استقلال اگر مجیدی را نگه دارد، ضرر نمی کند

به گزارش مجله عکسها، تهران (پانا) - با اینکه بسیاری از هواداران استقلال هوادار فرهاد مجیدی و موافق ادامه کار او هستند ولی سرمربی استقلال منتقدانی هم دارد که جدی ترین آنها محمود فکری سرمربی سابق استقلال است که به شرایط فنی این تیم هم ایراد وارد نموده است.

استقلال اگر مجیدی را نگه دارد، ضرر نمی کند

به گزارش ایران، ضمن اینکه مربی دیگری مانند سیروس دین محمدی هم گفته استقلال با مجیدی 10 سال دیگر هم جام نمی آورد. جلال چراغپور کارشناس فوتبال کشورمان درخصوص شرایط فنی استقلال با مربیگری مجیدی چنین شرح داد: من همه صحبت ها درباره استقلال را خوانده و شنیده ام اما درباره این تیم باید بگویم که استقلال برای فصل تازه یک خانه تکانی اساسی انجام داده و مهره های تازهی را وارد تیمش نموده و برای همین ناهماهنگی ها اجتناب ناپذیر است. وقتی تیمی به این شدت تغییر می نماید دو حالت اتفاق می افتد. یا می خواهد شکل فوتبال بازی کردنش را عوض کند و یا اینکه نمی داند می خواهد چه کار کند و فکر می نماید این بازیکن از آن بازیکن بهتر است و دچار سردرگمی است.

او ادامه داد: استقلال 2-0 به الهلال باخت و گروهی مجیدی را مقصر می دانند اما نقش بازیکنان هم بسیار مهم است. وریا غفوری در هر دو صحنه گل خوردن استقلال نبود. در حالی که همه می دیدند الهلالی ها کارشان را از سمت راست آغاز می کردند و به سمت چپ سوئیچ می شدند که سمت راست استقلال بود. مجیدی که سرمربی است و باید چند جا را زیر نظر داشته باشد ولی اگر این همه آدم روی نیمکت استقلال این موضوع را نمی دیدند، پس چه می دیدند؟ تیم رقیب نفوذهای غفوری را بررسی نموده و متوجه شده بود پشت او خالی می گردد. اگر کادر فنی هم نگفته، وریا باید خودش متوجه این موضوع می شد. اگر روز خوب سید حسین حسینی نبود، استقلال چند گل روی این نفوذها دریافت می کرد؟ آیا وریا به اسم کاپیتان تیم باید در بازی به پاشنه آشیل تیم تبدیل گردد؟ کاپیتان یک درجه از سرمربی عقب تر است. اتفاقاً به تیم نزدیک تر است و سریع تر می تواند تصمیم بگیرد. ضمن اینکه طراح حملات الهلال سلمان فرج بود ولی هیچ بازیکنی از او توپ نمی گرفت و من تو من او نبود. این کار سازماندهی تیمی ضعیف و نیمکت ضعیف را نشان می دهد که به فرهاد یاری نمی نمایند.

شاید به همین دلیل است که دراگان اسکوچیچ ، غفوری را به تیم ملی دعوت نمی نماید. سرمربی اسبق تیم ملی در دهه 60 به این سؤال چنین واکنشی داشت: به خاطر اینکه سرمربی تیم ملی دفاع راست می خواهد. قبل از اسکوچیچ هم کارلوس کی روش به این نتیجه رسیده بود، چون دفاع می خواست. در حال حاضر احمد مددی مدیرعامل استقلال اعلام نموده با خاتمه فصل فوتبالی، این حق را داریم که شرایط سرمربی را ارزیابی کنیم. استقلال در لیگ بیستم سوم شد، در فینال جام حذفی باخت و از لیگ قهرمانان آسیا هم کنار رفت. چراغپور در این باره گفت: در تیم مجیدی از وقتی که به استقلال آمده، نوسان زیادی وجود داشته که چند علت دارد. علت اول این است که او پیوسته می خواهد یک چیزی را به تیمش اضافه کند. در حالی که هر تیمی یک پتانسیلی دارد و نشناختن ظرفیت تیمی، باعث کند شدن تیم می گردد. در بازی با الهلال تمام تعویض ها کور و 50-50 بود که گاهی می گردد و گاهی نه. با این حال در کوران بازی ها در تیم مجیدی ترکیب های زیبایی پیدا می شد ولی به یکباره تعویض هایی می کرد یا از یکی استفاده نمی کرد که درست نبود. او خیلی سر به سر تیمش گذاشت و همین کار را رونالد کومان با بارسلونا می نماید که چیزی از این تیم نمی بینیم.

برش

سؤال این است که کادر فنی استقلال تغییر کند یا نه؟ چراغپور چنین پاسخ داد: من همواره هوادار فکر تازه بوده ام. چون مربیان جوان قدرت ریسک دارند و فوتبال بر محور شجاعت و ریسک می چرخد و اگر بخواهیم بر یک قالب بچرخیم درست نیست. مربی هایی از بازی اول تا بیستم می گفتند ما از بچه هایمان راضی هستیم و خوب می شوند و همین طور 20 سال مربیگری کردند. اگر ما از مربیانی که شجاعت دارند، حمایت کنیم نتیجه می گیریم ؛ مربیانی که حرف خودشان را می زنند و بازیکن سالار نیستند. من مخالف تغییر مجیدی هستم و او این روح مربیگری را دارد که تا دقیقه 90 لب خط باشد. بازیکنان خوبی هم گرفته و اگر بتواند آنها را خوب سازماندهی کند پیروز می گردد. او باید کادرش را هم قوی تر کند. او کادری با جنم تر می خواهد. شاید گابریل پین بتواند در این راه بهتر یاری کند. مربیانی مثل او کم کم تأثیرشان را می گذارند. فرهاد هم کم کم هم وزن مربیگری استقلال می گردد. او کاریزما دارد ولی باید برگ برنده ای را هم رو کند ولی استقلال اگر او را نگه دارد، ضرر نمی نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1898

به "استقلال اگر مجیدی را نگه دارد، ضرر نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال اگر مجیدی را نگه دارد، ضرر نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید