پیگیری پرونده عامل حمله با سلاح سرد در فرانسه

به گزارش مجله عکسها، عبدالله احمد عثمان که شنبه گذشته در شهر رومان- سور-ایزر در فرانسه دو نفر را با چاقو به قتل رساند و پنج تن دیگر را زخمی کرد برای قتل مرتبط با یک سازمان تروریستی بازداشت شده و پرونده وی در حال پیگیری است.

پیگیری پرونده عامل حمله با سلاح سرد در فرانسه

به گزارش مجله عکسها، دادستانی ملی مبارزه با تروریسم فرانسه گفت که پرونده ای را درباره چندین قتل و اقدام به قتل در ارتباط با یک سازمان تروریستی که به عبدالله احمد عثمان پناهجوی سودانی 33 ساله مرتبط است، آغاز کرده است.

این مهاجم سودانی برای دو اتهام مورد پیگرد قرار گرفته است و در زندان سلامت پاریس بازداشت است. داستانی ملی مبارزه علیه تروریسم فرانسه همچنین تأکید کرد که اولین تحقیقات به این می پردازند که نشان دهند این شخص تنها حمله کرده است و به هیچ سازمان تروریستی مربوط نمی شود.

دو فرد سودانی دیگر که با احمد عثمان آشنا بودند و توسط مأموران فرانسه دستگیر شده بودند روز دوشنبه و چهارشنبه بدون هیچ پیگردی آزاد شدند.

به گفته یک منبع نزدیک به پرونده این پناهجوی سودانی اظهار کرده است که احساس بدی داشته و توسط جهان اطرافش مورد آزار قرار گرفته بوده است و دین او به وی این اجازه را می داده که از خود دفاع کند.

در جریان جست وجو در منزل احمد عثمان اسناد دست نویسی با موضوعات دینی یافت شد که در آن وی درباره زندگی در کشور کافران شکایت می کرد.

یک منبع دیگر نزدیک به این پرونده گفت که در جریان تحقیقات یک تلفن نیز ضبط شده است ولی در تحقیقات اولیه هیچ اطلاعات برجسته ای برای این پرونده یافت نشده است.

این منبع همچنین اظهار کرد که احمد عثمان اقدام خود را قبول کرده است ولی جزئیات را به خاطر نمی آورد و اظهارات مبهمی را ارائه می دهد و از اینکه بگوید چرا این اقدام را انجام داده است اجتناب می کند.

این پناهجوی سودانی همچنین چندین بار گفته است که مساله ماندن در خانه را تحمل نمی کرده و بیکار بوده است. عبدالله احمد عثمان متولد سال 1987 در شهر پندلتی در کشور سودان هیچ پرونده ای در اداره پلیس و اطلاعات فرانسه یا اروپا ندارد. وی در تاریخ اوت 2016 وارد فرانسه شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 12 خرداد 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1015

به "پیگیری پرونده عامل حمله با سلاح سرد در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری پرونده عامل حمله با سلاح سرد در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید