این شهر شگفت انگیز زیر آب ساخته می گردد

به گزارش مجله عکسها، طرح های ارائه شده به وسیله یک شرکت بریتانیایی، زیستگاه های مجهزی را نشان می دهند که می توانند امکان حضور بلند مدت انسان را در زیر آب فراهم نمایند.

این شهر شگفت انگیز زیر آب ساخته می گردد

به گزارش ایسنا، یک شرکت بریتانیایی طرح هایی را برای ساخت یک زیستگاه فوق العاده جاه طلبانه زیر آب به نام سنتینل(Sentinel) منتشر نموده است. با فرض ادامه کار، این زیستگاه کمی شبیه به ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) عمل می نماید اما به جای مدار زمین، زیر آب قرار گرفته است و می تواند به دانشمندان امکان دهد تا برای مدت طولانی زیر آب در آسایش نسبی زندگی نمایند و تحقیقات را در اعماق دریا انجام دهند.

این پروژه به وسیله یک شرکت فناوری و اکتشاف اقیانوس به نام دیپ(Deep) انجام می گردد که هدف خود را آبزی کردن انسانها اعلام نموده است. این زیستگاه ها قرار است در سواحل جنوب غربی بریتانیا نصب شوند و ولز به عنوان یکی از مکان های احتمالی ذکر شده است. مقصد، عمق تقریباً 200 متری منطقه اپی پلاژیک است. دسترسی به وسیله شناورها به دست می آید و پایه زیستگاه، مدولار و متحرک خواهد بود. بنابراین می توان آن را در صورت لزوم در جای دیگری مستقر کرد.

دیپ در بیانیه مطبوعاتی شرح داد: حد پایین منطقه اپی پلاژیک، عمیق ترین نقطه ای است که نور خورشید در آن به اقیانوس نفوذ می نماید و تخمین زده می گردد که 90 درصد از حیات دریایی در این منطقه باشد. توانایی کاوش همه جانبه در وسعت کامل این بخش از اقیانوس به جای هجوم بردن به سطح، نشان دهنده یک تغییر مرحله ای در روشی است که دانشمندان به واسطه آن می توانند اقیانوس ها را ببینند، بر آنها نظارت داشته باشند و آنها را درک نمایند.

در ادامه بیانیه مطبوعاتی آمده است: پس از دو سال پژوهش فشرده و پیشرو در خصوص فرآیندهای فراوری نوآورانه و علم مواد، دیپ در مرحله پیشرفته طراحی فنی به سر می برد و فراوری را شروع نموده است. سیستم دیپ، راه بسیار موثرتری را برای زندگی و کار کردن در فضای زیر آب نسبت به قبل ارائه می دهد. زیستگاه دیپ یک زیستگاه مدولار، مقیاس پذیر، اتوماتیک، قابل بازیابی و پیکربندی مجدد و قابل استقرار مجدد است.

با وجود اینکه زیستگاه ها در یکی از چالش برانگیزترین محیط های ممکن روی زمین قرار می گیرند، دانشمندان حاضر در آنها به طور شگفت انگیزی آسوده خواهند بود. آزمایشگاه های تحقیقاتی، قسمت های مشترک، اتاق خواب های کوچک اما مجهز همراه با یک تخت یک نفره، فضای ذخیره سازی و حتی تلویزیون برای تفریح در این زیستگاه ها وجود خواهد داشت. حمام ها شامل دوش، توالت و سینک هستند.

شرکت دیپ امیدوار است که حضور دائمی انسان را در زیر اقیانوس ها از سال 2027 تضمین کند. برای رسیدن به این مرحله، موانع بزرگی وجود دارند که باید بر آنها غلبه کرد. از جمله این موانع، اطمینان یافتن از ثبات ساختاری تحت فشار بسیار زیاد در چنین عمقی و تامین کردن اکسیژن و نیروی سرنشینان به مقدار کافی است. این گروه پژوهشی در حال کار کردن روی یک منبع انرژی تجدیدپذیر و یک رآکتور زیستی در مقیاس بزرگ برای مدیریت تمام زباله ها هستند. دیپ می گوید که در حال حاضر در حال مذاکره کردن با سرمایه گذاران و شرکاست تا پروژه را به پایان برساند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1402 بروزرسانی: 23 شهریور 1402 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2393

به "این شهر شگفت انگیز زیر آب ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این شهر شگفت انگیز زیر آب ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید