حرکت سیاره ای شبیه سیگار برگ و ارتباط آن با آدم فضایی ها

به گزارش مجله عکسها، سیارکی مرموز که به آرامی به سوی مرکز منظومه شمسی درحرکت است به دلیل تفاوت هایی شگفت انگیز با دیگر اجرام آسمانی این احتمال را به وجود می آورد که پیامی از جانب فرازمینی ها باشد.

حرکت سیاره ای شبیه سیگار برگ و ارتباط آن با آدم فضایی ها

به گزارش خبرنگار ،این سیارک از فضای بین ستاره ای وارد منظومه شمسی شده است و اولین بار درسال 2017 ویژگی های شگفت انگیز آن مورد توجه اخترشناسان نهاده شد.

سرعت بالای حرکت این سیارک به همراه ظاهر غیرعادی آن نشان می دهد متعلق به سیستم منظومه شمسی نیست و از کهکشانی دور دست به سوی خورشید در حرکت است.

سیارک اوموآموا مشابه یک سیگار برگ بزرگ است

نام این سیارک اوموآموا نام گذاری شد که کلمه ای در فرهنگ ساکنان جزیره هاوایی به معنای پیشتاز و پیشاهنگ است.

به گفته محققان این سیارک از نوعی سیستم ستاره ای پایدار تشکیل شده است و به دلیل اثر های گرانشی در فضا به سوی منظومه شمسی و خورشید در حرکت است.

این سیارک مشابه یک سیگار برگ بزرگ است و دانشمندان هنوز به روشنی منشاء تشکیل آن را نمی دانند. به گفته محققان اکنون حدود 400 سال است که انسان با استفاده از تلسکوپ به مطالعه فضا می پردازد و هنوز راز و رمز های فراوان درباره کهکشان های مختلف در جهان وجود دارد.

بنا بر مطالعه های اجرا شده این سیارک طول عمر و قدمتی چندصد هزار ساله دارد که در طول این بازه زمانی طولانی از سیستم منظومه ای خود خارج شده و پس از ورود به فضای بین ستاره ای وارد منظومه شمسی شده است.

بیشتر بخوانید:خیز ناسا برای ارسال انسان به فضا در سال 2024/ نسل آینده موشک های هسته ای از راه می رسند

در اطراف منظومه شمس کمربندی از اجرام آسمانی به نام کمربند کوئیپر وجود دارد که دارای خرده جرم های آسمانی است و ورود سیارک هایی بیگانه از فضا و گذشتن آنها از این کمربند بسیارشگفت انگیز و قابل توجه است.

بعضی کارشناسان این ایده را مطرح نموده اند که سیارک اوموآموا پیامی از جانب تمدن های فرا زمینی است و حتی بعضی آن را نوعی سفینه فضایی پیشرفته با توجه به شکل ظاهری منحصربه فرد آن می دانند.

گروه دیگری از دانشمندان این سیارک را بقایای باقیمانده از شکل گیری کهکشان های دیگر می دانند که در اثر انبساط در زمان شکل گیری کهکشان ها به فضای خارج از آنها راه یافته است.

محققان برای کشف اسرار این سیارک در کوشش هستند در آینده کاوشگری برای نمونه برداری به سوی آن ارسال نمایند.

منبع:Space

حدس ها از ارتباط یک سیارک با آدم فضایی ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 489

به "حرکت سیاره ای شبیه سیگار برگ و ارتباط آن با آدم فضایی ها" امتیاز دهید

2 کاربر به "حرکت سیاره ای شبیه سیگار برگ و ارتباط آن با آدم فضایی ها" امتیاز داده اند | امتیاز: 3.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت سیاره ای شبیه سیگار برگ و ارتباط آن با آدم فضایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید