هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

به گزارش مجله عکسها، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 10 میکرون بود و هوا در محدوده قابل قبول بود. پیش بینی می گردد امروز (4 شهریور ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول باقی بماند.

هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در صبحگاه امروز (4 شهریورماه) حاکمیت جو آرام همراه با شروع تردد خودروها باعث افزایش غلظت ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

طی روز با افزایش تندی باد شرایط را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می نماید و با رشد ابر در بعضی ساعات بعدازظهر بیشینه غلظت آلاینده ازن نیز نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد شد بنابراین بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

در اواخر وقت پیش بینی می گردد که با وجود افزایش ترافیک تداوم وزش باد از تجمع آلاینده ها جلوگیری کند و کیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق در شرایط قابل قبول قرار گیرد.

با کاهش تندی باد تا صبح فردا (5 شهریور ماه) و همزمان با شروع تردد خودروها بر غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزوده می گردد و به تبع آن شاهد کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

طی روز عدم وزش باد مؤثر باعث تجمع آلاینده ها می گردد که کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

با وزش باد مؤثر در ساعات پایانی فردا (5 شهریور ماه) در بیشتر مناطق پایتخت برقراری شرایط قابل قبول دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 10 میکرون با میانگین 77 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 77 است و هوا در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1278

به "هوای پایتخت در محدوده قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت در محدوده قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید