دی کسید کربن هوا به سوخت جت تبدیل می شود

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، این سوخت کربن خنثی E-Jet نام دارد. نیروی هوایی در کشورهای مختلف نیازمند یک خط تأمین است که سوخت را جابه جا و ذخیره می کند تا هواپیماهایش به پرواز در آسمان ادامه دهند. این امر نه تنها پر هزینه و پیچیده است بلکه خطرناک نیز است زیرا چنین خطوط تأمین سوختی هدف اصلی نیروهای دشمن قرار می گیرند.

دی کسید کربن هوا به سوخت جت تبدیل می شود

به همین علت نیروی هوایی آمریکا در پی روش هایی است تا مقرهای خود را تا حد ممکن از منابع سوخت خارجی مستقل کند. برای این منظور فرایند سنتز قابل اجرایی نیاز است که برای فعالسازی آن به متخصصان زیادی نیاز نباشد.

شرکت Twelve نیز فرایندی توسعه داده که فتوسنتز صنعتی نام گرفته و از الکترولیز غشای الکترولیت پلیمری استفاده می کند که نوعی پیل سوختی معکوس همراه یک کاتالیزور فلزی است که روی کاتد نصب شده تا دی اکسید کربن و آب را به یون های تشکیل دهنده آنها تجزیه و سپس آنها را به اکسیژن، هیدروژن و مونوکسید کربن تبدیل کند.

این مواد در مرحله بعد در فرایند Fischer-Tropsch به کار می فرایند که مجموعه ای از واکنش ها است که در دهه 1920 در آلمان پیشرفته است. طی این فرایند مواد به متان و به مولکول های ارگانیک پیچیده ای مانند پلی اتیلن، اتانول، اتیلن، متان، پلی پروپلین و سوخت جت تبدیل می شوند.

آزمایش این پروژه در دسامبر تکمیل می شود و نتایج پس از آن ارزیابی می شود. اگر فناوری برای مقاصد نظامی قابل استفاده باشد، احتمالاً نیروی هوایی آمریکا می تواند سوخت مصنوعی را در محل و بدون نیاز به زغال سنگ، گاز طبیعی یا سوخت زیستی تولید کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1971

به "دی کسید کربن هوا به سوخت جت تبدیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دی کسید کربن هوا به سوخت جت تبدیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید