معبد کنفوسیوس در کائوسیونگ تایوان

به گزارش مجله عکسها، کنفوسیوس یکی از بزرگترین فلسوفان جهان و بنیادگذار مکتب فکری کنفوسیوس است. معبد و اقامتگاه و آرامگاهی که برای یاد بود کنفوسیوس ساخته شده ، معبد کنفوسیوس (Temple of Confucius)- اقامتگاه کنفوسیوس و جنگل سنگی کنفوسیوس نامیده می شود.

معبد کنفوسیوس در کائوسیونگ تایوان

این معبد، در شهر کائوسیونگ(Kaohsiung) تایوان واقع شده است.معبد کنفوسیوس که نخستین معبد تایوان نامیده می شود بزرگترین عبادتگاه یادبود این فیلسوف است. سال 478 قبل از میلاد یعنی دو سال پس از مرگ کنفوسیوس پادشاه وقت دستور به ساخت این معبد داد که در درون آن لباس و کلاه های کنفوسیوس و ظروف قربانی چیده شده، و هر سال مراسم یادبود وی برگزار می شود.

سپس فرهنگ مکتب وی به صورت فرهنگ رسمی در آمد و به دنبال آن امپراتوران سلسله ها معبد کنفوسیوس را پی در پی وسعت دادند به گونه ای که معبد کنفوسیوس به یک مجموعه معماری با دامنه پر شکوه مبدل شده است تا اوایل قرن 18 امپراتور یون جن سلسله چینگ دستور بازسازی این معبد را صادر کرد و معبد فعلی همان بنای بازسازی شده است.

طول معبد از جنوب به شمال یک هزار متر و مساحت آن 100 هزار متر مربع دارای 50 اتاق و مجموعه معماری باستانی با دامنه ای کوچک تر از شهر ممنوعه است و نمونه معماری معابد بزرگ باستانی چین می باشد.

معبد کنفوسیوس دارای 9 قشر معماری یعنی دارای 9 حیاطی است که اتاقهای آن در اطراف واقع شده است و قصر داچن قصر سمت راست آن است. در این مکان 5 هزار لوح سنگی و لوح ارامگاه از سلسله های مختلف مشاهده می شود. دراین ناحیه 17 هزار درخت باستانی دیده می شود. سال 1994 این سه محل به عنوان میراث فرهنگی جهانی در کمیته میراث جهانی ثبت شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1606

به "معبد کنفوسیوس در کائوسیونگ تایوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد کنفوسیوس در کائوسیونگ تایوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید