بدهد و بخواهد معادله زندگی را با دو دو تا چهار تا کردن حل نماید. این زن که به دلیل کم بودن تجربیات عاشقانه اش، از خاطره یک رابطه از دست رفته رنج نمی کشد، خیلی راحت تر می تواند اعتماد کند و با ذهن پاک تری می تواند وارد یک جریان عاشقانه، آن هم با مردی که چند دهه از خودش بزرگ تر است، گردد.

تحمل خستگی اش را ندارم

کمتر مردی است که در 70 سالگی، دوست داشته باشد با یک زن 60 ساله ازدواج کند. مرد ها دوست دارند همسر جوان تری انتخاب نمایند تا نه تنها کمکی برایشان در روزهای خستگی و بیماری باشد، بلکه با شور و شوق جوانی اش، حال و هوای آنها را بهتر کند. تنها تعداد کمی از مردها هستند که با دریافت یک تصمیم کاملا عقلانی، این واقعیت را می پذیرند که با وجود چند دهه اختلاف سنی، آینده خوشی در انتظار زندگی مشترک شان نخواهد بود.

من جوان ترین مرد روی زمینم

مردها با عبور از میانسالی به دنبال راهی تازه برای برگرداندن اعتماد به نفس شان می گردند و انتخاب یک همسر جوان، یکی از این راه هاست. آنها احساس می نمایند با جذب یک همسر جوان، دیگران به شکلی دیگر به آنها نگاه می نمایند. انگار با این انتخاب آنها سال ها جوان تر شده اند و با برد در چنین مسابقه ای به همه ثابت نموده اند که دود از کنده بلند می گردد.

سخت نمی گیرد

دختران جوانی که هنوز سرد و گرم زندگی مشترک را نچشیده اند و با چالش های چنین ارتباطی روبه رو نشده اند، به همسر آینده شان نگاهی دیگر دارند. آنها گمان می نمایند که عشق همه چیز است و با سختگیری درمورد بعضی موضوعات جدی زندگی، برخلاف زنان بزرگ تر رابطه را به چالش نمی کشند. بسیاری از آنها دوست دارند عاشق باشند و خوش بگذرانند و اگر مردی بتواند این حس عاطفی و هیجانی را در آنها زنده نگه دارد، تا چند سالی به دلیل کاستی هایی که دارد او را سرزنش نمی نمایند.

چاره ای ندارم

وقتی یک مرد تنها و بدون شریک پا به دهه هفتم یا هشتم زندگی اش می گذارد، انتخاب برایش کمی سخت تر می گردد. پیدا کردن همسری که هنوز برای آغاز یک زندگی تازه طراوت داشته باشد و از نظر سنی به او نزدیک باشد، آسان نیست. انگار انتخاب های این مردها آنقدر محدود است که چاره دیگری جز یافتن همسری با چند دهه اختلاف سنی برایشان باقی نمی ماند.

چرا دختر های جوان عاشق مرد های پیر می شوند؟

نمی گذارد آب توی دلم تکان بخورد

درست است که این مردها حتی در دوران نامزدی و عقد برای همسر جوان آینده شان زیبا و مناسب هستند، اما با ورود به زندگی مشترک، این جذابیت هم کمرنگ و کمرنگ تر می گردد و آمار بالایی از طلاق و نارضایتی را به وجود می آورد. اما واقعیت این است که در دوره نامزدی، افراد خود واقعی شان را نشان نمی دهند و به تنها موضوعی که توجه می نمایند، جلب رضایت طرف مقابل است. اما زندگی زیر یک سقف، دشوارتر و پرمسئولیت تر از این است که یک مرد بتواند با چند دهه فاصله سنی از پس آن بربیاید و همسرش را راضی نگه دارد.

پولدار و جا افتاده است

روبه رو شدن با مردی که از نظر اقتصادی به پیروزیت و ثبات رسیده، برای بیشتر زن ها خوشایند است. مردی که پا به میانسالی گذاشته، احتمالا شرایط اقتصادی بهتری دارد و از خرج کردن پولش برای یک عشق جوان، ابایی ندارد. جیب قدرتمند این مرد ها، بسیاری از زنان را به سمت آنها جلب می نماید و باعث می گردد که در دریافت پاسخ مثبت از زنی که با او اختلاف سنی زیادی دارد، پیروز گردد.

برایم پدری می نماید

دخترانی که رابطه عاطفی محکمی با پدرشان نداشته اند و از حمایت و محبت پدرشان بی بهره بوده اند، احتمالا بیشتر به ازدواج با مردی مسن تر ترغیب می شوند. آنها بیشتر از آنکه به دنبال یک همسر و همراه باشند، دوست دارند دوباره پدری پیدا نمایند؛ پدری که آنها را زیر پر و بال خود می گیرد و ترس هایشان را دور می نماید.

او خوش تیپ ترین مرد روی زمین است

مردها در یک دوره سنی، ظاهری پیدا می نمایند که برای بیشتر خانم ها جذابیت دارد. موهای جوگندمی و پوشیدن لباس های مرتب و متوازن، باعث می گردد که گاهی بیشتر از دوران جوانی شان هوادار پیدا نمایند. همین ظاهر خوشایند کافی است تا زن ها در اولین برخورد پیشنهاد ازدواج آنها را رد ننمایند و حتی به مردی که سال ها با آنها اختلاف سنی دارد، اجازه دهند که از پیشنهادش دفاع کند.

زندگی اش را به پایم می ریزد

مردهایی که اختلاف سنی زیادی با همسرشان دارند، دوست دارند به هر طریقی شریک زندگی شان را از خود راضی نگه دارند و با کوتاهی هایشان این فاصله را به همسر خود یادآوری نمی نمایند. آنها نه تنها از لحاظ اقتصادی چیزی را از زن جوان شان دریغ نمی نمایند، بلکه با مدام به گردش و تفریح بردن او، جایی برای کسالت در این رابطه نمی گذارند.

منبع: برترین ها
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 359

به "چرا یک مرد70 ساله با زنی جوان ازدواج می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا یک مرد70 ساله با زنی جوان ازدواج می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید