10 اشتباه رایج هنگام استفاده از سشوار که صدمات زیادی به موها می زند

به گزارش مجله عکسها، در این مطلب به اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن موها که آسیب زیادی به آن ها می زند پرداخته ایم.

10 اشتباه رایج هنگام استفاده از سشوار که صدمات زیادی به موها می زند

به گزارشبرای آرایش و حالت دادن موها همیشه اولین انتخاب استفاده از سشوار است. اما سشوار هم مانند هر وسیله حرارتی دیگری، در صورتی که از آن درست استفاده نگردد می تواند صدماتی جدی به موهای ما بزند. خشکی، شکستن و وز شدن شدید موها از عواقب استفاده نادرست از سشوار هستند. در ادامه به 10 اشتباه رایج هنگام سشوار کشیدن موها می پردازیم که آسیب زیادی به آن ها می زند.

استفاده از برس های گرد یا پارویی هنگام سشوار کشیدن موها می تواند صدمات زیادی به آن ها بزند.

این برس ها اگر خیلی خیس باشند، موها بیش از اندازه کش می آیند و رطوبت بسیار زیادی را از دست می دهند، در نتیجه مو حالت نمی گیرد و صاف و بی حالت می ماند.

متخصصان توصیه می نمایند بعد از حمام اجازه دهید موها خود به خود خشک شوند چون این کار از صدمه دیدن موها به مرور زمان جلوگیری می نماید.

اگر آب اضافی موهایتان را نگیرید، سشوار کشیدن موهایتان بیشتر طول می کشد و همین مسأله فشار زیادی به موها وارد می نماید.

اگر عجله دارید، موهایتان را به صورت کلی و نامنظم سشوار بکشید تا بیشتر رطوبت موها گرفته گردد. اگر بخواهید موهای کاملا خیس تان را سشوار بکشید زمان بیشتری صرف خواهد شد، در حالی که وقتی 90 درصد موها خشک شده باشند، سشوار کشیدن جداگانه هر قسمت از موها و صاف کردن آن ها زمان کمتری می برد.

بعضی ها موقع سشوار کشیدن موها، به جای آنکه این کار را از بالای موهایشان آغاز نمایند، اول سراغ پایین موها می روند. اما این روش درست نیست و شما همیشه باید سشوار کشیدن را از بالای سر آغاز کنید و از ریشه موها به سمت نوک آن ها بروید.

تقسیم کردن موها نقشی کلیدی در فرآیند سشوار کشیدن موها دارد.

اگر می خواهید مانند آرایشگرهای حرفه ای موهایتان را سشوار بکشید، باید موها را به سه یا چهار دسته تقسیم کنید که البته تعداد دسته ها به حجم موهایتان بستگی دارد. بعد از آن هر دسته از موها را با یک برس گرد متوسط یا بزرگ سشوار بکشید. برس را تا نزدیک ترین نقطه به ریشه موها بچرخانید. با این کار می توانید تا جایی که ممکن است موهایتان را سشوار بکشید. اگر فرصت کافی دارید، در انتهای کار هر دسته از موها را با باد سرد هم سشوار بکشید. این کار باعث می گردد موها دیگر به پرواز درنیایند، فولیکول های مو سفت و موها درخشان شوند.

استفاده از داغ ترین و سریع ترین حالت سشوار گرچه کار سشوار کشیدن را سریع تر می نماید، اما صدمه خیلی زیادی به موهایتان می زند و آن ها را به شدت خشک می نماید.

نحوه تنطیم دما و سرعت باد سشوار به نوع موهایتان بستگی دارد. اگر موهای نازکی دارید دما و سرعت باد سشوار را متوسط تا پایین تنظیم کنید. اما اگر موهای ضخیمی دارید سرعت باد را کم اما دمای آن را بیشتر کنید و همیشه در انتهای کار یک دور موهایتان را با باد سرد سشوار بکشید.

قبل از سشوار کشیدن، زمانی که موهایتان هنوز مرطوب هستند از محصولات بهداشتی ای بهره ببرید که مخصوص محافظت از مو در برابر حرارت هستند. علاوه بر این، می توانید از دیگر محصولاتی که برای حفظ رطوبت و افزایش حجم موها هستند هم بهره ببرید. هنگام سشوار کشیدن این مواد به طور یکسان به همه جای موهایتان پخش می شوند و می توانید بعد از سشوار کشیدن هم دوباره آن ها را به موهایتان بزنید.

همه سشوارها کیفیت یکسانی ندارند. سشوارهای ارزان قیمت می توانند صدمه بیشتری به موها بزنند.

بیشتر افراد بعد از خشک شدن موهایشان هم به سشوار کشیدن ادامه می دهند تا موها را صاف تر نمایند، اما این کار باعث خشکی زیاد موها و صدمه دیدن آن ها می گردد. اگر هنگام سشوار کشیدن موهایتان به پرواز در می آیند و وز می شوند، کافی است از یک سرم مو بهره ببرید تا پیچ و تاب های مو صاف شوند.

بیشتر افراد انتهای موهایشان را سرسری سشوار می کشند اما یک روش مناسب وجود دارد که با آن می توانید جلوی وز شدن یا خشکی نوک موها را بگیرید.

برای این منظور، نوک موها را از طریق برس، ابتدا با باد داغ و بعد با باد سرد سشوار بکشید. این کار از بد شکل شدن نوک موها جلوگیری می نماید و ظاهری یکدست به موهایتان می دهد.

برای آنکه سشوارتان به خوبی کار کند همیشه آن را تمیز کنید.

کرک و گرد و غبار زیادی در پشت سشوار جمع می گردد و این مسأله می تواند مسیر باد سشوار را تغییر دهد و در نتیجه سشوار به درستی کار نکند. علاوه بر این، اگر سشوار را تمیز نکنید، ممکن است باد سشوار بیش از حد داغ گردد.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 فروردین 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 158

به "10 اشتباه رایج هنگام استفاده از سشوار که صدمات زیادی به موها می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 اشتباه رایج هنگام استفاده از سشوار که صدمات زیادی به موها می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید