اتحاد اروپا و انگلیس برای تحقیق از فیس بوک

به گزارش مجله عکسها، رگولاتورهای انگلیس و اتحادیه اروپا تحقیقاتی درباره سواستفاده فیس بوک از اطلاعات مربوط به تبلیغات طبقه بندی شده برای دستیابی به مزیت در بازار آغاز کرده اند.

اتحاد اروپا و انگلیس برای تحقیق از فیس بوک

رگولاتورهای اتحادیه اروپا و انگلیس تحقیقاتی آنتی تراستی (ضدانحصار) درباره سرویس Marketplaces فیس بوک آغاز کرده اند. آنها نگران هستند که این سرویس رقابت برای تبلیغات دسته بندی شده را مختل می کند.

اتحادیه اروپا و انگلیس می خواهند بدانند آیا فیس بوک به طور ناعادلانه از اطلاعات مربوط به آگهی ها برای رقابت در بازار تبلیغات دسته بندی شده، استفاده کرده است یا خیر. همچنین آنها در این تحقیقات با یکدیگر همکاری می کنند.

به گفته مارگارت وستاگر کمیسر رقابت کمیسیون اتحادیه اروپا، در حال حاضر فیس بوک ذخایر بزرگی از اطلاعات درباره فعالیت های کاربران در شبکه اجتماعی و فراتر را جمع آوری می کند. به این ترتیب می تواند گروه های خاصی از مشتریان را هدف بگیرد.

در بخشی از بیانیه او آمده است: ما جزئیاتی را بررسی می کنیم تا مشخص شود آیا این اطلاعات به فیس بوک یک مزیت رقابتی ناعادلانه در بخش تبلیغات دسته بندی شده آنلاین می دهد یا خیر. افراد می توانند در بخش مذکور کالا و خدمات بفروشند و فیس بوک هم می تواند با شرکت هایی رقابت کند که اطلاعاتشان را جمع آوری می کند.

به گفته کمیسیون اتحادیه اروپا تحقیقات اولیه نگرانی هایی را به وجود آورد که فیس بوک از اطلاعات مربوط به سرویس های تبلیغات دسته بندی شده رقبایش استفاده می کند تا با آنها رقابت کند.

کمیسیون اتحادیه اروپا و سازمان رقابت و بازارهای انگلیس (CMA) تحقیقاتی رسمی و دقیق برای ارزیابی این نگرانی ها انجام می دهند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1829

به "اتحاد اروپا و انگلیس برای تحقیق از فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحاد اروپا و انگلیس برای تحقیق از فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید