مزایا و معایب دیوار تأکیدی که باید در نظر بگیرید!

به گزارش مجله عکسها، دیوار تأکیدی که با نام های دیوار فیچر، برجسته یا کانونی نیز شناخته می گردد، روش مفیدی برای باز کردن یک فضا و اضافه کردن تمبر شخصیتی شماست و زیبایی شناختی تأکیدی مورد احتیاج دکوراسیون را فراهم می نماید. دیوار فیچر می تواند به تقسیم فضا و نشانه گذاری آن یاری کند.

مزایا و معایب دیوار تأکیدی که باید در نظر بگیرید!

دیوار تأکیدی در خانه؛ بله یا خیر؟ ما جوانب مثبت و منفی را کشف می کنیم!

از نظر بعضی، دیوار تأکیدی که با نام های دیوار فیچر، برجسته یا کانونی نیز شناخته می گردد، روشی ناامید نماینده و قدیمی برای برنامه ریزی بر روی یک دیوار خالی است و هیچ چیز نمی تواند جای زیبایی یک فضای سفید را بگیرد. اما برای بعضی دیگر، این طراحی، یک روش مفید برای باز کردن یک فضا و اضافه کردن تمبر شخصیتی شماست و زیبایی شناختی تأکیدی مورد احتیاج دکوراسیون را فراهم می نماید. در این حالت، حق با چه کسی است؟ بیایید نگاهی به بعضی از جوانب مثبت و منفی، یعنی مزایا و معایب و بایدها و نبایدهای دیوار تأکیدی در دکوراسیون خانه بیندازیم.

مزایا: می تواند دکوراسیون شما را یکپارچه کند؛

دیوار فیچر می تواند یک اتاق از مبلمان ناسازگار را متحد و یکپارچه کند. اگر شما مخلوطی از قطعات چوبی با مبلمان سفید و حتی چوب خیزران دارید، یک دیوار برجسته می تواند به جمع آمدن آن ها در کنار هم یاری کند؛ البته مشروط بر اینکه به درستی انجام گردد.

قبل از آغاز، از یک مشاور رنگ یاری بخواهید. آن ها می توانند به شما در انتخاب سایه مناسب برای پیوند دادن تکه های مختلف دکوراسیون تأکیدی خانه یاری نمایند.

لیست قیمت 42 مدل بهترین مسواک کودک در بازار + خرید

تصور عمق با دیوار تأکیدی

مزایا: دیوار تأکیدی برای فضاهای کوچک عالی است. نقاشی یک دیوار به یک رنگ تأکیدی باعث توهم عمق در جایی می گردد که در آن عمق وجود ندارد. رنگ های پاستیلی نرم در اتاق های پر از نور، می توانند چشم ها را تسکین دهند، در حالی که رنگ های تیره تر مانند نیلی و دریایی، به راحتی حس فضا را برجسته و تأکیدی می سازند.

دیوار تأکیدی تاریک می تواند در هر اتاق خانه، از اتاق خواب گرفته تا اتاق های ناهارخوری به خوبی کار کند، بنابراین از بازی با رنگ های نیمه شب، خاکستری طوفانی و سیاه مات نترسید.

نشانه گذاری فضا با دیوار تأکیدی

مزایا: دیوار تأکیدی می تواند به تقسیم فضا و نشانه گذاری آن یاری کند. اگر یک منطقه عظیم با طرح آزاد وجود دارد، یک دیوار فیچر می تواند به جدا کردن بخش های این فضا یاری کند؛ مثلاً، تقسیم آن به یک اتاق غذاخوری و یک اتاق نشیمن.

دقیقاً همان طور که، فرشی که به خوبی در فضای باز قرار می گیرد، می تواند به معین کردن محل اتاق نشیمن و آغاز اتاق ناهارخوری یاری کند، یک دیوار دارای ویژگی های تأکیدی، می تواند حس انتقال بین فضاها را بیشتر کند.

خرید اینترنتی 39 مدل کیبورد بازی و گیم درجه یک + قیمت و تخفیف

منحرف شدن با دیوار تأکیدی

معایب: هیچ انکارى وجود ندارد که هنگام انجام نادرست، دیوار تأکیدی ممکن است حواس پرتی عظیمی برای بقیه خانه باشد، هم برای مهمانان و هم برای خودتان. اطمینان حاصل کنید که دیوار ویژگی شما مطابق با مبلمان شما کار می نماید و رنگ و سایه ای را انتخاب کنید که به راحتی سبک خانه شما را ارتقا می بخشد. به محل قرارگیری دیوار با ویژگی تأکیدی خود نیز توجه داشته باشید، در غیر این صورت دیوار شما می تواند در جای نامناسب و گیج نماینده قرار بگیرد.

اگر در خصوص مکان قرار دادن دیوار تأکیدی خود اطمینان ندارید، بهترین روش، معمولاً استفاده از دیواری است که محل کانونی اتاق باشد. در اتاق ناهارخوری، این محل همان جایی است که میز ناهارخوری واقع شده است و در اتاق نشیمن، جایی که تلویزیون در آن واقع شده است.

از مد افتادن دیوار تأکیدی

معایب: همانطور که علاقه مندان به دکوراسیون خانه می دانند، فرایند طراحی داخلی هر سال اتفاق می افتد و تغییر می نماید، بنابراین ممکن است دریابید که چند سال پس از نقاشی کردن ورودی خود به رنگ فیروزه ای، دیگر این رنگ ظاهری تازه و سرگرم نماینده ندارد و بلکه قدیمی و از مد افتاده است. برای به روزرسانی دیوار تأکیدی خود آماده باشید یا چیزی خنثی و بی زمان را انتخاب کنید.

دیوار تأکیدی؛ باب سلیقه نبودن همه!

معایب: همانطور که گفته شد، این مسئله بسیار خوب است که ویژگی های شخصیتی خود را به دکوراسیون خانه خود بیفزایید، اما اگر قصد فروش خانه خود را دارید و در مدتی کوتاه، به مکان های جدیدی جا به جا می شوید، شاید بهتر باشد که بیخیال استفاده از دیوار تأکیدی در دکوراسیون فضای خود شوید. اگر به سادگی نمی توانید در برابر چنین انتخابی مقاومت کنید، یک طراحی خنثی یا ظریف را برای دیوار ویژگی خود انتخاب کنید که خریداران بالقوه را دچار دلزدگی نکند.

خرید اینترنتی 39 مدل لوازم تناسب اندام خانگی + قیمت

منبع: اتاق
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1274

به "مزایا و معایب دیوار تأکیدی که باید در نظر بگیرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایا و معایب دیوار تأکیدی که باید در نظر بگیرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید