درباره آکواریوم اصفهان بیشتر بدانیم

به گزارش مجله عکسها، آکواریوم اصفهان در عمق 6 متری زمین واقع شده و اطرافش را آکواریوم های بی مثالی احاطه کرده اند. در این آکواریوم ها ماهیان مختلفی حیات دارند. در صورت سفر به اصفهان، پیشنهاد می کنیم حتما سری بدان زده و خاطره این سفر متفاوت را به خاطرات خود بیافزاید. این تونل بسیار طویل و عریض بوده و این امکان برای بازدیدکنندگان وجود دارد که در طولش قدم بزنند و به تماشای ماهیان درون آکواریوم ها بپردازند. ما در مقاله درباره آکواریوم اصفهان سعی داریم تا کمی از این دیدنی اصفهان سخن بگوییم و شما را با اسرار ساخت آکواریوم اصفهان آشنا کنیم. پس، با ما همراه بمانید.

درباره آکواریوم اصفهان بیشتر بدانیم

تجربه حضور در عمق 35 متری

درباره آکواریوم اصفهان این را باید بدانید که آکواریوم ها معمولا 5 الی 10 متر طول داشته و درون آنها ماهی و گونه های آبزی گوناگون حیات دارند. اندازه این آکواریوم ها در تناسب با ساختار محیط زندگی ماهی ها، اندازه و نوع خوراکشان تنظیم گشته است. از جمله بخشهای بی مثال این جاذبه دیدنی میتوان به این نمونه ها اشاره داشت: آکواریوم های لمسی، آکواریوم های تماتیک، سلیندر آکواریوم یا همان آکواریوم های استوانه.

انواع ماهی های تونل آکواریوم اصفهان

همانطور که کمی قبلتر هم گفته شد، براساس اندازه، نوع محیط زندگی و خوراک ماهی ها، آکواریوم ها متفاوت هستند. برای مثال، در آکواریوم های لمسی، ماهی هایی مثل اسکار، پاکو، ماهی دم قرمز، سفره ماهی آب شیرین حیات دارند. این ماهی ها نمونه هایی از ماهی های موجود در رودخانه آمازون هستند. علاوه بر مواردی که در متن بالا ذکر کردیم، در این مجموعه ماهی های دیگری هم حیات دارند که شما با مراجعه به این مکان، می توانید از آنها دیدن کنید. انواع مار ماهی های مورن، خانواده دلقک ماهی ها و ماهی کوپی باله بلند از ماهی هایی بوده که در سیلندر آکواریوم ها روزگار می گذرانند.

غذا دادن به ماهی ها با پستانک و شیشه شیر

یکی از گونه هایی که از زمان ساخت آکواریوم اصفهان در آن زندگی می کند، ماهی کپور ژاپنی بوده که بسیار حساس است. این امکان برای مراجعه کنندگان وجود دارد که با شیشه شیر یا پستانک به آنها غذا دهند. غذا دادن به این ماهی باید با احتیاط کامل انجام شود. این ماهی در رنگهای مختلفی دیده شده، بسیار زیباست و معمولا به آن کپور زربافت هم گفته می شود.

اسب های دریایی

یکی از بی مثال ترین ماهی هایی که سیستم تک همسری دارند، اسب های دریایی هستند. نوع ماده این ماهی ها برخلاف ماهی های ماده دیگر، تخمها را به درون آب آزاد نمی کنند بلکه، آنها را درون بدن اسب دریایی نر و در درون کیسه ای قرار می دهند. با این کار، اسب دریایی نر تا وقتی نوزادها از تخم بیرون بیایند، از آنها محافظت می کند. براساس مقاله درباره آکواریوم اصفهان باید بدانید که این ماهی ها از خانواده سوزن ماهی ها بشمار آمده و به سمت بالا آشنا می کنند. معمولا قد بلندی دارند و سرشان به شکل اسب هست. اسب های دریایی در برخی شرایط بین مرجان و جلبک های دریایی پنهان می شوند که این کار به نوعی حفاظت و استتار است.

جراح ماهی لب ماتیکی

جراح ماهی ناسو مرجان های موجود در آکواریوم را امتحان کرده تا معین کنند که آیا این مرجان ها برای زندگی مناسب هستند یا خیر. به صورتیکه اگر مرجانی برای زندگی مناسب نباشد، آن را از محیط زندگی خود بیرون می اندازند و از آنجا دور می کنند. آنها با این کار، از بوجود آمدن بیماری های پوستی و حساسیت ها جلوگیری می کنند چرا که معمولا جراح ماهی لب ماتیکی بسیار حساس به این بیماری هاست.

ویژگی جالب این ماهی ها این است که هنگامی که در معرض استرس شدید قرار می گیرند، رنگشان به مشکی تغییر می کند و یکسری لکه های خاکستری بر روی بدنشان به وجود می آیند. این ماهی ها ظاهری کشیده و دوکی شکل دارند و بدنشان خاکستری رنگ تا قهوه ای است. این ماهی دارای یک تیغه در انتهای بدن خود بوده که از ستون فقراتش ریشه دارد. این تیغه در یک شیار قرار گرفته و حاوی سم است. جراح ماهی لب ماتیکی از سم برای دفاع بهره می برد.

ماهی پاکو

از ماهی هایی که از زمان ساخت آکواریوم اصفهان دیده می شود، ماهی پاکو بوده که به نوعی نماد صلح جویی است. این ماهی بی مثال، به ماهی هایی که از آن کوچکتر هستند، هیچ لطمه ای وارد نمی کند. این ماهی از جمله ماهی هایی بوده که به صورت گروهی حیات دارند. یکی از ویژگی هایش این است که نسبت به تنهایی ترس دارد و به سبب گریز از تنهایی، در مجموعه دسته جمعی بسر می برد.

این ماهی در مواقع ترس سریعا فرار می کند و خودش را به شیشه می کوبد. پاکوها 110 سانتیمتر طول دارند. ماهی های پاکو گیاهخوار بوده و در محدوده دمایی 22 تا 28 درجه زندگی می کنند. جهت تشخیص جنسیت ماهی، به قرمزی شکم آنها توجه می کنند. به صورتیکه اگر قرمزی شکم ماهی بیشتر و باله پشتی تیزتر باشد، ماهی نر است.

در ادامه بخوانیدمعرفی دیدنی های اصفهان | سفر به اصفهان نگین فیروزه ای جهانمنبع: همگردی
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1189

به "درباره آکواریوم اصفهان بیشتر بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره آکواریوم اصفهان بیشتر بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید