پاداش فیسبوک برای پیدا کردن باگهای امنیتی

به گزارش مجله عکسها، فیسبوک امسال میلادی بیش از 1.98 میلیون دلار برای گزارش باگ ها به محققان امنیتی بیش از 50 کشور جهان پرداخت نموده است.

پاداش فیسبوک برای پیدا کردن باگهای امنیتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو،فیسبوک سال 2011 برنامه باگ بانتی (Bug Bounty) یا همان گزارش باگ ها در سیستم ها و محصولات را معرفی کرد. تا به امروز بیش از 50 هزار محقق به این برنامه ملحق شده اند و بیش از 1500 محقق از 107 کشور جهان بوسیله آن جایزه گرفته اند. بسیاری از محققان امنیتی پس از گزارش باگ ها به عضویت تیم های امنیتی و مهندسی فیسبوک درآمدند.

برنامه باگ بانتی فیسبوک در ابتدا کارش را با گزارش باگ ها در سایت فیسبوک آغاز کرد، اما حالا شامل همه محصولات مبتنی بر وب و موبایل این شرکت و برنامه هایی مثل اینستاگرام، واتس اپ، Oculus و غیره می گردد.

فیسبوک می گوید سال 2020 حدود 17 هزار گزارش از محققان امنیتی دریافت نموده که به بیش از 1000 تای آن ها جایزه اعطا نموده است. این شرکت اوایل امسال میلادی دو گزارش مهم از دو محقق امنیتی دریافت کرد که یکی از آن ها عضو تیم امنیتی پروژه صفر گوگل (Project Zero) است.

گزارش اول به باگی در شبکه تحویل محتوا (CDN) فیسبوک مربوط می شد که اجازه دسترسی به بعضی از آدرس های CDN پس از منقضی شدن آن ها را می داد. مهندسین فیسبوک بعداً متوجه شدند که هکرها می توانستند از این باگ برای اجرای کدهای مخرب از راه دور و حمله ای عظیم تر استفاده نمایند. فیسبوک به این محقق امنیتی با توجه به تأثیر مخرب باگ، 80 هزار دلار جایزه داد که بالاترین جایزه این شرکت تا به امروز به شمار می رود.

گزارش دوم از طرف یکی از اعضای تیم پروژه صفر گوگل ارسال می شد و باگی خطرناک را در نسخه اندرویدی برنامه Messenger افشا می کرد. فیسبوک باگ را رفع کرد و به این محقق 60 هزار دلار جایزه داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1427

به "پاداش فیسبوک برای پیدا کردن باگهای امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاداش فیسبوک برای پیدا کردن باگهای امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید