شرایط زرد هجوم ملخ ها در خوزستان، مشاهده ملخ در 8 شهرستان

به گزارش مجله عکسها، خبرنگاران/خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه استان در شرایط زرد هجوم ملخ ها واقع شده است، گفت: با توجه به فرایند افزایشی که در خصوص ریزش ملخ ها در مزارع استان وجود دارد، احتمالا شرایط خوزستان در زمینه هجوم این آفت قرمز خواهد شد.

شرایط زرد هجوم ملخ ها در خوزستان، مشاهده ملخ در 8 شهرستان

محمد قاسمی نژاد در گفت وگو با مجله عکسها، با اشاره به مشاهده ملخ در برخی از مزارع شهرستان های استان اظهار کرد: بر اساس آخرین پایش های اجرا شده در حال حاضر شاهد ریزش این آفت در مزارع شهرستان های آبادان، خرمشهر، ماهشهر، بهبهان، امیدیه، شوش، دزفول و هندیجان هستیم و این ریزش ها در ادامه به دیگر مزارع شهرستان های استان منتقل خواهد شد.

وی اضافه کرد: فرایند ریزش ملخ ها در مزارع استان خوزستان در مقایسه با هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته است و این فرایند صعودی در طول هفته های آینده نیز همچنان ادامه خواهد داشت و شاهد ریزش سنگین ملخ در مزارع استان خواهیم بود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان شرح داد: در حال حاضر استان در شرایط زرد هجوم ملخ ها قرار گرفته است اما با توجه به فرایند افزایشی که در خصوص ریزش ملخ ها در مزارع استان وجود دارد، احتمالا شرایط خوزستان در زمینه هجوم ملخ ها قرمز خواهد شد.

قاسمی نژاد اعلام کرد: هم اکنون فرایند مبارزه با این آفت در مزارع شهرستان های استان در حال انجام است و همچنین گروه های پایش نیز در مناطق در حال پایش و بررسی هجوم این آفت به دیگر مناطق هستند.

وی ادامه داد: شرایطی که در خصوص مبارزه و همچنین هجوم این آفت به مزارع خوزستان وجود دارد، کاملا مدیریت شده است. اکنون در حال مبارزه با این آفت هستیم و امیدواریم با توجه به اقداماتی که در حال انجام است بتوانیم استان را از شرایط زرد هجوم ملخ ها خارج کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 918

به "شرایط زرد هجوم ملخ ها در خوزستان، مشاهده ملخ در 8 شهرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط زرد هجوم ملخ ها در خوزستان، مشاهده ملخ در 8 شهرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید