غبار بی سوار از تیرماه شنیدنی می گردد

به گزارش مجله عکسها، غبار سوار عنوان اولین آلبوم مستقل پاشا هنجنی نوازنده شناخته شده موسیقی ایرانی است که از اول تیرماه در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.

غبار بی سوار از تیرماه شنیدنی می گردد

به گزارش مجله عکسها به نقل از مهر، آلبوم غبار بی سوار عنوان اولین اثر مستقل پاشا هنجنی نوازنده شناخته شده موسیقی ایرانی در حوزه نی نوازی با همکاری تعدادی از نوازندگان شناخته شده کشورمان است که روز اول تیر ماه توسط مؤسسه رهگذر هفت اقلیم در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.

پاشا هنجنی طی یادداشتی در آستانه انتشار این اثر موسیقایی نوشته است:

مدت هاست که آلبوم غبار بی سوار آماده شده و در انتظار زمانی مناسب برای انتشار آن بودیم، ولی غبار مصیبت و ماتم در این کشور اجازه نمی داد که در ماه های گذشته آن را منتشر کنیم. هربار یک ماجرای جدید و وضعیتی نامساعد و بدتر از قبل… به هر حال این آلبوم او تیرماه منتشر خواهد شد و امیدواریم چه به صورت دیجیتال و چه فیزیکال از شنیدن آن لذت ببرید. از همه دوستان عزیزمان؛ مازیار مرتاضیه، سپهر سعیدی، سهیل سعیدی و مجید کاشانی که در مراحل فراوری و نیز پویا سرایی عزیز که در شرح داخل آلبوم ما در ثمر رسیدن این اثر کمک رساندند، سپاسگزاریم.

پاشا هنجنی از جمله هنرمندان فعال کشورمان در حوزه تک نوازی نی است که در حوزه هایی چون آهنگسازی و تنظیم نیز فعالیت می نماید. او که در ابتدا پس از سرانجام تحصیلات ابتدایی خود در هنرستان، مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه موسیقی سوره دریافت نموده، در محضر استادانی چون عبدالنقی افشارنیا و محمدعلی کیانی نژاد به فراگیری موسیقی پرداخته است.

نوازندگی در مجموعه هایی چون ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر پارسیان، ارکستر سمفونیک اوکراین، گروه موسیقی رومی به سرپرستی و آهنگسازی پدرام درخشانی، کنسرت شیپور صلح به آهنگسازی علی قمصری، رهبری ارکستر بردیا کیارس و خوانندگی محمد معتمدی، گروه مستان به خوانندگی پرواز همای، کنسرت هوای گریه به خوانندگی همایون شجریان، گروه موسیقی سیلک به خوانندگی محمد معتمدی از جمله فعالیت های پاشا هنجنی در عرصه های اجرایی است.

این نوازنده نی همچنین در آلبوم های زیر تیغ - حسین علیزاده، دوره گرد - علی پژوهشگر، رمز هستی - امیر محمد تفتی، چتر عشق - انوش جهانشاهی، ایران زمین - بیژن بیژنی و کامبیز روشن روان فصل عاشقی - سالار عقیلی، شبنم صحرایی - ملیحه سعیدی، سمت دور سوی آه - امیر صادقین، حقیقتی شبیه خیال - محمد مهدی گورنگی، آب نان آواز - همایون شجریان، بانوی ایرانی - پرواز همای، ملکا - پیغام عزیزی، پیغام عاشقان - پیغام عزیزی، ناخواسته - کارن همایون فر، بمبک - پدرام درخشانی، باهر - کارن همایون فر، خشم و هیاهو - کارن همایون فر، خلوتیان - حمید خزایی، کربلا جغرافیای یک تاریخ - مجید انتظامی، از تنهایی گریه مکن - سالار عقیلی، بازی های اوازی - سودابه سالم، برای اولین بار - احسان خواجه امیری، مولای عشق - علیرضا عصار و فواد حجازی، نوای اساتید - علیرضا افتخاری، سرو روان - علیرضا قربانی و بسکمک از آثار دیگر حضور مؤثری داشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1167

به "غبار بی سوار از تیرماه شنیدنی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غبار بی سوار از تیرماه شنیدنی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید