واکنش قهرمانان کشتی به حذف نام تختی از یکی از خیابان های تهران

به گزارش مجله عکسها، تعدادی از قهرمانان کشتی نسبت به مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر حذف نام غلامرضا تختی از یکی از خیابان های تهران واکنش نشان دادند.

واکنش قهرمانان کشتی به حذف نام تختی از یکی از خیابان های تهران

به گزارش خبرنگاران، تعدادی از قهرمانان سابق و حال حاضر کشتی ایران با ارسال نامه ای به فرماندار تهران نسبت به مصوبه شورای شهر تهران واکنش نشان دادند.

آنها در نامه خود به فرماندار تهران درخواست کردند از شان و صندلی غلامرضا تختی حمایت کرده و مخالفت خود را با مصوبه شورای شهر مبنی بر حذف نام دنیا پهلوان غلامرضا تختی از خیابان فرعی منطقه یک شهر تهران و جایگزینی نام زنده یاد جلیل شهناز استاد موسیقی کشور اعلام کند.

آنها هم چنین خواهان این شدند امکان نامگذاری معبر مناسب تری، به نام استاد جلیل شهناز فراهم گردد.

متن نامه عنوان داران کشتی به فرماندار تهران به توضیح زیر است:

آقای عیسی فرهادی، فرماندار محترم تهران

با سلام احتراماً، همانطور که مستحضرید، سه شنبه گذشته، مورخ بیست و ششم آذرماه 98، شورای اسلامی شهر تهران، مصوبه ای در مورد حذف نام دنیا پهلوان غلامرضا تختی از خیابان فرعی منطقه یک شهر تهران و جایگزینی نام زنده یاد جلیل شهناز، استاد گرانقدر موسیقی کشور داشته است. بطور قطع نامگذاری معبر واجد شرایطی به نام استاد جلیل شهناز ، امری ارزنده و مورد تایید عموم مردم ایران می باشد اما نامگذاری این نام، بر خیابان فرعی که ده ها سال است به نام غلامرضا تختی به واسطه منزل مسکونی ایشان است، به هیچ وجه خوشایند نیست.

جنابعالی به خوبی واقف هستید، فراگیری نام بعضی از شخصیت های اجتماعی مانند غلامرضا تختی، که نمادِ ارزشهای اخلاقی و جوانمردی برای اقشار مختلف مردم سرزمین مان هستند، اسباب ارتقاء میزان احترام و اعتقاد عمومی مردم، به ارزش های فرهنگی و رفتارهای انسانی در روابط های اجتماعی است. این موضوع از مهم ترین مسائلی است که در شرایط مالی و اجتماعی امروزِ جامعه، همه ما و بیش از آن مسئولین محترم به آن نیازمندیم. لذا ما جمعی از فرزندانِ کوچک ملت و قهرمانان ملی کشور تقاضا داریم، با عنایت به اینکه کلیه مصوبات شوراهای اسلامی شهر تهران پیش از اجرا، می باید به تایید آن فرمانداری محترم برسد، فرمانداری تهران در صندلی مدعی العموم، از خواستِ عمومی مردم کشور که همانا صیانت از شان و صندلی دنیا پهلوان غلامرضا تختی است، حمایت کرده و مخالفت خود را با مصوبه مذکور اعلام نماید. باشد تا بدینوسیله امکان نامگذاری معبر مناسب تری، به نام استاد جلیل شهناز، استاد گرانقدر موسیقی کشور نیز فراهم آید. با احترام مجدد.

اسامی امضاء کنندگان به ترتیب حروف الفبا: حبیب اخلاقی عنوان دار دنیا، مسعود اسماعیل پور عنوان داردنیا، بهنام احسانپور عنوان دار دنیا، یونس امامی عنوان دار دنیا، اصغر بذری عنوان دار دنیا، امیر توکلیان عنوان دار دنیا، مصطفی حسین خانی عنوان دار دنیا، حسن رحیمی عنوان دار المپیک و قهرمان دنیا، علیرضا رضایی عنوان دار المپیک و دنیا، محمد طلایی قهرمان دنیا، عباس طهان قهرمان تیم ملی، مهدی علیاری عنوان دار دنیا، علیرضا کریمی عنوان دار دنیا، کمیل قاسمی قهرمان المپیک و قهرمان دنیا، احسان لشگری عنوان دار المپیک و دنیا، میثم نصیری قهرمان آسیا، پرویز هادی عنوان دار دنیا.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 709

به "واکنش قهرمانان کشتی به حذف نام تختی از یکی از خیابان های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش قهرمانان کشتی به حذف نام تختی از یکی از خیابان های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید