همه چیز درباره استایل با پیراهن ساحلی

به گزارش مجله عکسها، پیراهن های ساحلی پیراهن هایی سبک، راحت و گشادی هستند که مخصوص گشت وگذار در ساحل و روزهای گرم تابستانی طراحی شده اند؛ این پیراهن ها اغلب با پارچه های طرح دار دوخته می شوند و طرح ­ها و گل ­های درشت آن یادآور غروب و نخل و چتر و جزئیات تابستانی است. هر چند این پیراهن ها برای سفرهای ساحلی طراحی شده اند، بسیاری از خانم ها به ویژه در سال های اخیر از این پیراهن های شاد و راحت برای استایل های بهاری و تابستانی خیابانی استفاده می نمایند. اما برای داشتن یک استایل مجذوب کننده با پیراهن ساحلی چه نکاتی را باید رعایت کرد و کدام آیتم ها را می توان همراه با این پیراهن های مجذوب کننده و خنک ست کرد؟ همراه ما باشید تا پاسخ سؤالاتتان را بگیرید.

همه چیز درباره استایل با پیراهن ساحلی

پیراهن ساحلی را چطور ست کنیم؟

هر چند پیراهن های ساحلی همان طور که از اسمشان معین است برای گشت وگذار در ساحل و سفرهای ساحلی طراحی شده اند؛ اما برای استایل خیابانی هم می توانید از آن ها بهره ببرید. با توجه به فرهنگ و قوانین پوششی در ایران برای ست کردن این آیتم ها در استایل خیابانی نیاز به یک بالاپوش دارید؛ اما چه آیتم هایی را می توان به عنوان بالاپوش در استایل با پیراهن ساحلی ست کرد؟ در این بخش از مطلب آیتم هایی را مورد آنالیز قرار می دهیم که می توانند به سادگی با پیراهن های بلند ساحلی ست شوند.

استایل پیراهن ساحلی با مانتو

پیراهن های ساحلی را می توانید با در استایل خیابانی با مانتو ست کنید. مانتوهای عبایی جلوباز، مانتوهای آستین کیمونویی و پانچوهای جلوباز یا جلوبسته برترین مدل های مانتو برای ست کردن با پیراهن ساحلی هستند. پیراهن های ساحلی حالتی افتاده و نسبتاً بدون شکل دارند؛ بنابراین بهتر است به سراغ مانتوهایی بروید که جنس لطیفی داشته و حالتی افتاده دارند. مانتوهای حریر یا مانتوهای نخ پنبه لطیف برای این استایل می توانند بسیار مناسب باشند. با توجه به این که پیراهن های ساحلی اغلب بلند هستند این آیتم ها را هم با مانتوهای کوتاه می توانید ست کنید و هم با مانتوهای کوتاه.

برای انتخاب رنگ مانتو می توانید به سراغ رنگ های روشن یا خنثی بروید یا رنگی هماهنگ با زمینه پیراهن ساحلی انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر پیراهن ساحلی سفید با گل های آبی رنگ را انتخاب نموده اید انتخاب یک مانتوی عبایی حریر با رنگ آبی روشن می تواند انتخاب مجذوب نمایندهی برای شما باشد.

اگر می خواهید پیراهن های ساحلی آستین دار را با مانتو ست کنید بهتر است پیراهنی که انتخاب نموده اید آستین پفی نداشته باشد چرا که در این صورت ترکیبش با مانتو چندان مجذوب نماینده نخواهد بود. بعلاوه با توجه به ماهیت کژوال پیراهن ساحلی، مانتوهای رسمی و مجلسی را با این پیراهن ها ست نکنید.

استایل با پیراهن ساحلی و کت جین

یکی از دیگر آیتم هایی که برای ست کردن با پیراهن ساحلی مناسب است کت جین کوتاه است؛ این آیتم اسپرت که با پیراهن های ماکسی به زیبایی ست می گردد با پیراهن های ساحلی رنگارنگ و طرح دار هم می تواند ترکیب مجذوب نمایندهی را خلق کند. در این استایل علاوه بر صندل های بندی بدون پاشنه، کتانی های سفید هم می توانند فوق العاده باشند. علاوه بر کیف های رودوشی و بندی در این استایل می توانید کوله پشتی های کوچک چرمی یا پارچه ای زنانه را هم به استایلتان اضافه کنید. علاوه بر کت های جین کوتاه از کت های کوتاه کتان یا چرم هم می توانید در این استایل بهره ببرید.

اگر پیراهن های ساحلی که کمرشان کش دوزی شده است یا کمربند دارند را انتخاب نموده اید بهتر است کت های کوتاه تا روی کمر را انتخاب کنید تا سیلووئت استایلتان مجذوب نماینده تر باشد؛ اما اگر پیراهن های ساحلی بدون کمر را انتخاب نموده اید از کت های جین بلند هم می توانید بهره ببرید.

نکته دیگری که باید در این استایل در نظر داشته باشید جنس پارچه پیراهن ساحلی است؛ اگر یک پیراهن ساحلی با پارچه نازک و بدن نما را انتخاب نموده اید کت جین کوتاه برایتان آیتم مناسبی نخواهد بود و بهتر است در این حالت به سراغ مانتوهای بلند بروید که روی پیراهن را به خوبی بپوشانند.

پیراهن ساحلی و شومیزهای کژوال جلوباز

شومیزهای کژوال نخی، کتان، جین و لینن هم آیتم های مناسبی برای ست کردن با پیراهن ساحلی هستند. اگر پیراهن ساحلی طرح دار انتخاب نموده اید بهتر است یک شومیز تک رنگ هماهنگ با پالت رنگی طرح زمینه پیراهن انتخاب کنید در غیر این صورت به سراغ رنگ های خنثی بروید. اگر شومیز دکمه دار انتخاب نموده اید بهتر است دکمه های شومیز را باز بگذارید تا پیراهن ساحلی جلوه مجذوب نماینده تری در استایل شما داشته باشد؛ البته می توانید شومیز را روی پیراهن ساحلی گره بزنید.

بهتر است در این استایل به سراغ شومیزهای گشاد و اورسایز بروید چرا که با توجه به ماهیت گشاد و بی شکل پیراهن های ساحلی این مدل شومیزها در ترکیب با پیراهن ساحلی جلوه بهتری دارند.

برترین اکسسوری ها برای استایل با پیراهن ساحلی

پیراهن ساحلی یادآور روزهای گرم تابستانی و بهاری در کنار ساحل است؛ بنابراین هرچه تم اکسسوری هایتان به این حال و هوا نزدیک تر باشد هماهنگی آن ها با پیراهن ساحلی که انتخاب نموده اید هم بیشتر است. کیف های حصیری و کنفی جزو برترین انتخاب ها برای استایل با پیراهن ساحلی هستند مخصوصاً اگر به سراغ رنگ های روشن بروید. علاوه بر این کیف های رودوشی چرمی رنگارنگ هم می توانند انتخاب مناسبی برای ست کردن با پیراهن ساحلی باشند.

پیراهن های ساحلی ماهیتی شاد و دوست داشتنی دارند به خصوص اگر پیراهن های ساحلی رنگارنگ و طرح دار را انتخاب نموده باشید؛ بر همین اساس بهتر است برای انتخاب زیورآلات به سراغ آیتم های رنگارنگ و شاد بروید؛ گردنبندهای مهره ای و دستبندهای رنگارنگ مهره ای و گوشواره های بزرگ رنگی برترین اکسسوری ها برای ست کردن با پیراهن ساحلی هستند. به خاطر داشته باشید که پیراهن های ساحلی ماهیتی کژوال دارند؛ بنابراین از ست کردن زیورآلات مجلسی مانند گردنبندها و گوشواره های مجلسی پر زرق وبرق نگین دار با این آیتم ها اجتناب کنید به طور کلی زیورآلات چوبی، پارچه ای، چرمی، مهره ای، کنفی و حصیری در استایل با پیراهن ساحلی جلوه مجذوب نماینده تری دارند.

عینک های آفتابی با فریم های بزرگ و رنگی هم اکسسوری های مناسبی برای استایل با پیراهن ساحلی محسوب می شوند. اگر قصد دارید پیراهن ساحلی را برای گشت وگذار در منطقه ها ساحلی بپوشید می توانید یک کلاه حصیری مجذوب نماینده هم با پیراهنتان ست کنید.

رنگ اکسسوری هایتان را با توجه به پالت رنگی طرح زمینه پیراهن های ساحلی انتخاب کنید تا استایل مجذوب نماینده تری داشته باشید؛ به عنوان مثال اگر پیراهن ساحلی با طرح زمینه کرم و گل های قرمز انتخاب نموده اید زیورآلاتی با تم رنگی قرمز، نارنجی یا صورتی را انتخاب کنید.

با پیراهن ساحلی چه نوع کفشی بپوشیم؟

صندل زنانه یکی از برترین انتخاب هایی است که برای استایل با پیراهن ساحلی می توانید سراغش بروید؛ صندل های بدون پاشنه بندی با رنگ های روشن یا رنگ های بولد هماهنگ با طرح زمینه پیراهن ساحلی برترین انتخاب ها برای ست کردن با پیراهن ساحلی هستند. به عنوان مثال صندل های بندی رومی به زیبایی با پیراهن های ساحلی ست می شوند. صندل های کنفی هم می توانند انتخاب خوبی برای ست کردن با پیراهن ساحلی باشند. اگر می خواهید همراه با پیراهن ساحلی صندل پاشنه بلند بپوشید بهتر است به سراغ صندلی هایی با پاشنه پلتفرم بروید؛ صندل های پلتفرم با پاشنه حصیری می توانند در ترکیب با پیراهن ساحلی بسیار مجذوب نماینده باشند.

در بهار و تابستان علاوه بر صندل، می توانید به سراغ کفش های بدون پاشنه پارچه ای تابستانی بروید و آن ها را با پیراهن ساحلی تان ست کنید؛ کفش های کانواس یا بوم برای این استایل کاملا مناسب هستند.

پوشیدن کتانی با پیراهن ساحلی هم رایج است به ویژه اگر می خواهید از پیراهن ساحلی در استایل های خیابانی بهره ببرید. فقط باید توجه داشته باشید که انتخاب کتانی های رنگی ممکن است انتخاب خوبی برایتان نباشد و بهتر است به سراغ کتانی های سفید بروید؛ البته اگر پیراهن ساحلی رنگ تیره را انتخاب نموده اید کفش های کتانی مشکی مانند کفش های آل استار یا ونس هم می تواند در استایلتان مناسب باشد.

چند نکته پایانی

  • همان طور که در مطلب به آن اشاره شد پیراهن های ساحلی ماهیتی کژوال و غیر رسمی دارند، بنابراین این آیتم ها برای موقعیت ها و میهمانی های رسمی مناسب نیستند؛ اما برای میهمانی ها و دورهمی های غیر رسمی مانند میهمانی های عصرگاهی می توانند آیتم مناسبی باشند به ویژه اگر آن ها را با صندل های هماهنگ با استایل و زیورآلات مجذوب نماینده و رنگارنگ ست کنید.
  • پیراهن های ساحلی پر نقش ونگار و طرح دار برای استایل بوهمی تابستانه بسیار مناسب هستند؛ به ویژه اگر آن ها را با پانچو و صندل های بندی ست کنید. برای این که بتوانید پیراهن ساحلی را در استایل بوهو ست کنید مطلب را مطالعه کنید.
  • پیراهن های ساحلی که کمرشان کش دوزی نشده یا در قسمت کمر بند ندارند را می توانید با کمربند هم استایل کنید.
  • پیراهن های ساحلی الگویی گشاد و راحت دارند و برای فصل های گرم سال طراحی شده اند؛ بنابراین پارچه هایی که برای دوخت این مدل پیراهن ها استفاده می شوند هم بهتر است سبک باشند و با داشتن تار و پود باز بتوانند هوا را از داخل لباس تهویه نمایند. پارچه های نخ پنبه، لینن و پارچه ی ژرسه برترین پارچه ها برای دوخت پیراهن ساحلی محسوب می شوند.
  • اگر اندامی لاغر دارید و هدفتان توپُر نشان دادن اندام تان است، می ­توانید از پیراهن های ساحلی بهره ببرید که پیلی و چین داشته باشند.
  • اگر اندامتان مستطیل شکل است و از بالا تا پایین یک دست توپر هستید پیراهن های ساحلی که کمرشان کش دوزی شده را انتخاب کنید و در غیر این صورت یک کمربند روی پیراهنتان ببندید تا اندامتان مجذوب نماینده تر دیده گردد. مطالعه مطلب به شما یاری می نماید تا لباسی هماهنگ با فرم بدنتان انتخاب کنید.

منابع: cosmopolitan, goodhousekeeping

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1403 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2408

به "همه چیز درباره استایل با پیراهن ساحلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره استایل با پیراهن ساحلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید