هشدار برلین به پادشاه تایلند

به گزارش مجله عکسها، دولت مرکل به پادشاه تایلند هشدار داده که نمی تواند کشورش را از آلمان به صورت از راه دور اداره کند.

هشدار برلین به پادشاه تایلند

با تور لحظه آخری تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

به نوشته روزنامه دیلی میل، تایلند با اعتراضات ضد دولتی روبروست که در نتیجه آن، هزاران تن به خیابان های این کشور آمده و خواهان محدود شدن قدرت ها و اختیارات پادشاهی شده اند.

اما ماها واجیرالونگکورن، پادشاه تایلند بیشتر اوقاتش را در بایرن، آلمان به سر می برد و تمام یک هتل لوکس را برای محل اقامتش اجاره نموده است.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان گفته است: ما این را به صورت کاملا واضح اعلام نموده ایم که سیاست تایلند را نمی گردد از داخل خاک آلمان پیش برد و بر تایلند حکمرانی کرد.

وی اضافه نمود: اگر مهمان هایی باشند که از داخل خاک ما بخواهند بر اوضاع کشور خودشان رسیدگی نمایند، ما جلوی این رفتار را می گیریم.

این اظهارات از سوی وزیر خارجه آلمان یک هشدار بی سابقه به نارضایتی گسترده دولت برلین از پادشاه تایلند است که مدت هاست در این کشور اروپایی به سر می برد.

پادشاه 68 ساله تایلند مدت هاست که به جای حضور در کشور پادشاهی خود در آلمان به سر می برد و غیبت وی باعث بروز جنبش های ضد پادشاهی در تایلند شده که با یکسری گزارش های رسانه های آلمانی تلاقی داشته است.

در جریان قرنطینه کروناویروس اوایل امسال میلادی، به واجیرالونگکورن اجازه داده شد تا به آلمان ورود و خروج داشته باشد بجای آنکه برایش ممنوعیت سفر وضع نمایند و این سفرها با بوئینگ 737 شخصی وی صورت می گیرد.

در تابستان امسال میلادی، واجیرالونگکورن یکی از معشوقه های قدیمی خود را که پیشتر در حبس بود، عفو کرد و در نهایت با جت شخصی خودش به بایرن رفت تا به این زن ملحق گردد.

واجیرالونگکورن یک ویلای کنار ساحلی در بایرن دارد اما هتلی لوکس را در آلپ اجاره نموده و تمام مدت در آن به سر می برد.

نارضایتی دولت آلمان به شرایط اقامت پادشاه تایلند در واکنش به سوالی در مجلس تعیین شد؛ یکی از اعضای حزب اپوزیسیون سبز از هایکو ماس پرسیده بود: چرا دولت برلین باید این رفتار به شدت غیرمعمول و غیرقانونی را از سوی یکی از مقام های خارجی در رسیدگی به اوضاع کشورش از خاک آلمان تحمل کند؟ ،

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1281

به "هشدار برلین به پادشاه تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار برلین به پادشاه تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید