تحول راهبردی نظام صنفی رایانه ای با سند بیستون

به گزارش مجله عکسها، تهران- خبرنگاران- فناوری اطلاعات این روزها در کوچک ترین الزامات زندگی مردم رسوخ کرده است. سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور (نصر) سعی دارد با سند تحول راهبردی بیستون در این راستا قدم هایی بردارد.

تحول راهبردی نظام صنفی رایانه ای با سند بیستون

به گزارش خبرنگار مجله عکسها، دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور عصر سه شنبه در نشست تشریح سند تحول راهبردی بیستون گفت: وجود برنامه و توانمندسازی اعضا، عملکرد در سطح جامعه با توجه به نقش روزافزون فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال بیشتر و بیشتر حس می شود و کمتر مسئولی است که از ایجاد سامانه ها صحبت کند درحالی که همه به دنبال ایجاد استفاده از بستر فضای مجازی هستند.

محمد سرائیان افزود: سازمان و اعضایش برای ایفای نقش محوری در این حوزه، به یک برنامه نیاز دارند که بر اساس آن بتوانیم اعضا را توانمند کنیم و مطالباتمان را به درستی از دولت پیگیری کنیم.

وی اقتصاد دیجیتال، تحول دیجیتال و هوشمندسازی شهرها را از اولویت های فناورانه کشور برشمرد و از آغاز مطالعات در این حوزه ها از سوی سازمان نصر خبر داد.

سرائیان افزود: اسناد بالادستی، سیاست های کلی بخش، تجربیات همکاران و مسائلی دیگر ما را به این نتیجه رساند سندی که در ذهن داریم باید برنامه هایی مانند قانون مداری در صنف، دو برابر کردن اندازه بازار فناوری کشور، توانمندسازی اعضا و توانمندسازی دبیرخانه سازمان نصر را پوشش دهدو درنتیجه سندی با عنوان بیستون آماده شد.

او در خصوص اهداف سند تحول راهبردی بیستون گفت: 15 فناوری وجود دارد که از ابتدای خلقت نقش های اساسی در زندگی انسان ها ایفا کرده اند از ابداع آتش گرفته تا چرخ و بخار و مسائل دیگر.

دبیرکل سازمان نصر توضیح داد: مهم ترین مقوله ای که در این دوره باید مدنظر قرار بگیرد فناوری موبایل و اینترنت است که اقتصاد و سبک زندگی مردم را برهم زده و ما باید همگام با آن پیش برویم.

وی توضیح داد: مطالعات ما در این حوزه به تصویب 20 اقدام راهبردی در سازمان نصر منجر شد که تا سال 1401 به آن ها دست پیدا خواهیم کرد و نام این سند را به همین واسطه بیستون گذاشته ایم.

سرائیان، تعامل با دولت و مجلس، توسعه بازار داخلی و صادرات، ورود و انتقال تجارب از کشورهای خارجی به داخل کشور، تأمین اقتصادی از بازار سرمایه را ازجمله این اقدامات بیان نمود و گفت: ذیل هرکدام از این قانون های راهبردی نیز یک هدف اصلی مانند برنامه ریزی تحویل، دفتر مدیریت پروژه، انتظام بر مقررات و نظام قیمت گذاری وجود دارد.

وی بیان داشت: فناوری امروز به نقطه ای رسیده که باید در تمام صنایع و حوزه ها نقش اصلی و محوری ایفا کند و ما باید این نقش را با کمک وزارتخانه های مهم کشور تبیین کنیم.

سرائیان در خاتمه بار دیگر بر نقش فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور تأکید کرد و گفت: در سال گذشته، با وجود منفی بودن رشد اقتصادی در برخی بخشها، اما بخش خدمات که پیشران های آن کسب وکارهای اینترنتی هستند 2.5درصد رشد مثبت داشته و این نشان می دهد باید روی این حوزه تمرکز ویژه ای داشت.

علمی** 9207** 1055

منبع: ایرنا
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 250

به "تحول راهبردی نظام صنفی رایانه ای با سند بیستون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحول راهبردی نظام صنفی رایانه ای با سند بیستون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید