بازیگر نقش جعفر در نوروز رنگی: داروهای رماتیسم مفصلی روی قدّم تأثیر منفی گذاشت

به گزارش مجله عکسها، حمیدرضا حافظ شجری با نوروز رنگی معرفی شد و دوست دارد در سریال تازه رضا عطاران بازی کند و خودش را شبیه به کاراکترهایی می داند که علی صادقی بازی کرد.

بازیگر نقش جعفر در نوروز رنگی: داروهای رماتیسم مفصلی روی قدّم تأثیر منفی گذاشت

به گزارش خبرنگاران، سریال های نوروزی چه خوب یا چه بد روی آنتن رفتند؛ هرکدام مثل همیشه نقاط ضعف و قوت داشتند که سرِ جای خودش مورد نقد قرار گرفتند. شاید در میان برگِ برنده ها و ضعف ها و انتقادها، حمیدرضا حافظ شجری بازیگر سریال نوروز رنگی جزو همان برگ برنده هایی باشد که تلویزیون از دریچه شبکه پنج سیما، رقم زد. بازیگری که با فیزیک خاص و چهره نمکینِ خودش با بازی حرفه ای اش در نقش جعفر گوی سبقت را از همه هنرپیشه های مجموعه های نوروزی ربود.

بازیگری که بسکمک سؤالات مختلفی از او داشتند که هنوز هم در فضای مجازی مطرح می کنند. چند ساله است؟ آیا بیمار است؟ چطور به یک باره، بازیگر شده است؟ و خیلی از سؤالات دیگر که سعی کردیم از او در این گفت وگو بپرسیم. بازیگری که هر لحظه از گفت وگو پدر و مادرش و علیرضا مسعودی کارگردان سریال را ستایش کرد.

مشروح این گفت وگو را در ادامه بخوانید:

من خودم را بازی کردم

* کدام سکانس های نوروز رنگی را بیشتر از همه دوست داشتید؟

همه سکانس ها را دوست داشتم اما سکانس هایی که با دایی محمود بودم را بیشتر دوست داشتم.

* گفتید شخصیت جعفر به خودِ شما نزدیک بوده است. این خود جعفر یا خود شما چیست؟

خود شخصیت جعفر خود حمیدرضا حافظ شجری بود؛ یعنی در واقع شخصیت خودم را بازی کردم نه چیزی اضافه کردم و نه چیزی کم. فقط جعفر داستان نوروز رنگی سن کمتری داشت.

آن قدر به علی مسعودی زنگ زدم تا شد!

* با این همه نمک و تسلط در ایفای نقش مخصوصاً که علیرضا مسعودی کارگردان سریال می گفت با یک برداشت و حتی بدون برداشت کار پیش می رفت؛ چرا آنقدر دیر معرفی شدید؟

من از سال 1388 در مشهد، تئاتر کار می کردم. سال 1393 به جشنواره تئاتر فجر و همچنین جشنواره کودک و نوجوان همدان رفتم. سه سال با آقای مسعودی تماس می گرفتم شماره شان را داشتم و پیگیر بودم. عکس می فرستادم و می گفتم از من تست بگیرید! لطف داشتند جواب می دادند اما هیچ موقع همدیگر را ندیدیم. خبر سریال نوروز رنگی را در اینستاگرام خواندم؛ با محمد اسلامی چند سال پیش کار کرده بودم و می دانستم می خواهد کار کند. از او خواستم مرا به مدیر تولید معرفی کند.

یک ماه پشت سر هم تماس می گرفتم و پیگیر بودم. قرار می گذاشتیم و یکی پس از دیگری کنسل می شد. تا خودشان یک ماه بعد به مشهد آمدند؛ در نگارخانه کوه سنگی از بازیگران مختلفی تست می گرفتند تا برای هنرور و نقش های فرعی استفاده کنند. آقای مسعودی را آنجا دیدم؛ فکر می کنم فیلم تئاترهای مرا دیده بودند چون تست نگرفتند و به من گفتند یا پسر آقای مهدوی باشد یا جعفر؛ که بالأخره به من اعتماد کردند و نقش جعفر را سپردند.

مردم می خواهند بدانند من مریضم؟!

* بازتاب ها چطور بود و در فضای مجازی درباره نقش جعفر چه می گفتند؟

چون کروناست، بیمارم و کورتون مصرف می کنم، از اول عید خیابان نرفتم تا اینکه تهران آمدم. خدا را شکر می کنم مردم بسیار این نقش را دوست داشتند و به من لطف داشتند. در دایرکت اینستاگرام و کامنت هایی که خواندم، نقش جعفر را پسندیدند.

* عموماً مردم چه سؤالاتی از شما می پرسند و کنجکاوند چه چیزهایی بدانند؟

مردم خیلی کنجکاوند که من چند سالم است و این سؤال را بارها می پرسند و من هم می گویم من 18 سال دارم. می خواهند بدانند چطوری یک باره وارد بازیگری شدم؟ از سال 1388 کار تئاتر کردم و جشنواره های مختلفی را هم تجربه کردم. از سال 1386 بیماری رماتیستم مفصلی گرفتم یک سال دکتر در مشهد پیدا نمی شد و بعد از یک سال دکتری پیدا کردیم به نام خانم دکتر ژاله شریعت که دکتر بزرگسال بود. در مشهد دکتر اطفال نبود و در تهران هم همین طور؛ در سال 1394 دکتر اطفال به مشهد آمد و از همان سال زیرنظر دکتر عبدالرضا ملک، تحت درمانم؛ تا اینکه بهتر شدم و دوز کورتونم پایین آمده است.

تئاتر را مدتی کنار گذاشتم/ ضبط سریال حالم را بهتر کرد

* اینکه قد شما بلندتر نشده، به همین علت است؟

به خاطر مصرف کورتون است. از سال 1397 کار تئاتر نکردم، چون به خاطر کورتون زیادی که مصرف کردم، پوکی استخوان داشتم، به این خاطر کار تئاتر نکردم که اگر زمین بخورم، احتمال شکسته شدن همه جای من بود.

* الان حال شما چطور است؟

الان بهترم. موقع ضبط سریال از کورتون های دوز 50 استفاده می کردم و همین طور دوز این داروها کمتر شد و حتی به دوز 5 هم رسید و الان یک هفته است به دوز 10 رسیده و خدا را شکر ضبط سریال حالم را بهتر کرد.

تا آخر عمر باید قرص بخورم

* پزشکان درباره بیماری شما چه می گویند رو به بهبود است؛ باید چه کار کرد؟

باید تا آخر عمر قرص استفاده کنم. برخی فکر می کنند لُپ دارم غذا زیاد می خورم یا وزنم زیاد است. غذا هم زیاد نمی خورم، ذاتاً این شکلی ام.

* در همین دوران که دیده شدید پیشنهاد سریال یا فیلمی هم داشتید؟

هنوز نه. دوست دارم همه کارها را تجربه کنم چه کمدی و چه جدّی.

به رضا عطاران گفتم اگر دوست دارند در سریال شان باشم

* کدام کارگردان ها را دوست دارید که با آن ها کار کنید؟

بحث علیرضا مسعودی جدا است اما رضا عطاران را دوست دارم.

* از آقای عطاران خواستید که با ایشان همکاری داشته باشید؟

خوشبختانه ایشان را در مشهد دیدم و به آقای عطاران گفتم اگر دوست دارند در سریالی که می خواهند برای نمایش خانگی بسازند از من استفاده کنند. چون وقتی درباره نقش جعفر و سریال پرسیدم گفتند عالی بودی! و این شخصیت را خوب بازی کردی!

خودم را جای علی صادقی گذاشته ام

* سریال ها و فیلم هایی که بازی کردی از کدام نقش ها و بازیگرها الهام گرفتید و یا اصولاً از چه کسانی الگو می گیرید؟

رضا عطاران و مهران غفوریان.

* در میان کارهایی که از عطاران و یا غفوریان دیده اید خودتان را جای کدام از کاراکترهای کارهایشان گذاشته اید؟

من همه سریال های آقای عطاران را همیشه دوست داشتم و حتی تکراری هایش را هم بارها دیده ام. خودم را همیشه جای علی صادقی می گذارم.

* چقدر این معروفیت به شما کمک کرده است؟

فعلاً هیچ.

* بازیگران معروف می شوند و جایگاهی پیدا می کنند؛ خودتان فکر می کنید راستا معروفیت را باید چگونه طی کنید و اصولاً بازیگران باید چگونه این راستا را طی کنند؟

در این حرفه با اخلاق بودن خیلی مهم است. اخلاق داشتن اهمیت بسکمک دارد، زیرا اگر اخلاق نداشته باشید مردم هم شما را دوست ندارند.

* از پدر و مادرتان بگویید، این نکته را هم زیاد سؤال کردند.

پدر و مادرم خیلی برای من زحمت کشیدند، حتی مدرسه نمی توانستم بروم، مادر مرا می برد تکالیفم را می گرفت و دوباره برمی گشتیم خانه و تکالیفم را انجام می دادم. یادم نمی رود ساعت 2 ظهر پدرم از سرِ کار می آمد غذا نمی خورد و مرا می برد تمرین تئاتر تا ساعت 6 بعدازظهر آنجا بودیم و تمام می شد آن موقع با هم به خانه برمی گشتیم.

مردم از من شماره آقای مسعودی را می خواهند

* مردم در فضای مجازی از شما چه توقعی دارند و یا چه چیزهایی درخواست می کنند؟

در فضای مجازی ارتباط خوب و گسترده ای با مردم دارم. به من می گویند ما را به آقای مسعودی معرفی کن یا در کارهایش بازی کنیم یا آهنگسازی و حتی نویسندگی و خیلی از موارد دیگر را درخواست می کنند. یا جالب است که شماره آقای مسعودی را از من می خواهند.

یک هفته به پخش سریال، مریض شدم

* قبل از پخش سریال نوروز رنگی استرس داشتید؟

یک هفته مانده به پخش سریال از استرسی که داشتم مریض شدم. گفتم نکند خوب نبودم و یا خوب بازی نکردم. خدا را شکر که آقای مسعودی هرجایی رفتند از من تعریف کردند اما خودم می ترسیدم.

گفت وگو با حمیدرضا حافظ شجری در حالی تمام شد که او بعد از پرسیدن این سؤال که برای بهبودی بیماری تان از امام رضا(ع) درخواستی داشتید، حالِ خاصی پیدا کرد و از ما خواست که این سؤال سخت را پاسخ ندهد و از این عبارت استفاده کرد: خواهشاً رد شویم از این سؤال.

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2038

به "بازیگر نقش جعفر در نوروز رنگی: داروهای رماتیسم مفصلی روی قدّم تأثیر منفی گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگر نقش جعفر در نوروز رنگی: داروهای رماتیسم مفصلی روی قدّم تأثیر منفی گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید