نقاشی های غارت شده حراج می شوند

به گزارش مجله عکسها، سه تابلو نقاشی متعلق به استادان قدیم نقاشی که در دوران جنگ جهانی دوم غارت شده اند در کریستیز به مزایده گذاشته می شوند.

نقاشی های غارت شده حراج می شوند

به گزارش خبرنگاران، سه تابلو نقاشی غارت شده در دوران جنگ جهانی دوم از جمله یکی از نقاشی های ال گرکو هنرمند چیره دست اسپانیایی در جریان حراجی آثار استادان قدیم نقاشی کریستیز در هفتم دسامبر به مزایده گذاشته خواهند شد.

این سه تابلو نقاشی چند سال پیش به وارثان جولیوس و کامیلا پریستر زوجی که مالک اصلی آن ها بودند تحویل داده شد؛ این یعنی این آثار هنری بیش از هفت دهه پس از آنکه از طریق نازی ها مصادره شدند به دست وارثان اصلی شان رسیدند.

پریستر و همسرش مجموعه ای متشکل از بیش از 80 تابلو نقاشی استادان قدیم از جمله آثار پل روبنس، آنتونی ون دایک و فرانس هالس را جمع آوری کردند.

نقاشی که از ال گرکو به مزایده گذاشته خواهد شد تابلو نقاشی به نام پرتره یک جنتلمن است که به سال 1570 تعلق دارد و مردی در لباس سیاه را به تصویر می کشد که به مخاطب نگاه می کند. انتظار می رود این نقاشی در حراجی پیش رو به قیمتی بین 690,000 تا 1.7 میلیون دلار به فروش برسد. ال گرکو این نقاشی را در اوایل دوران فعالیتش به عنوان نقاش و پیش از آنکه خلق نقاشی های مذهبی که برای آن ها مشهور است را آغاز کند، خلق کرده است.

در این حراجی همچنین تابلو نقاشی از امانوئل دی ویت نقاش هلندی که در آن فضای داخلی یک کلیسا به تصویر کشیده شده است به همراه یک پرتره قرن پانزدهمی که به یک نقاش ناشناس ملقب به استاد فرانکفورت نسبت داده شده است نیز به حراج گذاشته می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1983

به "نقاشی های غارت شده حراج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی های غارت شده حراج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید