این گیاهان حتی با یک بار آب دادن در ماه هم به خوبی رشد می نمایند

به گزارش مجله عکسها، استفاده از گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دکوراسیون، شادابی و پویایی فضا دارد.

این گیاهان حتی با یک بار آب دادن در ماه هم به خوبی رشد می نمایند

مراقبت و نگهداری از گیاهان در آپارتمان ممکن است کاری زمان بر بوده و برای همه مقدور نباشد به همین سبب گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل که احتیاج به مراقبت کمتری دارند هواداران زیادی دارند. در این مطلب از خبرنگاران مگ به معرفی چند مورد از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل

گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل از جمله عناصر تزیینی و طبیعی مهمی هستند که ما ایرانی ها علاقه زیادی به حضور همیشگی آن ها در خانه خود داریم.

رشته مروارید

نام دیگر این گیاه دانه تسبیحی بوده که به خاطر ظاهر آن است. دایره های سبز رنگ کوچک شبیه نخودهایی هستند که در ردیف های کوچک رشد می نماید. این گیاه از خانواده گیاهان آبدار از آفریقای جنوبی است به همین سبب به راحتی خشکی و آب بسیار کم را تحمل می نماید. برای نتایج بهتر، گیاه را در یک سبد آویز در آفتاب کامل قرار دهید.

گیاهان هوازی

گیاه هوازی به این معنی است که به هیچ وجه به خاک احتیاج ندارد. شما واقعا به آن آب نمی دهید. شما فقط یک بار در هفته پای آن را تر می کنید و به دلیل همین خاصیت، طراحان داخلی عاشق این گیاهان هستند، در طراحی های خود آن را به کار می برند و در فهرست گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل این گیاهان جایگاه ویژه ای دارند.

بامبو خوش شانس

این گیاه خانگی است و می توان از آن در فضاهای کوچک نیز استفاده نمود. رشد بامبو خوش شانس به این صورت است که چند سانتی متر پایین یک گلدان را با سنگریزه پر کنید و سپس به همان میزان آب اضافه کنید.

نخل دم اسبی

این گیاه را در یک گلدان نسبتا بزرگ نگه دارید تا شلوغ نباشد و خاک آن را خشک نگه دارید اگر به نظر می رسد واقعا سریع رشد می نماید آن را به گلدانی بزرگ تر منتقل کنید. در طول زمستان نیز به آب کمتری احتیاج دارد. پس بهتر است خاک آن را زیاد مرطوب نکنید زیرا می تواند منجر به پوسیدگی ساقه گردد. این گیاه نیز باید در معرض نور آفتاب قرار گیرد.

کاکتوس زبرا

بعضی از باغبانان این گیاه را کاکتوس زبرا می نامند در حالی که دیگران فقط از نام گیاه شناسی آن استفاده می نمایند و آن را هوروشت می نامند. این گیاه راه راه یکی از جالب ترین گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل است که برای نتایج بهتر، فقط یک بار در ماه باید به آن آب بدهید.

گیاه دم میمونی یا خردم

این گیاه به خشکسالی مقاوم است و از خانواده گیاهان آبدار بوده و احتیاج به آب کمی دارند. پس بیش از حد به آن آب ندهید و آن را در مکان آفتابی نگه دارید.

گیاه عنکبوتی

از دیگر گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل می توان به گیاه عنکبوتی یا گندمی اشاره نمود. این گیاه خانگی برای کسانی که آب دادن گیاهان را فراموش می نمایند، بسیار خوب است زیرا دارای ریشه های گیاهی است که مواد مغذی مهم را برای مدت طولانی ذخیره می نمایند.

گیاه لاستیکی

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که مردم با این گیاه دارند این است که بیش از حد به آن آب می دهند. این گیاه یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی است که جایگاه خاصی در فهرست گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل دارد. گیاه لاستیکی یا فیکوس الاستیکا می تواند هدیه خوبی نیز محسوب گردد بیشتر مردم آن را سال ها نگه می دارند و در آن موقع چند متر رشد می نماید. بعضی از انواع این گیاه دارای شاخه قرمز یا نارنجی هستند.

سخن آخر

گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل، گیاهانی هستند که معمولا در شرایط داخلی منزل به خوبی رشد می نمایند و احتیاج کمتری به مراقبت دارند. این گیاهان به دلیل مقاومت به تغییرات شرایط نوری، دما و رطوبت، برای کسانی که وقت و انرژی کمتری برای مراقبت از گیاهان دارند، مناسب هستند.

پیشنهاد مطالعه: لاکچری ترین دوش برای حمام شمامنبع: پیام دلتا
انتشار: 10 مرداد 1402 بروزرسانی: 10 مرداد 1402 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2377

به "این گیاهان حتی با یک بار آب دادن در ماه هم به خوبی رشد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این گیاهان حتی با یک بار آب دادن در ماه هم به خوبی رشد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید