علیرضا دبیر: رفتن به آمریکا این بار محبت آمیز نیست که ویزا ندهند ، اروپایی ها مدارک ما را تحویل نمی گرفتند ، می خواهند جلوی ما که تند می دویم را بگیرند! (تور اروپا ارزان)

به گزارش مجله عکسها، رییس فدراسیون کشتی گفت: تیم های اروپایی به ما برای حضور در مسابقات ویزا نمی دهند.

علیرضا دبیر: رفتن به آمریکا این بار محبت آمیز نیست که ویزا ندهند ، اروپایی ها مدارک ما را تحویل نمی گرفتند ، می خواهند جلوی ما که تند می دویم را بگیرند! (تور اروپا ارزان)

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران علیرضا دبیر درباره بحث های مطرح شده در مورد قرارداد یک میلیاردی حسن یزدانی در لیگ کشتی، گفت: قرارداد کشتی گیران خیلی پایین است. اولا اینکه لیگ ما 8 سال تعطیل بود و از 2 سال و نیم پیش که ما آغاز کردیم قراردادها همه 20 یا 30 میلیون تومان بود. یک میلیارد تومان هم الان برای کشتی گیران کم است. از همه تیم هایی که آمدند و در لیگ کشتی سرمایه گذاری کردند سپاسگزارم. از پنج شنبه لیگ آغاز می گردد. یک میلیارد یا 800 میلیون تومان در قراردادهای کشتی اصلا پولی نیست. سایر رشته ها را ببینید که قراردادهایشان چقدر است؟ البته برای آن ها هم کم است.

رییس فدراسیون کشتی اضافه کرد: قهرمانان ما بدانند که ته این پول برای مردم است چرا که آن ها توقع دارند یک قهرمان چارچوب های اخلاقی و قهرمانی را رعایت کند و این یک بحث دو طرفه است.

وی در واکنش به این موضوع که بعضی رسانه ها عنوان کردند یزدانی با توجه به شکست زودهنگام همه رقبا برای هر دقیقه مبارزه صد تا دویست میلیون تومان می گیرد، گفت: آن کسی که می آید و قرارداد می بندد مدیرعامل یا بخش حقوقی تیم هاست و آن ها در اینباره تصمیم گیری می نمایند. این طور نگاه کردن به موضوع درست نیست. امثال سوریان، نوروزی، رضایی و قاسمپور جوانی شان را برای کشتی مملکت گذاشتند.

دبیر در ادامه درباره غیبت ها روس ها در مسابقات دنیای، گفت: سال گذشته هم روسیه و هم آمریکا در مسابقات دنیای بودند و ما بیشتر از سال جاری مدال گرفتیم. قطعا اگر روس ها سال جاری در مسابقات دنیای بودند آمریکا انقدر طلا نمی گرفت و مدال ها تقسیم می شد. با حضور روس ها، آمریکایی ها در اوزان 97 و 74 کیلوگرم قطعا به مدال طلا نمی رسیدند. من قبل از دنیای هم گفتم که غیبت روس ها به نفع ما نیست و حضور آن ها می توانست در بخش تیمی به ما یاری کند.

رییس فدراسیون کشتی، در ادامه درباره انتقاد سایر فدراسیون ها به بودجه کشتی، گفت: 82 درصد مدال های کل ورزش ایران را کشتی گرفته است و همه با هم 18 درصد سایر مدال ها را کسب نموده اند. کشتی برای دیروز و امروز نیست و کشتی 70 سال است از زمانیکه ورزش قهرمانی بوده از زمان آقا تختی بوده و و بعد من هم خواهد بود. این خوب نیست که بار ورزش ایران روی دوش کشتی باشد. امیدوارم ورزش های دیگر هم قوی شوند و ما کیف کنیم. اگر ورزش های دیگر ما هم قوی شوند استرس کشتی گیران در رقابتهایی مثل المپیک کمتر می گردد و استرس مدال آوری روی سایر ورزشکاران هم می آید.

وی اضافه کرد: دوم اینکه کشتی پولی نمی گیرد. ما از ابتدای سال نزدیک 100 میلیارد خرج نموده ایم اما فقط 16 میلیارد به ما پول داده اند. هر شاخصه ای که وزارت ورزش تعریف کند کشتی بالاست. این دیگر دست من نیست. به جای این صحبت ها باید برویم خودمان را قوی کنیم. در ایران می خواهند جلوی هر کسی که تند می دود را بگیرند، به جای اینکه سعی نمایند از او جلو بزنند. خود من شادمان نیستم که آمار کشتی انقدر بالاست چرا که این برای ورزش ما خوب نیست که فقط روی کشتی و وزنه برداری و بعد تکواندو تکیه کنیم. امیدوارم روزی برسد که رشته های دیگر ما هم مثل والیبال، فوتبال، بسکتیال، شمشیرزبازی و شنا هم مدال المپیک بگیرند و ما با افتخارآفرینی آن ها شادمان می شویم.

وی درباره احتمال حضور ایران در جام دنیای آمریکا، گفت: این دیگر ملاقات محبت آمیز نیست و باید در آن شرکت کنیم. به مسئول برگزاری مسابقات هم گفتم که باید به همه تیم ویزا بدهند. ما اسامی را اعلام کردیم و منتظر هستیم که برای دریافت ویزا به سفارت برویم. مشکل ما الان با کشورهای اروپایی است که ویزا نمی دهند. الان نزدیک مسابقات قهرمانی امیدهای دنیا هستیم اما اسپانیا هنوز ویزای تیم را صادر ننموده است. آن ها 3 هفته مدارک را از ما تحویل نمی گرفتند.

وی در سرانجام خطرنشان کرد: با وزارت امور خارجه هم صحبت کردیم. سفارت ها مدام می گویند که اینترنت های ما قطع است و متاسفانه کسی پیگیری نیست که چرا ویزا نمی دهند. تیم پیشکسوتان ما هم نتوانست به بلغارستان برود. سفر اسپانیا هم الان روی هواست، خب امور خارجه وسط بیاید تا مشکل حل گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مهر 1401 بروزرسانی: 19 مهر 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2252

به "علیرضا دبیر: رفتن به آمریکا این بار محبت آمیز نیست که ویزا ندهند ، اروپایی ها مدارک ما را تحویل نمی گرفتند ، می خواهند جلوی ما که تند می دویم را بگیرند! (تور اروپا ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا دبیر: رفتن به آمریکا این بار محبت آمیز نیست که ویزا ندهند ، اروپایی ها مدارک ما را تحویل نمی گرفتند ، می خواهند جلوی ما که تند می دویم را بگیرند! (تور اروپا ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید