نوروزی: امیدوارم انتخاب ملی پوشان بر اساس انصاف و عدالت باشد، جدا کردن کشتی گیران قدیمی بزرگترین اشتباه است

به گزارش مجله عکسها، قهرمان کشتی فرنگی در المپیک 2012 لندن گفت: جدا کردن کشتی گیران پیشکسوت از جوان هایی که در اردو حضور دارند بزرگترین اشتباه است.

نوروزی: امیدوارم انتخاب ملی پوشان بر اساس انصاف و عدالت باشد، جدا کردن کشتی گیران قدیمی بزرگترین اشتباه است

امید نوروزی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد شروع اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای شرکت در مسابقات دنیای صربستان گفت: کادرفنی تیم ملی نباید کشتی گیران باتجربه را از بدنه اردو جدا کند. علیرضا دبیر و فدراسیون کشتی صفر تا صد تمام اختیارات فنی را به کادرفنی تیم ملی محول نموده و تصمیم گیرنده آنها هستند. بهترین کار این است شرایطی ایجاد گردد که جوانترها بتوانند از تجربه کشتی گیران قدیمی تر و پیشکسوت بهره ببرند. در واقع نباید باتجربه ها را از اردو جدا کنیم، آنها باعث دلگرمی جوانترها هستند.

وی در مورد اینکه در این شرایط بهتر است تیم ملی اعزامی به مسابقات دنیای صربستان چطور انتخاب گردد؟ تاکید نمود: امیدوارم در بحث انتخاب نفرات هم کار کارشناسی خوبی اتفاق بیفتد و انتخاب نفرات سلیقه ای نباشد. کسی نظر شخصی اش را اعمال نکند تا حق به حقدار برسد.

قهرمان سابق کشتی فرنگی دنیا در پاسخ به این سوال که آیا بدون برگزاری مسابقه انتخابی حق به حقدار خواهد رسید؟، گفت: با مسابقه انتخابی 80 درصد این اتفاق رخ می دهد و نفرات اول ملی پوش می شوند که بهترین های وزن خود هستند. 20 درصد هم می ماند برای اوزانی که گاهی نفر دوم عملکردش در مسابقه خارجی بهتر از نفر اول است، به همین دلیل باید دست سرمربی باز باشد، اما در همه اوزان نباید اینطور باشد. امیدوارم تدابیری اتخاذ گردد که حقی از کشتی گیری ضایع نگردد. در یک سالی که گذشت کوشش فدراسیون و اهالی کشتی این بود که قانونی اعمال گردد تا حقی از مربی و کشتی گیر ضایع نگردد. حالا هم امیدوارم عدالت محوری در مورد تیم ملی حکمفرما باشد و کادرفنی هم کارشان را خوب انجام دهند و تیمشان را ببندند. امیدوارم انتخاب نفرات براساس شایستگی، انصاف و عدالت باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1356

به "نوروزی: امیدوارم انتخاب ملی پوشان بر اساس انصاف و عدالت باشد، جدا کردن کشتی گیران قدیمی بزرگترین اشتباه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوروزی: امیدوارم انتخاب ملی پوشان بر اساس انصاف و عدالت باشد، جدا کردن کشتی گیران قدیمی بزرگترین اشتباه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید