پیانو نوازی یک ربات با کمک حافظه مبتنی بر هوا!

به گزارش مجله عکسها، پژوهشگران آمریکایی در بررسی نو خود، نوعی حافظه مبتنی بر هوا ابداع کرده اند که می تواند به یک دست رباتیک نرم در نواختن پیانو کمک کند.

پیانو نوازی یک ربات با کمک حافظه مبتنی بر هوا!

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، ربات های نرم هنوز هم برای کار کردن، به تجهیزات الکترونیکی سخت متکی هستند؛ اما یک اختراع تازه ممکن است نیاز به تراشه هایی را که قابلیت انعطاف پذیری ندارند، کاهش دهد. پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید (UC Riverside)، نوعی حافظه رایانه ای پنوماتیک تولید کرده اند که به ربات نرم در نواختن پیانو کمک می کند.

این حافظه مبتنی بر هوا به جای تکیه کردن بر ترانزیستور های معمولی، به دریچه های ریزسیال متکی است که جریان هوا را کنترل می کنند. شاید این حافظه، قدرت زیادی نداشته باشد، اما آنقدر خوب است که بتواند به یک جفت دست رباتیک نرم در نواختن موسیقی با سرعت کم، اما ثابت کمک کند.

نبود فشار مثبت، این کار را ایمن می کند و خطر انفجار حافظه در هنگام استفاده وجود ندارد.

این فناوری هنوز برای استفاده روزانه آماده نیست. ربات علاوه بر پیشرفت های مورد نیاز در پیچیدگی و سرعت، به نسخه های نرم پردازنده ها و سایر اجزا نیاز دارد. با وجود این، هدف مشخص است. شاید حافظه پنوماتیک بتواند نیاز به تراشه را در ربات های نرم کاهش دهد و نشان دهنده آینده ربات های کاملا انعطاف پذیر باشد که در صورت برخورد، آسیبی به همراه ندارند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1837

به "پیانو نوازی یک ربات با کمک حافظه مبتنی بر هوا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیانو نوازی یک ربات با کمک حافظه مبتنی بر هوا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید