اکران اختصاصی فیلم ها در برج های لاکچری ، ادعای تازه درباره درآمدزایی جدید بعضی فیلم های سینمایی

به گزارش مجله عکسها، این روزها بعضی سینماگران فیلمشان را قبل از اکران عمومی برای بعضی گروه های مرجع به نمایش درمی آورند که ظاهرا این ماجرا در ماه های اخیر شکل جدید و بعضا عجیبی پیدا نموده است.

اکران اختصاصی فیلم ها در برج های لاکچری ، ادعای تازه درباره درآمدزایی جدید بعضی فیلم های سینمایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، ساخت یک فیلم سینمایی فرایند سختی دارد و همین باعث می گردد بعضی از سینماگران که برای سرمایه مادی و اعتبار هنری خود ارزش بیشتری قائل اند، نسبت به سرنوشت اثر خود حساسیت زیادی داشته باشند. به همین دلیل رویه ای مرسوم بین سینماگران ایرانی و خارجی وجود دارد که قبل از اکران عمومی، فیلم خود را برای بعضی از گروه های مرجع به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی اکران می نمایند. منتقدان، پخش نمایندگان، هنرمندان، اهالی رسانه و مدیران از جمله اقشاری هستند که مهمان این اکران ها می شوند. محل نمایش این فیلم نیز در بیشتر مواقع دفاتر تهیه نمایندگان آن فیلم است. اکران ها در نوبت های مختلف و با تعداد تماشاچیان متفاوتی رقم می خورد.

معمولا این نمایش های خصوصی به دو دلیل صورت می گیرد؛ اول این که صاحبان اثر می خواهند نظر تخصصی اهل فن را جویا شوند تا درصورت احتیاج تا قبل از اکران عمومی، خروجی نهایی را اصلاح نمایند. اما دلیل دوم -که البته فراگیر نیست- در جهت نمک گیر کردن بعضی از منتقدان و اهالی رسانه است. در حاشیه همان اکران خصوصی تهیه نمایندگان به صورت غیررسمی برای کسب حمایت از افراد فوق اقدام می نمایند که نمود آن در وقت نمایش عمومی تعیین می گردد. اما این اتفاق به منظور هرکدام از دلایل فوق که باشد، رویه ای مرسوم است که در بیشتر مواقع حرفه ای نیز حساب می گردد.

اما اخیرا خبرهایی از شکل جدید اکران خصوصی شنیده می گردد. مهمانی سینمایی در برج های سلبریتی ها در شهرهای مختلف کشور -خصوصا تهران- برج هایی ساخته شده که فوق لاکچری نامیده می شوند. سازه هایی در گران ترین مناطق شهر با تعداد طبقاتی زیاد که امکانات جانبی آن ها هم سطح و بعضا فراتر از مجتمع های تفریحی شهر است.

استخر، سونا، جکوزی، سالن بیلیارد، سالن ورزشی به همراه مربی، کادر پزشکی مستقر و... تنها بخشی از امکانات این برج های لوکس است. اما در کنار این موارد سالن های کوچک اما مدرن نمایش هم در این برج ها ساخته شده که برای اهالی استفاده می گردد. هر آن که یکبار به این مجموعه ها سرزده باشد خوب می داند که ورود به این برج ها چیزی شبیه به ورود به اماکن حساس دولتی هست و در بعضی از موارد که برنامه های ویژه داشته باشد -که ضروری است عکس برداری نگردد- حتی گیت هم تعبیه می گردد.

اما همه این ها را گفتیم که به این بخش از گزارش برسیم. همانطور که گفته شد قبلا اکران خصوصی برای مراجع فکری و موثر هنری -آن هم به میزبانی تهیه نماینده- مرسوم بود اما گویا اخیرا بعضی از فیلمسازان فیلم هایشان را برای نمایش به این برج ها می برند. یکی از فیلم های پیروز جشنواره اخیرا در برج لوکس شمال شهر که یکی از مشاهیر فوتبال ایران ساکن است به نمایش درآمده است. در خصوص دیگر فیلمی در برج صاحبان یکی از کارخانجات معروف ابزارآلات روی پرده رفته است. اما آیا سینماگران صرفا به واسطه روابط محبت آمیز با این ثروتمندان اقدام به این کار می نمایند یا دلایل درگیری دارد؟

شواهد نشان می دهد ماجرا بیش از آن که به دلیل روابط محبت آمیز باشد به منظور جذب حمایت مادی از این دوستان ثروتمند است. با ادامه شرایط خاص بیماری کرونا و رکود مالی سینما آیا باید شاهد سینماگرانی باشیم که با نسخه فیلم هایشان از این برج در فرمانیه به آن برج در الهیه می فرایند؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1194

به "اکران اختصاصی فیلم ها در برج های لاکچری ، ادعای تازه درباره درآمدزایی جدید بعضی فیلم های سینمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکران اختصاصی فیلم ها در برج های لاکچری ، ادعای تازه درباره درآمدزایی جدید بعضی فیلم های سینمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید