جانشین ویلموتس؛ مردی که شبیه او نیست

به گزارش مجله عکسها، اسکوچیچ شبیه به هیچ یک از مربیان سابق تیم ملی نیست. او سعی نموده به طور مداوم در ایران باشد و همه بازی ها را تماشا و بررسی کند و از طرفی رابطه محبت آمیز ای با تمام مربیان لیگ فزونی و پیشکسوتان داشته باشد.

جانشین ویلموتس؛ مردی که شبیه او نیست

به گزارش مجله عکسها، بعضی از کارشناسان دراگان اسکوچیچ را در تلاش و تلاش و راهنمایی تیم ملی با مربیانی مانند برانکو ایوانکوویچ مقایسه می نمایند چرا که او در هنگام راهنمایی ایران شهرت بالایی نداشت و نسبت به شغلی که به وی محول شده، مسئولیت پذیری بالایی داشت. سرمربی کروات تیم ملی نشان داده که در تمام تیم های سابق خود به خصوص در ایران، بدون وقفه کار می نماید و به جز زمان های تعیین به کشورش و دیدن خانواده نمی رود. او در سنوات گذشته هم خانواده خود را به ایران آورده تا به این شکل تجدید ملاقات کند و محل کارش را ترک نمی نماید.

نقدها از سرمربی تیم ملی به واسطه نحوه انتخاب نامناسب مدیران فدراسیون فوتبال وجود دارد و همین حالا هم این سرمربی به علت شکستن پیمانی که با صنعت نفت بسته بود باید مبلغی را با حکم فیفا به آن ها بپردازد اما واقعیت این است که اسکوچیچ با وجود تمام مسائلی که درباره اش گفته می گردد نسبت به شغل خود تعهد کاری دارد.

او از زمان آغاز دوباره فوتبال و چندین روز زودتر به ایران آمده و سعی نموده در این مدت در هر هفته چندین بازی را از نزدیک تماشا کند و تصاویر منتشر شده از اتاق جلسات کادر فنی نشان دهنده بررسی تمام بازی های داخلی و احتمالا خارجی با حضور لژیونرهای ایرانی است.

به جز این، او در دو ماه اخیر، با چندین سرمربی لیگ رجحان از جمله مجیدی، فکری، الهامی، ویسی، قلعه نویی و ... ملاقات نموده تا با برقراری یک ارتباط سالم و سازنده، از نظرات آن ها در کارش و همینطور استفاده از بازیکنان در تیم ملی بهره مند گردد. به طور قطع اگر چنین اتفاق رخ دهد، ایده ها و نظرات بسیار خوبی از سوی 16 مربی لیگ رجحان به سرمربی ایران ارائه خواهد شد.

در دوران قرنطینه نیز اسکوچیچ بیکار نبود و وقت خود را به تماشا و تحلیل تعداد زیادی از بازی های سابق تیم ملی اختصاص داد و سپس به بررسی بازیهای برگزار شده در فصل جاری نشست تا در زمان بازگشت به ایران شناخت بسیار عمیقی نسبت به شرایط تیمی داشته باشد که بیش از همه چشم به تفکرات او دارد تا از مرحله دوم انتخابی جام جهانی در آسیا عبور کند.

اسکوچیچ که سال هاست در ایران حضور دارد، ملاقات با پیشکسوتان فوتبال ایران را هم فراموش ننموده و در چند وقت اخیر با بازیکنان سابق تیم ملی مانند علی کریمی، محرم نویدکیا و ... هم صحبت شده است.

اسکوچیچ در نقطه مقابل ویلموتس

این تلاش و تلاش و حضور مستمر اسکوچیچ در ایران در مقایسه با دیدگاهی که نسبت به ویلموتس و غیبتش در ایران وجود دارد، قوت قلبی برای اهالی فوتبال است که سرمربی کروات تیم ملی برخلاف مرد بلژیکی که بعد از نتایج ضعیف و عدم تعهد کاری، درخواست 6 میلیون یوروی دیگر از فدراسیون نموده، تا این حد پشتکار دارد و اهل تعامل است.

شاید منتقدان معتقد باشند که هر تلاش و تلاشی منجر به موفقیت نمی گردد اما نمی توان از کنار تعهد کاری اسکوچیچ عبور کرد و حالا که تیم ملی به این مربی جوان محول شده، خیال طرفداران و بازیکنان از اینکه سرمربی تیم ملی نسبت به وظیفه خود بیتوجه نیست راحت است.

بعد از این همه کار گروهی که احتمالا از چندی بعد با حضور کریم باقری به وحید هاشمیان، آنتوان یوسنیک و ملادن زانجر تکمیل می گردد باید در انتظار پیروزی تیم ملی در هر چهار ملاقات باقی مانده خود در انتخابی جام جهانی نشست تا یوزهای ایرانی راهی مرحله بعد و نهایی شوند.

با توجه به تلاش و شناختی که از اسکوچیچ وجود دارد، او با استفاده از بازیکنان آماده تیم ملی، کار سختی در اجرای اهداف تاکتیکی خود نخواهد داشت و همه امیدوارند ایران از این مرحله به سلامت عبور کند و نتایج ضعیف ویلموتس را به بوته فراموشی بسپارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1244

به "جانشین ویلموتس؛ مردی که شبیه او نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانشین ویلموتس؛ مردی که شبیه او نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید