بهترین راهِ مقابله با ژن های چاقی

به گزارش مجله عکسها، پزشکان بر این باورند که آهسته دویدن بهترین راه مقابله با ژن های چاقی است.

بهترین راهِ مقابله با ژن های چاقی

به گزارش مجله عکسها، افرادی که به لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به چاقی هستند راحت تر از افراد دیگر دچار اضافه وزن می شوند. هرچند، وجود ژن های چاقی نمی تواند دلیلی بر تسلیم شدن در برابر افزایش وزن باشد.

در این آنالیز به ارزیابیِ تاثیر انواعی از حرکت های ورزشی پرداخته شد که می توانند در کاهش خطر ابتلا به چاقی حتی در افرادی که به لحاظ ژنتیکی مستعد اضافه وزن هستند موثر باشند.

محققان به ارزیابی اطلاعات بیش از 18 هزار نفر در تایوان که 30 تا 70 ساله بودند پرداخته و آزمایشاتی را روی نمونه خون و ژنوم های آنان انجام داده اند. همچنین از آنان در خصوص فعالیت های بدنی و نوع آن پرسش شد.

محققان ژنوم های شرکت نمایندگان در این مطالعه را اسکن نموده و ژن های مرتبط با افزایش خطر چاقی را آنالیز کردند. سپس به این موضوع پرداخته شد که آیا بعضی انواع حرکات ورزشی با این خطر مقابله می نمایند؟

به گزارش لایوساینس، در مجموع، افرادی که هر نوع فعالیت بدنی داشتند نسبت به سایر افراد از شاخص توده بدنی (BMI) کمتری برخوردار بودند و این شرایط در افرادی که به لحاظ ژنتیکی مستعد چاقی نیز هستند مشاهده شد. هرچند، تاثیرگذاری آهسته دویدن در مقابله با چاقی بیشترین میزان بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 316

به "بهترین راهِ مقابله با ژن های چاقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین راهِ مقابله با ژن های چاقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید