نگرانی مدیرعامل تسلا از کاستی های ارتباط بشر و فناوری: انسان ها قادر به گفتگوی سریع با هوش مصنوعی نیستند

به گزارش مجله عکسها، ایلان ماسک؛ مدیرعامل سه شرکت تسلا، اسپیس ایکس و نورالینک اخیرا در جریان نمایشگاه هوش مصنوعی در شانگهای درباره سرعت ارتباط گفتاری بین انسان و تکنولوژی ابراز نگرانی نموده و گفته است که سرعت تبادل نظر بین انسان و هوش مصنوعی بی شباهت به سرعت تبادل نظری یک نهنگ فاقد قدرت تکلم با هوش مصنوعی نیست.

نگرانی مدیرعامل تسلا از کاستی های ارتباط بشر و فناوری: انسان ها قادر به گفتگوی سریع با هوش مصنوعی نیستند

ماسک که مدتی است در شرکت جدید خود نورالینک روی رابطهای ارتباطی انسان و رایانه متمرکز است نگران این است که نژاد بشر پس از به دست آوردن هوش مصنوعی قوی تر، همچنان در ارتباط موثر ضعیف باشد.

یکی از مسائل اساسی ماسک که این هفته در شانگهای در خصوص هوش مصنوعی گفت را می توان در این حرف های او متوجه شد: انسان به مراتب کندتر از کامپیوترها ارتباط برقرار می نماید.گفتار انسان با رایانه به نظر مانند خس خسی بسیار آهسته ، و نوعی صدای نهنگ مانند است.

افزون بر این ها بین ارتباط انسان و فناوری موانعی دیگر نیز وحود دارد. انسان با زبان و متن و تصاویر ارتباط برقرار می نماید. این ها همه ورودی هایی است که ذاتاً در برقراری ارتباط استفاده می گردد آن هم در شرایطی که کامپیوترها در پردازش اطلاعات نسبت به داده های مستقیم انسانی سریع ترهستند.به طور جدی آن چه رایانه ها را متفاوت تر از انسان می نماید توانایی آنها برای پردازش داده ها با سرعتی بسیار بالاتر از توان بشر است.

ایلان ماسک در این خصوص می گوید: برای رایانه میلی ثانیه یک ابدیت است ، اما برای ما هیچ چیز نیست. گفتگوی انسان با رایانه به نظر مانند خس خس کردن در تونل است و درست صداهای شبیه نهنگ ایجاد می نماید و این تفاوت ارتباطی می تواند یک مسئله اساسی برای روابط آینده هوش مصنوعی و انسان باشد ، تا جایی که شبیه درختی خواهد بود که سعی در برقراری ارتباط با یک انسان دارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 411

به "نگرانی مدیرعامل تسلا از کاستی های ارتباط بشر و فناوری: انسان ها قادر به گفتگوی سریع با هوش مصنوعی نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی مدیرعامل تسلا از کاستی های ارتباط بشر و فناوری: انسان ها قادر به گفتگوی سریع با هوش مصنوعی نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید