هواپیمای خورشیدی به سرانجام سفر دور دنیای خود رسید

به گزارش مجله عکسها، هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس 2 ، با پشت سر گذاشت سفری 505 روزه به دور جهان و ثبت رکورد به مقصد خود رسید.

هواپیمای خورشیدی به سرانجام سفر دور دنیای خود رسید

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمودو، این هواپیمای خورشیدی در ماه مارس سال گذشته سفر خود را شروع کرد و توقف در تمام فرودگاه هایی مانند فرودگاه پنسیلوانیا، فرودگاه بین المللی دیتون و اوهایو و آریزونا را تجربه کرد.

سفر این هواپیما در مجموع 505 روز طول کشید و در تمام این مدت سولار ایمپالس 2 با سرعتی مانند سرعت یک خودرو در حال حرکت بود.

هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس 2 ساعاتی قبل و در ساعت 4:5 بامداد در فرودگاه البطین ابوظبی امارات فرود آمد و رکورد طولانی ترین پرواز بدون احتیاج حتی به یک قطره سوخت را به نام خود ثبت کرد.

آخرین مرحله از پرواز این هواپیمای خورشیدی که به سمت فرودگاه ابوظبی بود بیش از 48 ساعت طول کشید.

راهنمایی آخرین مرحله از پرواز این هواپیما به عهده بتراند پیکارد خلبان سوئیسی بود که مسافت دو هزار و 763 کیلومتری را طی کرد.

این هواپیما آخرین مرحله از سفر خود را از قاهره شروع کرد و با عبور از دریای سرخ، شبه جزیره عربستان و خلیج فارس در نهایت با موفقیت سفر خود را به خاتمه رساند.

سولار ایمپالس 2 در مجموع از 4 قاره، 2 اقیانوس و سه دریا به مسافت 42 هزار کیلومتر عبور کرد و رکورد سفر به دور جهان را به نام خود ثبت کرد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2119

به "هواپیمای خورشیدی به سرانجام سفر دور دنیای خود رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیمای خورشیدی به سرانجام سفر دور دنیای خود رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید