آواتار ها جای انسان را می گیرند؟!

به گزارش مجله عکسها، زاکربرگ می گوید او آینده ای را می بیند که در آن، افراد به صورت مجازی با دیگران و اشیا ارتباط می گیرند. او می گوید: الان سال 2021 است و جابه جایی بیت ها به مراتب ساده از جابه جایی اتم ها است.

آواتار ها جای انسان را می گیرند؟!

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک می گوید که از واقعیت افزوده برای دورنوردی (تله پورت) به مکان های دیگر، هم برای مسائل کاری و هم اوقات فراغت، به عنوان راهی برای انجام جلسات و کاهش انتشار کربن، استفاده خواهد شد.

زاکربرگ در مصاحبه ای با تارنمای اینفورمیشن می گوید: رویای دیرینه و هدف غایی تجربیات اجتماعی، رسیدن به این توانایی است که شما احساس کنید در کنار شخص دیگری هستید.، اما این فناوری هنوز محقق نشده است.

من فکر می کنم این واقعا ارزشش را دارد و منطقی است که برای یاری به شکل دهی آنچه که فکر می کنم نسل بعدی پلتفرم های کامپیوتری است، سرمایه گذاری جدی صورت بگیرد.

زاکربرگ می گوید او آینده ای را می بیند که در آن، افراد به صورت مجازی با دیگران و اشیا ارتباط می گیرند. او می گوید: الان سال 2021 است و جابه جایی بیت ها به مراتب ساده از جابه جایی اتم ها است.

زاکربرگ ادامه می دهد: بدیهی است که ماشین ها و هواپیما ها و همه این ها ادامه خواهند داشت، اما به هر میزان که بتوانیم بیشتر از دورنوردی استفاده کنیم، نه تنها رفت وآمد های خودمان و رفت وآمد هایی که برای هر کدام از ما دردسرآفرین است حذف می گردد، بلکه من فکر می کنم این برای جامعه و سیاره ما نیز بهتر خواهد بود.

دستیار صوتی و صفحه کلید های مجازی، بخشی از این پیشرفت و توسعه خواهند بود، اما زاکربرگ می گوید که رابط های عصبی هم احتمالا برای توسعه و پیشرفت فناوری واقعیت افزوده مهم خواهند بود.

زاکربرگ اعلام نموده است که فیس بوک در حال کار روی محصولات واقعیت مجازی است؛ محصولاتی شامل اوکولوس کوئست سه و چهار. او میخواهد تا کاربری، وزن و نمای بصری آن را نیز بهتر کند.

زاکربرگ می گوید که دست کم 10میلیون نفر کاربر فعال برای واقعیت مجازی ضروری است تا بازاری به قدر کافی عظیم، برای این که طراحان و توسعه دهندگان جذب این کار شوند، در دسترس باشد. او همچنین می گوید که در نسخه های آینده کوئست، مسیریابی چشم و مسیریابی چهره نیز به آواتار های متحرک واقعی که شما می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید، اضافه می گردد.

او می افزاید: زمانی که درباره این فکر می کنم که امروز در زمینه واقعیت مجازی در کجا قرار داریم، شما این را تجربه می کنید. چند بازی خوب و تجربیات متفاوتی در این زمینه وجود دارد. اما من دوست دارم که به نقطه ای برسیم که شما، آواتار هایی شبیه خودتان واقعی تان داشته باشید.

آنجا که تماس چشمی اصیل و واقعی با فرد دیگری برقرار کنید و تصویر و حالت و قیافه واقعی داشته باشید که در آوارتارتان متجلی شده است.

زاکربرگ می گوید در زمینه بازی ها، کوئست احتمالا به عبور از تعداد 10 میلیون نفر برای آینده بازی خود احتیاج دارد، اما تداخل بین واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، کشنده است.

او ادامه می دهد: زمانی که ما این محصول را داشته باشیم، جایی که شما یک عینک به ظاهر معمولی داشته باشید، جایی که شما همه این موارد استفاده فناوری های واقعیت افزوده را دارید...، اما از آن پس، اگر می خواهید، می توانید آن را تغییر دهید.

می توانید آن را به عینک آفتابی تغییر دهید و به یک کاتالوگ طولانی از محتوای واقعیت مجازی دسترسی داشته باشید. این رویکرد بعدی به پلتفرم های کامپیوتری خواهد بود که می تواند میلیارد ها کاربر پیدا کند.

فیس بوک در حال حاضر برای فراوری عینک های هوشمند در حال کار بر روی همکاری با ریبنز است که تماما واقعیت افزوده نخواهند بود، اما پایه و مبنای مجموعه نرم افزاری است که اواخر این سال ارائه خواهند شد.

این شرکت برآورد نموده است که می تواند فناوری تشخیص چهره بسازد. اندرو بوسورث، مسئول بخش شبکه های اجتماعی و واقعیت افزوده و واقعیت مجازی این غول فناوری، در جریان جلسه این شرکت گفته بود که فیس بوک در حال ارزیابی مسائل حقوقی این فناوری است.

در سال 2020 در جریان مراسم اکولوس کانکت، این شرکت از پروژه آریا (Aria) رونمایی کرد که یک سطح سه بعدی مرتبط با موضوع و اطلاعات معنادار مفید از دنیای فیزیکی را به این عینک اضافه می کرد.

منبع:ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1643

به "آواتار ها جای انسان را می گیرند؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آواتار ها جای انسان را می گیرند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید