تصاویر ، جشنواره زغال اخته در کلیبر ؛ سرزمین صخره ای ایران ، پوشش محلی زنان کلیبری هنگام برداشت محصول

به گزارش مجله عکسها، چهارمین دوره جشنواره زغال اخته در شهرستان کلیبر قطب اصلی فراوری این محصول در آذربایجان شرقی برگزار گردید.

تصاویر ، جشنواره زغال اخته در کلیبر ؛ سرزمین صخره ای ایران ، پوشش محلی زنان کلیبری هنگام برداشت محصول

مجله عکسها: زغال اخته تبدیل به برند شهرستان کلیبر در استان آذربایجان شرقی شده است. کلیبر دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است و سراسر پیرامون این شهر را جنگل های تنک و مراتع پوشانیده است. شهر، به علت نزدیک بودن به قلعه بابک و قرار دریافت در کانون ذخیره گاه زیست کره منطقه ارسباران در دهه اخیر از نظر گردشگری توسعه چشمگیری یافته است.

یک گردشگر کانادایی کلیبر را اینگونه توصیف می نماید: شهری دورافتاده و خواب آلود در میان کوه های سر به فلک کشیده ای که قله هایشان در زیر مه غلیظ از دیده پنهان شده اند … مکانی است عالی؛ به طراوت و سر سبزی انگلیس و ورای ذهنیت ما از طبیعت کویری و خشک ایران …

جشنواره هایی که در مناطق مختلف کشورمان هنگام برداشت محصول برگزار می گردد می تواند تاثیر بسزایی در جذب گردشگر داشته باشد. ضروری است هماهنگی مناسب بین وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با وزارت جهادکشاورزی در این زمینه ایجاد گردد تا در سال های آینده شاهد رشد گردشگر در مناطق مختلف کشورمان در فصل برداشت محصولات مختلف کشاورزی باشیم.

زغال اخته سرشار از آنتی اکسیدان و کم کالری است. این میوه حاوی فیبر بوده و دوستدار قلب است. به دلیل خواص بسیار زیاد این محصول قرمز به میوه شگفت انگیز هم مشهور است.

عکس ها: سیده مریم یوسفی - ایرنا

منبع: چمدان
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 358

به "تصاویر ، جشنواره زغال اخته در کلیبر ؛ سرزمین صخره ای ایران ، پوشش محلی زنان کلیبری هنگام برداشت محصول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، جشنواره زغال اخته در کلیبر ؛ سرزمین صخره ای ایران ، پوشش محلی زنان کلیبری هنگام برداشت محصول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید