عزم تأمین اجتماعی برای پیشبرد پروژه نسخه الکترونیک بسیار جدی است خبرنگاران

به گزارش مجله عکسها، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از توجه و عنایت رئیس جمهور و شوای اجرایی فناوری اطلاعات به پروژه نسخه الکترونیک و توقف انتشار دفترچه های کاغذی تشکر کرد و گفت: برای اجرای این کار عظیم از موانع جدی عبور کردیم و برای تکمیل این برنامه نیز بسیار جدی هستیم و با تمام توان ادامه خواهیم داد.

عزم تأمین اجتماعی برای پیشبرد پروژه نسخه الکترونیک بسیار جدی است خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مصطفی سالاری در جلسه آنالیز طرح توقف صدور دفترچه های کاغذی و توسعه برنامه نسخه الکترونیک که با حضور مدیران درمان تأمین اجتماعی استان ها به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، گفت: در نتیجه تلاش و تلاش فراوان مجموعه همکاران سازمان تأمین اجتماعی برنامه توقف صدور دفترچه های کاغذی و نسخه الکترونیک با موفقیت درحال اجرا است.

وی با بیان اینکه نسخه الکترونیک به نفع مردم و جامعه پزشکی و درمانگران کشور است، گفت: نسخه الکترونیک موجب تسهیل کار ها و افزایش سرعت خدمت رسانی مراکز درمانی به مردم می گردد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اتصال سامانه نسخه الکترونیک این سازمان با سامانه HIS بیمارستانی وزارت بهداشت را مهمترین گام در حال اجرای پروژه نسخه الکترونیک برشمرد و گفت: پروژه نسخه الکترونیک به صورت پویا طراحی شده است و ایرادات احتمالی در کوتاه ترین زمان ممکن شناسائی و رفع می گردد و البته برای به صفر رسیدن امکان خطا تلاش می کنیم.

سالاری با بیان اینکه ارزش و اهمیت نسخه الکترونیک مشخص است گفت: با این کار بخشی از هزینه های درمان را از دوش مردم برمی داریم و امکان کنترل و جلوگیری از هدر رفت منابع در حوزه درمان فراهم خواهد شد.

وی اضافه نمود: بخش قابل توجهی از بیمه شدگان تأمین اجتماعی از اقشار کم درآمد هستند و اگر بتوانیم با ایجاد کنترل های مورد احتیاج و مدیریت بهینه منابع، هزینه بیماری های مزمن و صعب العلاج را نزدیک به رایگان کنیم، ارزش بالایی خواهد داشت. سیستم نسخه الکترونیک به ما اجازه چنین اقداماتی را خواهد داد و جهت های تازه ای را برای کشور باز خواهد نمود.

سالاری از برنامه ریزی دقیق توام با جزئیات و تقسیم وظایف برای تکمیل این پروژه اطلاع داد و اضافه نمود: مدیران درمان استان ها بازرسی های میدانی را انجام می دهند و از تمام ظرفیت های سازمان تأمین اجتماعی برای پیشبرد این برنامه بسیار مهم استفاده می گردد.

وی ارسال پیامک به بیماران مبنی بر تجویز نسخه برای آنان و همچنین ایجاد اپلیکیشن موبایل و امکان دیدن نسخه بیمار و صورت حساب داروخانه در اپلیکیشن را از برنامه های در دست اجرا برای تکمیل پروژه نسخه الکترونیک برشمرد و گفت: وعده ما با سایر بیمه های درمانی و وزارت بهداشت این است که از اول اردیبهشت مرحله جدیدی را در نسخه الکترونیک آغاز کنیم و امیدواریم در ماه های آینده شاهد حذف کامل نسخ کاغذی در کشور باشیم.

در این جلسه همچنین مدیران ستادی و استانی سازمان تأمین اجتماعی نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در زمینه پیشبرد پروژه نسخه الکترونیک پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1645

به "عزم تأمین اجتماعی برای پیشبرد پروژه نسخه الکترونیک بسیار جدی است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزم تأمین اجتماعی برای پیشبرد پروژه نسخه الکترونیک بسیار جدی است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید