سپاهان صفر - النصر 2، نویدکیا با باخت آغاز کرد

به گزارش مجله عکسها، تیم فوتبال سپاهان در دیداری از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برابر النصر عربستان بازنده شد.

سپاهان صفر - النصر 2، نویدکیا با باخت آغاز کرد

به گزارش خبرنگاران، تیم های فوتبال سپاهان و النصر عربستان در ملاقاتی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در گروه D از ساعت 22:30 در دوحه قطر به مصاف هم رفتند. این مسابقه در نهایت با پیروزی 2 بر صفر النصر به سرانجام رسید تا محرم نویدکیا در اولین تجربه سرمربیگری اش شکست را تجربه کند. سپاهان با این شکست 3 امتیازی و در رده سوم باقی ماند و النصر هم با 7 امتیاز در صدر گروه نهاده شد.

نیمه نخست

بازی با فشار النصر آغاز شد اما موقعیت خطرناکی روی دروازه سپاهان ایجاد نشد. اولین موقعیت مسابقه را سپاهانی ها خلق کردند. روی یک ضد حمله کی روش استنلی با یک پاس در عمق الغسانی را با دروازه بان النصر تک به تک کرد اما تکل مدافع حریف اجازه نداد مهاجم سپاهان ضربه ای به توپ بزند.

بازیکنان النصر سعی می کردند با پاس و جابجایی های سریع، خطوط فشرده سپاهان را از هم باز نمایند که تا حدودی هم پیروز بودند اما در نهایت نمی توانستند از لایه آخر دفاع سپاهان عبور نمایند. از آن طرف سپاهانی ها که روی ضد حملات برنامه ریزی نموده بودند به خاطر اضافه نشدن سریع بازیکنان به حمله نمی توانستند توپ را مدت زیادی در زمین حریف نگه دارند و موقعیت سازی نمایند. سپاهانی ها همچنین دفاع را از زمین خودی آغاز می کردند و برنامه ای برای پرس در زمین النصر نداشتند.

النصر که روی یکی از حملاتش صاحب یک ضربه ایستگاهی شده بود روی همین ارسال و ضربه سر کاپیتانش یعنی عبدالرزاق حمدالله در دقیقه 29 به گل رسید.

بعد از گل، سپاهانی ها سعی کردند فشار بیشتری روی دروازه النصر بیاورند اما در این کار خیلی پیروز نبودند و بازی در نیمه اول با همان یک گل به سرانجام رسید. از نکات جالب توجه این ملاقات، بازی کردن محسن مسلمان بعد از مدت ها نیمکنت نشینی و حضور نورافکن در دفاع چپ زردپوشان بود.

نیمه دوم

دو دقیقه از نیمه دوم گذشته بود و دو تیم هنوز خود را پیدا ننموده بودند که دفع توپ اشتباه پورقاز در محوطه جریمه سپاهان به مهاجم النصر خورد و توپ مقابل حمدالله عبدالرزاق افتاد و او هم با یک ضربه محکم گل دوم تیمش را به سادگی به ثمر رساند.

حتی این گل هم باعث نشد که سپاهان در سیستم دفاعی خود تغییری ایجاد کند اما بعد از 10 دقیقه زردپوشان میل بیشتری به حمله نشان دادند نسبت به نیمه اول جلوتر آمدند. البته همین جلو آمدن باعث شدن تا مهاجم النصر با پیغام نیازمند روی یک ضد حمله تک به تک گردد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

سپاهان که نمی خواست بازنده بازی باشد شدت و کیفیت حملاتش را بیشتر کرد و در ابتدا روی ضربه ایستگاهی نورافکن صاحب یک موقعیت شد اما ضربه او را دروازه بان حریف مهار کرد. بعد از این سپاهان باز هم صاحب موقعیت شد. شوت از پشت محوطه رفیعی، ضربه بغل پای محبی که از کنار دروازه بیرون رفت و ضربه سر کی روش استنلی که دروازه بان آن را به کرنر فرستاد از جمله موقعیت های خطرناک سپاهان بودند. زردپوشان حتی در دقیقه 76 با ضربه سر محبی به گل رسیدند اما داور قبل از گل خطای محبی را اعلام نموده بود.

هر چه بازی به سرانجام خود نزدیک تر می شد به شدت حملات سپاهان هم اضافه شد و زردپوشان با نفرات بیشتری به سمت دروازه حریف حمله می کردند اما هرچه حمله کردند به در بسته خوردند و درخشش دروازه بان حریف باعث شد بازی با نتیجه 2 بر صفر به سود النصر به سرانجام برسد.

ترکیب سپاهان: پیغام نیازمند، عزت الله پورقاز، گیورگی ولسیانی، امید نورافکن، دانیال اسماعیلی فر، مهدی کیانی، محسن مسلمان(محمد کریمی از دقیقه 64)، سروش رفیعی(رسول نویدکیا از دقیقه 74)، محسن الغسانی، محمد محبی، کی روش استنلی(رضا میرزایی از دقیقه 64).

ترکیب النصر: راد جونز، مایکون، عبدالله مادو، سلطان الغنام، عبدالرحمن العبید، عبدالمجید الصلیهم، عبدالله الخیبری، خالد الغنام، عبدالفتاح عسیری(مهند علی از دقیقه 70)، گونزالو مارتینز، عبدالرزاق حمدالله.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1309

به "سپاهان صفر - النصر 2، نویدکیا با باخت آغاز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سپاهان صفر - النصر 2، نویدکیا با باخت آغاز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید