مقاومت قیمتی واحدهای نوساز در بازار مسکن غرب تهران

به گزارش مجله عکسها، خبرنگاران : در حالی که گزارش های رسمی حکایت از افت پنج درصدی میانگین قیمت مسکن در معاملات شهر تهران طی دو ماه اخیر دارد، بعضی از سازنده ها و فروشنده های واحدهای نوساز همچنان بر قیمت های پیشنهادی پیشین خود که متناسب با سطح قیمت اسفند ماه اعلام نموده بودند، اصرار می نمایند. این اصرار در حالی صورت می گیرد که بازار مسکن حتی برای خرید آپارتمان های قیمت مناسب هم خالی از تقاضاست.

مقاومت قیمتی واحدهای نوساز در بازار مسکن غرب تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از دنیای اقتصاد، یکی از مناطقی که در فروردین ابتدا همسو با افت 3 درصدی قیمت میانگین در کل بازار مسکن، در تخلیه حباب قیمتی پیشگام بوده، منطقه 5 واقع در محدوده غربی تهران است که یکی از مناطق مصرفی متوسط قیمت در تهران به شمار می آید. منطقه 5 در زمره مناطقی است که با توجه به میزان تقاضا و تعداد املاک آماده تخریب و نوسازی، یکی از مناطق پرکار به لحاظ میزان ساخت وساز در تهران به شمار می آید.

از آنجا که منطقه 5 همیشه در زمره یکی از دو منطقه پرمعامله شهر تهران است، سازنده ها تمایل زیادی به ساخت وساز در این منطقه دارند و در نتیجه حتی در شرایط رکود ساخت وساز، تعداد آپارتمان های نوساز آماده عرضه در این منطقه در مقایسه با بسیاری از مناطق پایتخت بیشتر است.

نگاهی به فایل های عرضه شده از این منطقه در بازار مسکن نیز نشان می دهد اکنون آپارتمان های نوساز در این منطقه به نسبت سایر مناطق قدری بیشتر است اما فروشندگان این واحدها نسبت به کاهش قیمت پیشنهادی فروش مقاومت می نمایند و گویا اصرار دارند تا جایی که می توانند خلاف جهت رود حرکت نمایند. در حالی که از اواسط فروردین تا به امروز قیمت پیشنهادی فروش اغلب آپارتمان های این منطقه در گروه های سنی مختلف، دست کم بین 2 تا 4 درصد افت نموده است، اما قیمت نوسازها در اغلب فایل های منطقه 5 همچنان روی سطح اسفندماه باقی مانده است. واسطه های ملکی می گویند بعضی سازنده ها نگران هستند بازار مصالح ساختمانی دستخوش نوسان قیمت گردد و به همین خاطر کوشش می نمایند با این نوع اعلام قیمت، از کاهش احتمالی حاشیه سود خود پیشگیری نمایند؛ این در حالی است که به گفته این واسطه ها، بعید است این مقاومت ادامه پیدا کند و آنها اگر فروشنده واقعی باشند، در نهایت با توجه به کاهش شدید مراجعه متقاضیان خرید، ناگزیر به کاهش قیمت اعلامی خود خواهند بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1763

به "مقاومت قیمتی واحدهای نوساز در بازار مسکن غرب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاومت قیمتی واحدهای نوساز در بازار مسکن غرب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید