نبیه بری: با انحلال دولت حسان دیاب موافق نیستم

به گزارش مجله عکسها، رئیس مجلس لبنان با اشاره به اینکه موضع مخالفی با دولت کنونی به نخست وزیری حسان دیاب ندارد، گفت که لبنان در این مرحله تاب تحمل نزاع های جانبی را ندارد.

نبیه بری: با انحلال دولت حسان دیاب موافق نیستم

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسها، نبیه بری رئیس مجلس لبنان تأکید کرد که با انحلال دولت حسان دیاب موافق نیست.

بری در مصاحبه با روزنامه لبنانیالنهار گفت که لبنان در این مرحله مطلقا تاب تحمل نزاع های جانبی را ندارد و این نزاع ها به نفع هیچ طرحی نیست و در تحقق هیچ یک از اهداف ملی سهیم نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه موضع مخالفی با دولت فعلی ندارد، اضافه کرد که در صورت وجود تخلفات و اشتباهات دولت نیز هرگز در کنار دولت نخواهد بود و از آن حمایت نخواهد کرد.

طبق گزارش وبگاه الیوم السابع، بری در این مصاحبه همچنین مخالفت خود را با پیشنهادات بعضی ها در مورد اعطای اختیارات استثنایی در مورد صدور بعضی فرمان های قانونی و تفویض اختیار از سوی مجلس در بعضی موضوعات تعیین برای یک دوره زمانی، خاطرنشان کرد.

وی اضافه کرد که چنین طرحی را در سال 1983 نیز بعضی ها مطرح نموده و در آن موقع نیز پاسخ مثبتی دریافت نکردند چرا که این مسئله حساسیت هایی را بین ریاست مجلس و نخست وزیری ایجاد می نماید و در صورت اجرایی شدن نیز بعضی ها آن را وارد چارچوب مذهبی (شیعه و سُنی) خواهند کرد.

بری همچنین تأکید کرد که در مواضع خود هیچ گونه ملاحظات مذهبی را مدنظر قرار نمی دهد و تنها بر احترام به مأموریت های خواسته شده از مجلس و اختیارات آن در قبال دولت پایبند است و تمایل دارد که دولت هر چه سریع تر طرح مالی برای ایجاد رونق در کشور را تدوین کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 10 خرداد 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1013

به "نبیه بری: با انحلال دولت حسان دیاب موافق نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبیه بری: با انحلال دولت حسان دیاب موافق نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید